Лидл 137 - По женски...

  • 118 929
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 525
  • софия
  • Мнения: 25 457
Вчера купихме Кортен мускатова отлежала. Но не от Лидл. Блага, ароматна, чудна. Препоръчвам я. И довечера ще ударим гълток.

# 526
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Слаба за какво? Ако е за дезинфекция на повърхности може. Но за пиене не съм чела някъде сериозно да се препоръчва 70 градусова...

# 527
  • Мнения: 20 163
Аз пък съм на Сухиндолска гъмза 😸

# 528
  • Мнения: 25 737
За ракията хич не се шегувам, много е добре. 🙂 Лъки, ти пробвала ли си 70 градуса ракия? Имам от дядо ми. Това не лекува, това изпепелява. Дори мъжете-пиячи я разреждат. Няма нужда да е 70 градуса, някой майтап си прави.
Не съм пила.

# 529
  • Мнения: 9 124
Значи майтапа идва от там, че нали спирта трябва да 70 процента да трепе вируса. Та...оттам и логиката за спирта (алкохола) да трепем вътрешно.
Ама, като няма...аз си загрявам в едно джезве (може и купичка) захар 4-5 лъжички да се кармелизира, после сипвам ракийката , като се стопи и почва захарта на мехури да се вдига, става едно буууум и ракийката става блага.)) Много върви със сурова туршийка. Не съм го правила отдавна, преди години баба правеше, на гости като се събирахме и след това почваше вечерята. Става доста пивко и хубаво. Който не е правил, да пробва))
За чесъна имам и съм направила 3 купички от Лидл пак напълнила , дето се затварят добре. Слагам чесън повече обелен, копър, магданоз и нарязани люти чушки няколко. Смилам го  и после овкусявам със сол, оцет и малко олио. Еми, трепач е да ви кажа и точно за момента. Слагам дори в супи, яхнии, който обича люто. На препечена филия също , ама само вечер, че ..нали... Та чесновчето ми е готово, ракийката ме чака, само да оцелея да се прибера. Но и двете неща сериозно ги препоръчвам. На Лъки , дето обича лютички ще и хареса))

# 530
  • Мнения: 10 159
Други препоръки са да се приема повече гореща вода, която поначало е добро средство срещу вирусите.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 16:45 от fenyx

# 531
  • Мнения: 20 163
И малко майтап, макар, че е за друга верига Grinning
Баби се запасяват с лубрикант вместо дезинфектант
https://tribune.bg/bg/mrezhata/isteriyata-zaradi-koronavirusa-ba … ovOHflOgmGeSEkwys

# 532
  • Мнения: 25 737
Еми, Фани ти си изготвила ваксината вече, какво се притесняваш.

# 533
  • Мнения: 1 715
Във Варна гласят нов Лидъл, но не намирам информация за пусков срок. На мястото на Пикадили, срещу бившия Пфое.Днес видях около 20 паркирали коли, но мисля, че ако беше открит някакси щеше да личи. Някой от Варна знае ли нещо по откриването?

# 534
  • Мнения: 9 124
Да , ама не. Нищо не съм изготвила. То затова ме лепва всичко и следва. Сега кашлям, потя се, отпаднала съм, глава ме боли. Направо съм шашната. То от вчера съм така. Че и аритмия имам. Но аз много се натоварих този месец и физически , и емоционално. Пия някакви витамини, но...
За ръкавиците...не се притеснявайте. Но, който държи да си купи има в железарските магазини. Може някъде и на бройка да искате, някъде само на кутия са. Цената е като на Лидъл някъде, няма голяма разлика. Все още има и потърсете.

# 535
  • Мнения: 68 644
Казвам, че под 70% не става за ДЕЗИНФЕКЦИЯ на вируси външно.
Не сте ме разбрали.
А купешка с такъв градус няма, така че е безпредметно да я ползвате за дезинфекция. Истинска дезинфекция имам предвид.
Освен някой убийствен първак...

Иначе си пийвайте...но не морите вируси.

# 536
  • Мнения: 10 210
Аз съм лекувала успешно възпалено гърло с ракия 40 градуса.

# 537
  • Мнения: 9 124
Според мен само мастичката ще утрепе вироса , ама тя е за лято. С анасона и на кристалчета , лелееее как обичам да ми мирише. Че и ми харесва де. Разкрих се)) Мастиката много мори разни работи знам. Даже е лечебна за стомаха. За вируса не знам, ама ...то щом не знаят лекарства, все трябва да се пробва с нещо. Но това лятото, сега греяна ракийка докато е топла, все ще умори нещо. Направо ще се опиянчим.))
А иначе ракия 70градуса или друга спиртна напитка, при липса на нормален спирт от аптеката (по едно време нямаше) пак би свършила работа за дезинфекция си мисля на нещо. Малко парфюмирано, ама..то изветрява Все е по-добре от нищо.

# 538
  • Мнения: 68 644
Не. Не върши работа за дезинфекция на повърхности и ръце нищо под 70%.

# 539
  • Мнения: 20 163
Да , ама не. Нищо не съм изготвила. То затова ме лепва всичко и следва. Сега кашлям, потя се, отпаднала съм, глава ме боли. Направо съм шашната. То от вчера съм така. Че и аритмия имам. Но аз много се натоварих този месец и физически , и емоционално. Пия някакви витамини, но...
И мен ме удари в сърцето като бях болна, пулса ми беше 130.
Вземи си вит. Д да пиеш, щом си зле с имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт