Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 725
  • 773
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6
Здравейте! На 22 г. съм и имам проблем с регенерирането на кожата. Имам навика да си стискам пъпките. Преди нямах пробрем със зарастването на кожата, но в последните 3 години си направих някои белези и престанах да го правя. Разбирам, че кожата на лицето е по-чувствителна, но преди време ми се наложи да ми отстранят израстък на крака. Бяха ми предписали мехлем за по-бързо зарастване, но не го използвах често и отне около 2 години. Ще помоля, ако някой може да ми даде съвет, как да постъпя и има ли начин белезите да бъдат премахнати, без да използвам лазерни процедури. Дали етеричните масла биха помогнали. Наскоро си взех масло от лавандула, което разбрах  че помага за регенериране. Искам да попитам и дали проблемът е породен от липса на витамини. Надявам се някой да сподели своите знания и опит. Благодаря Ви предварително.

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 11:21 от kk12

# 346
  • Мнения: 4 611
Етеричните масла далеч от лицето! Ще се изгориш, а и не помагат за белези. Ако искаш с масла съм чувала, че шипковото помага, но не знам със сигурност. Като цяло сега през лятото не е най-подходящото време за третиране на белези по лицето. Изчакай есента. Най-подходящи методи против белези са ексфолация чрез киселини, писано е доста по темата вече. Млечна, азелаинова, гликолова киселина.

# 347
  • Мнения: 1 281
Здравейте и простете за нахлуването в темата! Боря се с това от 5-6 години, явно природата си отмъщава, че като тийн нямах такива  проблеми. На 44 съм и за съжаление става въпрос за акне с дълбоки подкожни кисти, които много често  се налага да се отварят оперативно. В резултат на това белезите ми  са от рязане, няколко пъти са били толкова дълбоки, че се е налагало  шиене и т.н. Sad

Живея в Германия, правила съм десетки изследвания, измазала съм и съм изпила дори не мога да изброя колко много неща, сменила съм повече от 10 дерматолога и най-неприятното е, че никой няма желание да потърси, ако не перманентно, то поне дългосрочно решение на проблема. Храня се здравословно (относително), спортувам. Ежедневно използвам козметика с АHА и BHA, не решава проблема, но без това е по-зле. Някои навици, които придобих са смехотворни, ама... напр.  подсушаване на лицето само с еднократни хартиени салфетки, спането върху такава и т.н.
Деривати на ретиноидната киселина не мога да използвам заради рядко и  трудно предвидимо заболяване на кръвта и не бих рискувала.

Не знам и аз защо пиша, да се оплача, да почерпя идеи, честно, отчаяна съм вече Sad

# 348
  • Мнения: 1 281
Използвам периодично неострата с 10 и 15 AHA, доста са агресивни обаче и не е добре продължителна употреба понеже води до пресушаване. C 15 поли-хидрокси киселини е много добро решение за овлажняване. Имат също пилинг 10 AHA, които използвам почти всеки ден. С бета (салицилова) използвам само гела с цинк като убиец на пъпки. Върши работа, но moжe да доведе до изгаряния. Лятото като овлажнител използвам dermalogica и техен измивен гел със салицилова киселина. Общо взето гледам това, което мажa на лицето си да е минимално като видове продукти. Както казах, при мен поне, не е решение, но без това става много зле. Относно причината, на-често получавам отговор, че е генетично - майка ми е била така на същите години.

Едит: сега виждам, че става въпрос за петна. Според мен пробвайте с професионален химически пилинг, има и по-леки, които не изискват възстановяване по няколко седмици. От това съм видяла ефект върху петната, който обаче е временен, но поне става да се скрият с грим.

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 14:20 от GlowFlow

# 349
  • Мнения: 76
Здравейте, относно пигментни белези от акнето, пъпки и такива гадост, на мен ми помогна третинодиен крем(синтетичен вит А) по рецепта. Но в съвкупност от други мазила и процедури.

# 350
  • Мнения: 1 227
Използвам периодично неострата с 10 и 15 AHA, доста са агресивни обаче и не е добре продължителна употреба понеже води до пресушаване. C 15 поли-хидрокси киселини е много добро решение за овлажняване. Имат също пилинг 10 AHA, които използвам почти всеки ден. С бета (салицилова) използвам само гела с цинк като убиец на пъпки. Върши работа, но moжe да доведе до изгаряния. Лятото като овлажнител използвам dermalogica и техен измивен гел със салицилова киселина. Общо взето гледам това, което мажa на лицето си да е минимално като видове продукти. Както казах, при мен поне, не е решение, но без това става много зле. Относно причината, на-често получавам отговор, че е генетично - майка ми е била така на същите години.

Едит: сега виждам, че става въпрос за петна. Според мен пробвайте с професионален химически пилинг, има и по-леки, които не изискват възстановяване по няколко седмици. От това съм видяла ефект върху петната, който обаче е временен, но поне става да се скрият с грим.

Може ли да споделиш повече за 10 и 15% пилингите на Неострата? Аз също ги бях гледала (тампончетата с разтвора и кремчето с 15%) но се чудех дали са достатъчно силни? Ползвала съм от професионалния гликолов пилинг, който е с неутрализатор и бях много доволна но си беше силен.

# 351
  • Мнения: 1 281
Здрасти Simple Smile Всъщност ги използвам само през зимата и то през определени периоди от около месец. Започвам с 10 AHA крем и минавам  на 15 крем 2 седмици по-късно, обаче от 15 АHА непрекъснато се беля, абсурд е да сложа грим, който се налага за да се замажат белези, петна и т.н. и не го правя повече от седмица - две. През останалото време ползвам 15 PHA.
Тампоните с 10 АHА не са силни, ползвам (почти) всеки ден, но определено (като че ли) намаляват появяването на нови пъпки (понеже почти непрекъснато имам нещо активно, забелязвам, че има периоди от седмица-две, в които положението е спокойно). Белене обаче няма. Неострата имат и тампони с 20 АHА и неутрализатор (поръчвала съм от Испания в кутия по 4, в Германия не се продават), използва се веднъж седмично, на мен обаче някакси не ми е достатъчно и предпочитам постоянно с по-ниска киселинност.
Иначе неострата има професионални пилинги от 10 до 70%, но няма начин да се купи от лица, които не са дерматолози или козметици (поне тук, ясно е защо). Всичко над 15 AHA задълително трябва да се неутрализира. Правила съм леки пилинги с неострата при козметик - започва се от 10%, държи се 30-60 сек и всеки път се качва постепенно киселинността, честотата е на около 2 седмици. Когато спра късна пролет да ги правя се връщам в изходно положение с акнето.

# 352
  • Мнения: 4 611
Много мъчно ми стана като те прочетох. Разбирам много добре колко е тежко да имаш такъв проблем. Доколкото те чета доста мерки си взела, горе долу и аз това щях да препоръчам - киселини. Както бяхме писали в предните страници, на мен примерно Скинорен ми помага доста. Сега за през лятото се чудя дали да го спра, но се тревожа, че пак ще стане зле положението.
Може да пробваш маски с хума вместо киселини за през лятото. Ниацинамид също при мен помага за по-бързо заяяхване.
Ако си раждала вече мислила ли си да пробваш с Роакутан?

# 353
  • Мнения: 1 281
За съжаление не мога - третиноина е много агресивен в орална форма (имам рядко заболяване на кръвта и не мога да рискувам, защото не се знае дали няма да предизвика отключването на нещо  доста по-сериозно от пъпки), а като мазило, за съжаление не е универсално за всякакво акне, противопоказно е при два вида такова с дълбоки кисти. Иначе да - мисля, че всичко, което съм чула, чела и т.н. съм правила. Та както казах... да се оплача просто на хора, които имат малко представа, за което благодаря  Simple Smile

# 354
  • Мнения: 52
За съжаление не мога - третиноина е много агресивен в орална форма (имам рядко заболяване на кръвта и не мога да рискувам, защото не се знае дали няма да предизвика отключването на нещо  доста по-сериозно от пъпки), а като мазило, за съжаление не е универсално за всякакво акне, противопоказно е при два вида такова с дълбоки кисти. Иначе да - мисля, че всичко, което съм чула, чела и т.н. съм правила. Та както казах... да се оплача просто на хора, които имат малко представа, за което благодаря  Simple Smile
Здравей,
И аз като теб си мислих, че ще ме подмине акнето, което баща ми и сестра ми са имали, но уви, след пубертета се появи. Това, което искам да ти кажа е, че съм пила роакутан, но се върна. Така е при наследствените проблеми. За мен спасението е храната-буквално никакво сладко и тестяно. Казвам го, защото от известно време това повлия много добре. Последната седмица поради "икономически" причини ядох тестени закуски и искам да кажа, че ефекта не закъсня - имам нови възпаления. При това, те съветвам да обърнеш внимание строго и методично на диетата. Хормоните е ясно, че играят ключова роля, но чрез хранене можеш да им повлияеш на всичко! Другото, което при мен помогна са витамини и Витекс-ти си на 44, това е билка която подпомага хипофизата и регулира хормоните без синтетики, а натурално. Разбира се, хубаво е да се консултираш с лекар, който да ти даде зелена светлина, че можеш да я пиеш. Друго, което бих посъветвала е да правиш бани със смрадлика и да мажеш лицето с нея. Ние от форума виждам сме доста доволни от скинорен, но въпреки всичко, за мен спасението е само и единствено в храната и следенето на гликемичния индекс, бързите въглехидрати освобождават инсулин изведнъж, което води до други процеси в хормоналните нива. Също така, ако са ти правили терапия с витамин б12, и се е натрупал в организма - той влияе и от него може да получиш акне (ако е в големи дози). При наследствеността порите са деформирани, тоест и лазерни терапии биха били успешни, но не знам какво е положението при теб. Успех

# 355
  • Мнения: 1 281
Здравей, Чери! Благодаря за мнението!
Захар и тесто (с глутен), ориз и картофи не ям от близо 2 години, млечни продукти от 3. Не съм забелязала някаква връзка. А за тесто умирам и преди това консумирах много Simple Smile Преди това бях за около 6 месеца вегетарианка, също нямаше влияние поне осезаемо.
По принцип гледам дзен на нещата, но последно ме рязаха преди по-малко от месец, имам 2 шева, ряза ме пластичен хирург, поне се надявам този белег да е минимален. Още съм афектирана и за това си позволих да пиша.

# 356
  • Мнения: 52
Здравей, Чери! Благодаря за мнението!
Захар и тесто (с глутен), ориз и картофи не ям от близо 2 години, млечни продукти от 3. Не съм забелязала някаква връзка. А за тесто умирам и преди това консумирах много Simple Smile Преди това бях за около 6 месеца вегетарианка, също нямаше влияние поне осезаемо.
По принцип гледам дзен на нещата, но последно ме рязаха преди по-малко от месец, имам 2 шева, ряза ме пластичен хирург, поне се надявам този белег да е минимален. Още съм афектирана и за това си позволих да пиша.
Много съжалявам да го чуя! Всичко ще се оправи, само с постоянство и грижи. Има фраксел лазер в крайна сметка, той заличава. Сега се развиват технологиите, скоро ще измислят нещо смесено като за нас- за заличаване и анти възпаление. Поне на мен в това ми е надеждата за така мечтаното лице. Можеш да пробваш смрадликата, тя е супер за заздравяване. Успех!

# 357
  • Мнения: 1 281
Още веднъж благодаря! Не искам да звуча обезкуражаващо, вярвам, че за всеки има решение, просто не съм намерила моето и за това продължавам да търся, освен, когато тотално се скапвам и се  отказвам, но е за малко обикновено Simple Smile Успех на всички!

# 358
  • САЩ
  • Мнения: 471
Аз все си казвам че ще опитам още едно кремче или добавка  ще се откажа ако не помогне, но все намирам нещо ново, което няма как да не опитам. Последно попаднах на видео в което се говори че Витамин Б5 (pantothenic acid) помага при цистично акне и не се сдържах. Пия го само от седмица и не мога да споделя резултати, тук има доста споделени резултати https://www.youtube.com/results?search_query=pantothenic+acid+acne+

# 359
  • Мнения: 764
И аз му се чудя на този витамин, но ще изчакам и от теб отзив. И да ви споделя, пък може и да помогне на някой, почнах да пия доста чай от лайка, за сега виждам подобрение. И да попитам, ако някой има представа, дали глицерина в кремовете, спомага акнето?

Общи условия

Активация на акаунт