Могат ли да ме уволнят заради това?

  • 7 314
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 266
Чакай, чакай! Вие оставате извън работно време ли?
Ти знаеш ли, че това се плаща двойно по принцип?
И ти си седнала да трепериш за един бонбон?
А твоите шефки за Инспекция по труда чували ли са?


Права си,но се съмнявам,че в България някой плаща по 1.50 или 2 допълнително за това, че работиш повече от необходимото.

# 16
  • Мнения: X
О, има места, където съвсем чинно си плащат овъртайма.  Но те не са пишман бизнесмени, които от вчерашната сергия за завътрели магазинче и са станали "голямата работа".

# 17
  • Мнения: 1 138
Аз мисля, че могат да ти удържат сумата за десерта от заплатата: ограничена имуществена отговорност на служителя. Или просто да си го заплатиш все едно си го купила. Гадно се е получило, яде те сега отвътре, защото те е срам, а не че си направила световен гаф.

# 18
  • Мнения: 5 262
Gluharche9 да гледат каквото си искат на каквито си искат камери. Ти трябва да спреш да се плашиш за глупости и да спираш да се панираш. Притршбвало ти е да работиш при такива условия. Хем не ти осигуршват храна заради извънредния труд или поне почивка да можеш да си купиш нещо хем ще те изнудват, сплашват и пр. Стига глупости.
Да си гледа камерите ако има време да се занимава с глупости. Ако има нещо да ти каже знае къде да те намери. Следващия път им кажи че си уморена за извънработно време и не можеш да им стоиш и драгата началничка вместо да си губи времето да виси на камерите и да стресира хората да хваща парцала ... след като има толкова време и не е уморена.
Зарежи ги. Ако така се плашиш за глупости ще се разболееш за ншкаква тъпа работа.
според мен нито ходиш да се обясняваш, нито пък се занимаваш да си признаваш, плащаш и пр. Стой си мирно ,работи колкот трябва без да се претрепваш и не се поддавай на терор. ДА си гледат работата.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
На 18г работех като помощник готвач... Що ядене падаше в кухнята, тави с крем карамел заминаваха ... Никога, никой не ни направи забележка. Ако те уволнят за десертче от 20ст, докато си работила 3 часа извънредно, мога да ти кажа, че да нагли експлоататори.

# 20
  • Мнения: 7 006
Да,бе..Ще я уволнят..
Преди да подписва каквото и да било,да дойде пак тук в темата,да я научим какво да прави.
Как ли пък няма да я уволнят..Глупости.

# 21
  • Мнения: 5 262
при такива работодатели по-добре да я уволнят... отколкото непрестанно да я тероризират и сплашват. шоколадче. и аз искам едно!

# 22
  • Мнения: 20 364
Сериозно ли те обвиниха в кражба за това, че си хапнала десертче от 20 стотинки. Че те знаят ли колко клиенти си хапват така в магазина и после си плащат. Ние лично сме го правили в Кауфланд. Понеже се мотаме по1-1,5 часа там, някой от нас огладнее и сгъне кроасан или киселп мляко. После си ги слагаме в количката и ни ги маркират на касата. Шефките ти са идиотки и просто се заяждат. Кажи им да си гледат работата, плати си десертчетата демостративно на касата, вземи си касовата бележка и да ходят да се занимават с нещо по-съществено, не да тормозят хората.

# 23
  • Мнения: X
Не, не могат.
1. Казваш им, че ти е прилошало, тъй като е станало късно, те са задържали след работа, не си могла да си купиш нещо отвън и очеизвадно не можеш да маркираш нещо на касата в извънработно време.
2. Плащаш десертчето. Имай предвид, че не могат да те накарат да го платиш в пъти. Колкото струва, толкова.
3. Те са ти казали, че ще гледат камерите. Това е много хубаво. Напомняш им, че камерите са записали вашия извънреден труд и питаш за заплащането на този труд.
4. При тази твоя ситуация и като гледам колко се плашиш, се питам няколко неща. Например къде са родителите ти? Или левчетата от една почасова работа ли са по-важни от здравето ти?
Аз бих напуснала. Напускала съм за забавена заплата и неплащане на извънредни. Не мисля, че някой е огладнял толкова, че да работи на такова място с такива боклуци.

# 24
  • Мнения: 20 364
Не е нужно да напуска, те такива мишоци на това разчитат, да се плашат другите от тях и да се свиват. Слага ги на място и си бачка почасовия труд щом казва, че ѝ е удобна работата. Като им сложи граница, няма да смеят да я закачат за глупости.

# 25
  • Мнения: 5 262
Сериозно ли те обвиниха в кражба за това, че си хапнала десертче от 20 стотинки. Че те знаят ли колко клиенти си хапват така в магазина и после си плащат. Ние лично сме го правили в Кауфланд. Понеже се мотаме по1-1,5 часа там, някой от нас огладнее и сгъне кроасан или киселп мляко. После си ги слагаме в количката и ни ги маркират на касата. Шефките ти са идиотки и просто се заяждат. Кажи им да си гледат работата, плати си десертчетата демостративно на касата, вземи си касовата бележка и да ходят да се занимават с нещо по-съществено, не да тормозят хората.

... гледах едно предаване по немската ... да , супермаркетите го допускат , но правно погледнато е кражба.

# 26
  • Мнения: 19 061
Щом държиш на работното място, трябва да кажеш на шефовете си какво е станало, колежката ти не е трябвало да лъже, както и не е трябвало да й подадеш бонбон и на нея, щом причината е , че на теб ти е станало лошо..
явно нямате конкретни инструкции дали можете да консумирате от стоката в магазина, но е ясно, че стоката не принадлежи на персонала, а на собственика на магазина.

# 27
  • Мнения: 20 364
А-ха, може и ритуално да се самоубие, че куснала десертче от под касата за 20 стотинки. Това вероятно ще изкупи вината ѝ пред работодателя-капиталист. Но не е сигурно. За да са доволни работодателите, може да прехвърлят кармата по изплащането и на поколението ѝ.

# 28
  • Мнения: X
Струва ми се, че измествате много фокуса. Момичето е поставено в стресови, незаконни и вредни условия, в същото време приема много навътре своя грешка, която е несравнимо дребна в сравнение с грешките в графика и извънработното време. И съветите е редно да са насочени не просто към това да си признае, а да успее да си отстои здравето.
За кой град става дума точно? Ако е София, работа под път и над път тук.

# 29
  • Мнения: 19 061
Доколкото разбрах има нужда да работи там и няма избор. Това е фокусът. Да, сбъркала е, че е взела нещо, което не е нейно без да попита мениджър, сумата е незначителна, но това не я оправдава. Трябва да разчита на разбиране от страна на шефовете си в случая.

Общи условия

Активация на акаунт