Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 722
  • 773
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 709
Аз писах, че преди няколко дни купих Скинорен и ми щипеше и кожата се бели. Щипането спря, беленето също почти го няма, даже тенът се избистри за няколко дни мазане. Не ми се е зачервявала кожата, но аз слагам само вечер съвсем тънък слой, където има пъпки. Според мен е трябвало да почнеш първо по веднъж на ден с малко количество, за да свикне кожата. Даже може и през ден.

# 211
  • Мнения: 1 334
И аз купих Скинорен днес. Намазах се сега. Съвсем лек слой. Щипе и сърби, но го очаквах. Мисля първите дни само вечер. Ще споделя развитието.

# 212
  • Мнения: 6 558
Мацки, някоя ползвала ли е от триците на Христина? Мисля да пробвам, но се чудя от кой вид...

# 213
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 450
Аз пробвах преди мнооого, много време...
На майка ми й бяха подарили една кутийка...
Моменталното усещане беше хубаво... Заглаждат и изравняват кожата... като всеки пилинг...
Но иначе съм твърдо против... От една страна, защото не се изписва пълния състав,
(написан е почти лаишки) и второ,
защото съдържат и масла, които не са препоръчителни за мазни кожи...

# 214
  • Мнения: 1 227
Аз съм ползвала с бадем и сега имам с оризови трици. Не са лоши но и аз ги ползвам рядко, ползвала съм ги по-често за тялото, за да ги изразходя.
Мисля че сега откакто съм вкъщи и следвам строг козметичен режим и ползвам повече киселини, кожата ми значително се подобри. Ще видим преди мц какво ще е положението.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 18:50 от PeachHoney

# 215
  • Мнения: 6 558
Благодаря, момичета - Butterfly_Lovehunter, PeachHoney! Flowers Hibiscus
Ще взема да пробвам...по 1 път седмично, пък да видим.
Ако не - идеята да се доизраходи за тялото е супер и без това имам нужда от полинг. Grin

PeachHoney, супер си. Какви киселини ползваш?

# 216
  • Мнения: 1 227
VIP - АНА/ВНА, гликоловия тоник на ТО, Ниацинамид, салицилова киселина, Алфалипоева и Манделиак, както и ето това на биодерма : https://sopharmacy.bg/bioderma-sebium-purifying-concentrate-gent … emishes-40ml.html - през вечер, понякога всяка вечер, както и скинорен 1-2 пъти седмично. Не ги ползвам на куп, редувам ги, както понякога нищо не слагам за да почивам. През деня ползвам хидратиращия Себиум, с малко вит. Ц пудра вътре и 50 фактор флуида на Авен.

# 217
  • Мнения: 4 572
PeachHoney, супер ти е лицето.

# 218
  • Мнения: 709
Мацки, някоя ползвала ли е от триците на Христина? Мисля да пробвам, но се чудя от кой вид...
Точно ги изхвърлих онзи ден. Не съм сигурна какви бяха точно, кестенови или бадемови, но изобщо не съм доволна. Първите пъти беше добре, но в последствие не. И ми направи впечатленуе, че бяха много ароматизирани.

# 219
  • Мнения: 52
Мацки, някоя ползвала ли е от триците на Христина? Мисля да пробвам, но се чудя от кой вид...
Аз съм ги ползвала, както и лосионът против акне. Алергична съм към някаква съставка в тях и получих дерматит в нежните области на лицето около устата. Получавала съм и от серия българска козметика с хилуронова киселина. Едва ли всяка кожа би реагирала така, но все пак споделям моя личен опит. Пилинг правя с един много приятен продукт на Tian de - лимонов пилинг. Няма груби частици, а е гел, който се нанася на сухо лице, втрива се и маха мъртвите клетки. Бих препоръчала него. Абразива понякога наранява кожата и може да разнесе възпаление, ако има такова.

# 220
  • Мнения: 445
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали каква козметика да взема на моята девойка(на 11год.), тъй като й излизат пъпки? Аз преди 2 сед. си взех Скинорен, по препоръки от темата и съм доволна от ефекта, но за нея не знам дали е подходящ. Снощи я намазах, все пак от едно мазване нищо няма да й стане, но не знам дали е подходящ за деца.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Като тийнейджърка майка ми купуваше скинорен. От тогава периодично го използвам.

# 222
  • Мнения: 1 227
За 11 годишно дете скинорен е прекалено силен според мен. Имайте в предвид че скинорен прави кожата много фото чувствителна и в слънчевите дни има шанс да се образуват много пигментни петна при детето, защото то надали ще си седи затворено вкъщи, или пък ще си маже лицето през 2 часа с 50+ фактор. Вземете и някаква локална грижа, тип https://www.notino.bg/la-roche-posay/effaclar-ai-koncentrat-za-p … na-aknozna-kozha/ , който се слага само върху пъпчицата. Предлагам го на сляпо, не съм убедена че и това е подходящо за детска кожа. Ако имате възможност направете консултация с дерматолог. Може проблема да е неправилно почистване на лицето и замърсяване. Опитайте с подходящ измивен, но не агресивен продукт сутрин и вечер и най-обикновено цинково кремче от аптеката върху пъпчиците. Ако не помогне тогава мислете за по-сериозни продукти. Flowers Hibiscus

# 223
  • Мнения: 4 611
И аз не мисля, че продукти с киселини са особено подходящи. Може да се пробва малко на проблемните участъци да се маже само вечер, но попринцип детската кожа е доста нежна и не съм сигурна дали Скинорен е достатъчно щадящ, тъй като предизвиква все пак някакво лющене  и раздразнение(особено при първите намазвания). Нещо по-щадящо, като цинкова паста и нежно хидратиращо почистващо средство. Но и според мен се консултирай с дерматолог - в супердок има онлайн консултации може да опитате.

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 14:42 от Уейв

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Ефаклар не препоръчвам. Попитайте в аптеката или се консултирайте наистина с дерматолог. Но Ефаклар не.

Общи условия

Активация на акаунт