Домакини 70/ За да постигнеш всичко, понякога е достатъчно да направиш само една стъпка

  • 41 978
  • 743
  •   2
Отговори
# 75
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Добро утро!

Фло, няма проблем да се видим. Само да се разбере кои заведения и как ще работят. И да се ориентирам как точно ще протича това дистанционно обучение на шефа.
Понякога добре ми идва да не се налага да излизам, ама сега като трябва да ограничиш излизането умишлено, малко не ме свърта. Особена кота е хубаво времето. Ама си сядаме на задниците и ще се съобразим
Гушки на всички Hug

# 76
  • Мнения: 3 852
Добро утро!
От утре вечер затварят границите при нас и преустановяват всички пътнически полети. Чужденци изобщо не могат да влизат в Украйна през никаква граница. А украинците само през определени сухопътни КПП и ще им се прави мед.преглед.
А аз се майтапех за сала, дето щяхме да го строим за лятото и така да се прибираме в БГ, а сега си е направо реалност.

Президентът директно им го каза: Елда, спирт и тоалетна хартия нито предпазват, нито лекуват от вируса. Joy

# 77
  • Мнения: 1 826
Привет момичета,ще стоим в къщи ама да има и слънце.А то ще вали тези дни  ама все ще измисля нещо  да майсторя.
Фло ти от рано си почнала със задачите,а гаджето дано се прибере че с тия забрани да не спрат и полетите.
Ма ко заведения не трябва да работят,поне така пише.Не ми се рискува да проверявам дали при нас всичките ще затворят.
С това хубаво време не ми остава време да чета и гледам новини.Напичаме се на слънце,спазваме съвета  ,че слънцето убивало вируса хаха.Вчера си посадих новите покупки,място нямам ама накупих нови китки.

# 78
  • Мнения: 39 590
ООо, само да сте ми посегнали на шоколада от снимката със сутрешното ни кафе!
Аз направих лек пазар, после чистих на котките. Вчера се занимавах с градината и имам още много работа там. И аз днес мислех да подхвана гардеробите, но щом ще вали ще ги оставя за сега, и се съсредоточавам към градината. Буквално преди дни посадих черен и червен касис, и съм много щастлива, че всички вече са разлистили. Сега наблюдавам една осмомартенска жълта роза.

# 79
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
И аз другата седмица ще отменям резервацията за Гърция. Много ме е яд, ама няма начин. В Европа се очаква пика да е до септември, а и за операциите трябва да сме готови, ако се отвори възможност и няма как да предвидя и двете.
Аз разбрах, че заведения които имат големи площи ще работят. Ресторанти предимно, че Бойко каза, че имало домакини, които не можели да готвят като са на работа, трябвало да се хранят някъде Joy В квартала има няколко алтернативи, мислех да им звъня, че другата събота имам РД и  мислех навън да се съберем, ама май и това ще се отложи и ще празнувам вкъщи.
Мария, шоколада беше специално за теб и Валето
Хич няма да подхващам гардероби още.
Люляка всеки ден го гледам как се показват цветовете, нямам търпение да цъфне. И единствената оцеляла луковица зюмбюл още не е цъфнала

# 80
  • Мнения: 11 650
Добър ви ден момичета! И при нас е напекло едно слънце - мммм. Ходихме да купуваме маратонки на Кратун, че пак му порастнали краката.... Аз пък си взех малко блузи и ризи, един панталон и за капак пола Laughing Много ми се приноси пола, а няма къде да я нося... След седмица е представлението на мюзикъла в който участва Кратун и за там ще се издокарам с полата Laughing
Тук хората със симптоми трябва да се обаждат на 111 и екипи отиват при тях в къщи - това се повтаря постоянно по тв и радио. Ходих до поликлиниката да си пускам рецептата за лекарствата - на вратата сложили един знак "стоп" и надпис - ако се съмняваш, че имаш коронавирус - не влизай! Обади се на 111.
В интерес на истината два дни обикалям магазини - много народ, но пък не чух един да кашля или смърча. То пък и някой да се закашля със сигурност поне 10 човека ще звъннат по тел. да дойдат и да приберат кашлящия. Тук се знае /уж/ нулевия пациент и се следят контактите...
И да си знаете чесъна много помага Laughing

# 81
  • Мнения: 6 089
Добро утро Simple Smile

Пия кафе и смятам кога да будя децата, поръчаха половин час да имат за закуска и разсъннване.Дребния в 8 почва час, големия все още не знае как ще учи по някои от предметите.
Аз продължавам да се лекувам.

# 82
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Добро утро!
И ние чакаме началото на дистанционното обучение, да видим как ще е.
Джейми, бързо оздравяване!

# 83
  • Мнения: 11 650
Добър ден!
Присламчвам се към кафето Kissing Heart
Приятно учене на децата!
До кога са затворени училищата?

# 84
  • София
  • Мнения: 8 434
Привет, момичета от близо и далеч!
Гаджето си дойде. Посрещнах го маскирана. На летището са им мерили Т, попълвали са някакви анкети. Във WC липсвал сапун. Дано да е било моментно.
У дома - пълна програма. Връхните  дрехи на терасата, на слънце. Другите дрехи - в пералната, гаджето в банята. През това време обтрих със спирт всички брави, ел. ключове, ключодържатели, очила, телефони, чанти, куфари. Сварих чай от липа. Много е богат на селен. Спазихме дистанцията от 2 метра, изпихме си чая и после всеки в отделна стая. Така ще я караме до края на март.
Момичета, снощи преди да заспя се сетих нещо. Ако имате кварцови лампи включвайте ги по няколко минути. Може би да са полезни и йонизаторите . От вчера правя сребърна вода. Пия и си поливам ръцете.
Ами това е. Пазете се, та и Господ да ни пази!
А, забравих да ви кажа, че съм "паднала жена" Wink Онзи ден връщайки се от магазина така се метнах на тротоара, като левскар за дузпа. Натъртих си гръдния кош. Сега ме боли, мажа се с Арника гел. Ще мине...

# 85
  • Мнения: 39 590
Фло, благодаря за инфото за чай от липа. Обичам го много, а вече знам и друго полезно нещо за него.
Джейми, оправяй се! Благодаря за кафето с бисквиДите!
Имате ли идея от какъв плат трябва да са маските за многократа употреба?

# 86
  • София
  • Мнения: 8 434
ВАЖНО!!!
Момичета, има ли желаещи да се включат в инициативата на Социално министерство - горещ телефон за успокояване на разтревожени хора. Така и така си стоим у дома, ето как можем да бъдем полезни. Ще ни направят инструктаж. Нужни са 3 имена и телефон за връзка. Хайде да помагаме!

МАРИЯТ, маските може да са от тензух, поне 6, а може и 8  ката. Правят се по няколко тегела, за да не се разместват пластовете тензух. Молекулите на Короната са доста "обемисти", та не биха преминавали. Може странично да им се остави отвор, в който да се вкара мокра кърпичка, която вече е изсъхнала. ха ха ха. и която през два часа трябва да се подменя. Маските от плат са удобни, защото се перат със сапун и гореща вода, гладят се и се използват многократно. Погледнете в бабешката тема. Има кройка на детска маска.

Ако има желаещи доброволки, пишете ми на ЛС.

# 87
  • Мнения: 39 590
Благодаря, Фло!
За момента аз не съм добър помагач. Разбирай, че паниката ми е голяма и няма да мога да подпомагам други хора, в предвид, че самата аз се нуждая от такава помощ.

# 88
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Шефа сутринта точно чай от липа пи.
Аз на пречиствателя за въздух имам функция йонизация, която е на отделен бутон и може да я включваш на всичките степени. Много полезна машинка се оказа, щом и от цигарен дим чисти въздуха много бързо, да не говорим за улавянето на частици. Имам още една неотваряна, запечатана си е в кашона. Някой ако има интерес пращам на лични линка от магазин с описанието на точния модел, а цената за наши хора разбира се няма да е като в магазина.
Голям зор с това дистанционно обучение. Не тръгна в школото, госпожата във ФБ ни даваше задачите, а ние на месинджър връщаме написаното. Ужас. Не се отварят файлове, дават се снимки на уроците, каша. А на шефа абсолютно всички учебници и тетрадки са в у-ще и няма изгледи скоро да ги взема, колкото е възможно да се чете по снимките. Дано да тръгне нормално където е предвидено, че е някаква мъка. До сега писахме по математика и БЕЛ, а ако беше на у-ще да са свършили преди час и то не само 2 учебни часа.
Бих се включила, но едва ли ще имам време, а хората звънят по всяко предполагам. Кат тръгне дистанционното обучение нормално и се научи да си прави всичко сам, с удоволствие.
Отивам да готвя, че до сега и аз бях на у-ще Joy

# 89
  • Мнения: 11 650
Аз това с паниката не го разбирам. При положение, че от както е "плъзнал" този вирус леталните случаи са по-малко от леталните при катастрофите, да не говорим, че пострадалите от вируса са възрастни хора с тежки заболявания, а при катастрофите са млади и здрави...
Все пак е вирус - те са нестабилни във външна среда и при спазване на елементарна хигиена можем да се предпазим.

Общи условия

Активация на акаунт