Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 925
  • 773
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 130
Акникеър Рол ползвал ли е някой?Ползваме за гърба спрея им и сме много доволни.Сега видях това за лице и се чудя дали да го взема

Изключително съм доволна от крема и измивния гел на акникер!
От години и аз се боря с акне, ходене по дерматолози, мазане с всякакви неща. Явно това е крема за моята кожа.
Много ми се изчисти лицето от него, а като излизат единични пъпчици вече, само локално ги мацвам. Измивния гел малко изсушава, може би през ден е ок. Пише, че свива и порите, но за това не съм забелязала ефект.
И аз се боря вече срещу белези и пигментни петна от пъпки....

# 361
  • Мнения: X
Аз все си казвам че ще опитам още едно кремче или добавка  ще се откажа ако не помогне, но все намирам нещо ново, което няма как да не опитам. Последно попаднах на видео в което се говори че Витамин Б5 (pantothenic acid) помага при цистично акне и не се сдържах. Пия го само от седмица и не мога да споделя резултати, тук има доста споделени резултати https://www.youtube.com/results?search_query=pantothenic+acid+acne+
Аз пък съм минала през какви ли не добавки, за мен най- помагаше МСМ- сяра на прах, за пиене от биомагазин и цинк. Разбира се, без въглехидратната диета е в основата, за регулиране на хормоните- моето акне е хормонално. Някои пият коприва или джоджен, последното съм пробвала, но не бях сериозна. Интермитентното гладуване също е от полза, също и много витамини, на първо място: моркови, на сок най-вече,  за Витамин А, цвекло, целина и сезонни плодове с нисък гликемичен индекс- череши, малини, е и ягоди и кайсии може.

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 23:18 от Анонимен

# 362
  • Мнения: 11
Здравейте, моля ако някой са му правили от лекар-дерматолог инжектиране на кортикостероиден препарат/ампула/ в подкожна пъпка, да сподели ефект и информация..търсих с търсачката неуспешно.
Става въпрос за дъщеря ми, на почти 12 г., има акне и от подкожна пъпка на скулата, която така и не изби с връх, получи нещо като топче подкожно и подуто. Ходихме на дерматолог, каза че е станала киста, изписа Епидуо, и измивен и слънцезащитен на Акникеър. След няколко месеца ако не се разнесяла тази пъпка, която каза че е станала киста, щял да инжектира кортикостероид и да мине.
Интересува ме има някой с такава терапия, каквато не съм чувала досега, подобрение получено ли е , защото ме е страх - дете е и това на лицето да не й остане за цял живот, дали ще мине така, ако трябва да търсим специалист в по-голям град или София.
Благодаря !

# 363
  • Мнения: 52
Здравейте, моля ако някой са му правили от лекар-дерматолог инжектиране на кортикостероиден препарат/ампула/ в подкожна пъпка, да сподели ефект и информация..търсих с търсачката неуспешно.
Става въпрос за дъщеря ми, на почти 12 г., има акне и от подкожна пъпка на скулата, която така и не изби с връх, получи нещо като топче подкожно и подуто. Ходихме на дерматолог, каза че е станала киста, изписа Епидуо, и измивен и слънцезащитен на Акникеър. След няколко месеца ако не се разнесяла тази пъпка, която каза че е станала киста, щял да инжектира кортикостероид и да мине.
Интересува ме има някой с такава терапия, каквато не съм чувала досега, подобрение получено ли е , защото ме е страх - дете е и това на лицето да не й остане за цял живот, дали ще мине така, ако трябва да търсим специалист в по-голям град или София.
Благодаря !
Здравейте, питайте докторката дали може вместо инжекция да се пробва с кортикостериден крем - Бетафузин се казва. НЕ се смесва с каквато и да е терапия за акне. Препоръчвам ви да се свържете с друг специалист за второ мнение

# 364
  • Мнения: 11
Благодаря за отговора, потърсихме второ и трето мнение. Засега ще мажем и ще стискаме палци да се разнесе и да има по-леки форма на акне занапред, тепърва започва пубертета, защото дерматолог директно изписа Роакутан, но аз се въздържам засега, дано да не греша.

# 365
  • Мнения: 1 227
Благодаря за отговора, потърсихме второ и трето мнение. Засега ще мажем и ще стискаме палци да се разнесе и да има по-леки форма на акне занапред, тепърва започва пубертета, защото дерматолог директно изписа Роакутан, но аз се въздържам засега, дано да не греша.

Този доктор не е наред с главата, не бих си взела и вазелин изписан от него. Как Роакутан и то на дете?! Моля ви се прочетете подробно листовката на медикамента и мнения на хора, които са го ползвали и тотално си избийте идеята от главата. Ако е толкова сериозен проблема проверете хормоните на детето и променете храненето или начина на живот, но не прибягвайте до такова тежко лечение.

# 366
  • Мнения: 52
Здравейте, днес бях на лазер за потушаване на възпаленията. Доктора ме посъветва да не слагам нищо на лицето, само слънцезащита. Също така и каза, че се получава зависимост към препаратите с които третирам, т. е скинорен и всякакви други. Каза ми също да си взема оросепт, което е дезинфектант за хирургични интервенции и да обтривам лицето с него. Това е от мен за сега. Иначе имам голям напредък чрез храненето и скинорен, но сега ще изключа скинорен и ще споделя какво ще се случи. Имам 2 големи пъпки общо и малки запушени порички, но като цяло е доста по-добре.

# 367
  • Мнения: 83
Здравейте ! Препоръчате ми нещо за черни точки. Имам доста по носа и най-вече по брадичката. Търкам със сода два пъти седмично,но няма голям ефект. Нямам тежко акне,главно ми излизат пъпки по брадичката и скулите. Не мога да си намеря и добра слънцезащита за лице. Благодаря предварително !

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 972
За черните точки не мога да помогна, но за слънцезащита с две ръце и шест крака препоръчвам това.  Много съм доволна
https://www.google.com/search?q=bioderma+daily+care+50%2B&cl … rc=g47B2ANeg4nDgM

# 369
  • Мнения: 3 290
Днес бях на пилинг Джеснър.

# 370
  • Мнения: 975
Неви, кажи малко повече 😁 Как беше, доволна ли си, какъв е този пилинг 🙃

# 371
  • Мнения: 3 290
Неви, кажи малко повече 😁 Как беше, доволна ли си, какъв е този пилинг 🙃
От три години го правя. Много съм доволна. Така забравям за акнето. Той е против акне, против петна, но и антиейдж. По принцип и лятото по предписание се прави, но не е препоръчително. Просто ме е страх да не пъпчасам и го правя. Разчитам, че ще се пазя от слънцето и слагам слънцезащита нон стоп.

# 372
  • Мнения: 1 227
Неви къде го правиш и колко приблизително ти струва? (може и на лично да ми пишеш)

# 373
  • Мнения: 1 382
Невии, ако може тук да кажеш по горния въпрос 😁🌷

# 374
  • Мнения: 3 290
Струва 50 лв. Ще ви пиша на лични за салона.

Общи условия

Активация на акаунт