Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 763
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 204
здравейте момичета, някоя от вас да е била на тежката артилерия - антибиотик вътрешно и външно приложение? Simple Smile
дерматоложката ми ги изписа след пълни кръвни изследвания (всичко в норма, само хормонът 4-андростендион ми е завишен) и поне месец ще съм на тях, но като прочетох страничните ефекти май ще се откажа рано-рано.. Grinning имам зверско акне по гърба и деколтето от години, по лицето също имам, но за щастие е по-малко.. минавала съм през какви ли не хранителни режими, но не се е отразявало на кожата..

# 61
  • Мнения: 53
Здравейте момичета 😊
Какво ще кажете за оризовата вода?
Наскоро ми попадна клипче в ютуб от очевидно някаква известна корейска инфлуенсърка, която показа как да си направим оризова вода и как да я използваме.
Е сварих си ориза, прецедих го, сега започвам да почиствам лицето всеки ден, пък да видим, дано има резултат.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 913
здравейте момичета, някоя от вас да е била на тежката артилерия - антибиотик вътрешно и външно приложение? Simple Smile
дерматоложката ми ги изписа след пълни кръвни изследвания (всичко в норма, само хормонът 4-андростендион ми е завишен) и поне месец ще съм на тях, но като прочетох страничните ефекти май ще се откажа рано-рано.. Grinning имам зверско акне по гърба и деколтето от години, по лицето също имам, но за щастие е по-малко.. минавала съм през какви ли не хранителни режими, но не се е отразявало на кожата..

Аз съм пила антибиотици. Но моля ви не правете моята грешка, не ги пийте месец. Пийте ги колкото е упоменато на листовката 5-7-10дни. Но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ повече. Ако не се изчистите, значи не ви помага. Не знам защо самите лекари изобщо не спазват тези предписания и изписват за колкото време им падне.
Аз съм пила дълго време антибиотик и горчиво съжалявам за това. Докарах си дисбактериоза и синдром на раздразненото черво.

# 63
  • САЩ
  • Мнения: 471
здравейте момичета, някоя от вас да е била на тежката артилерия - антибиотик вътрешно и външно приложение? Simple Smile
Аз не го препоръчвам. Пих антибиотик по лекарско предписание на уважавана американска дерматоложка над година. Положението беше ок, но в момента в който го спрях стана много страшно. Ужасни, болезнени, подкожни пъпки по цялото лице, в работата не можеха да ме познаят, бях като крастава. Наложи се да се съглася на Роакутан. И преди съм писала: повлия ми много добре и много бързо на кожата, но се чувствах странно, все едно наркотични вещества приемах, много бях отнесена, а даже взимах по-ниска доза от предписаната ми. Сега ми излизат пъпки само около цикъл и овулация и само на брадичката.

# 64
  • Мнения: 4 572
Здравейте момичета 😊
Какво ще кажете за оризовата вода?
Наскоро ми попадна клипче в ютуб от очевидно някаква известна корейска инфлуенсърка, която показа как да си направим оризова вода и как да я използваме.
Е сварих си ориза, прецедих го, сега започвам да почиствам лицето всеки ден, пък да видим, дано има резултат.
Моля, кажете и на нас как да си направим оризова вода. Едва ли е само да сварим ориз.

# 65
  • Мнения: 4 611
Ако можете избягвайте антибиотици и други агресивни лекарства.
Аз си направих експеримент. Нали ви казвах, че Скинорен много ми изчисти лицето след около месец ползване редовно. Реших да го спра, за да видя дали пак ще се върнат... За известно време не се, но 2 седмици след спирането почнаха да излизат пак подкожни по челюстта и даже 1-2 на бузите. Мисля, че към това допринесе и нов крем, който си купих да пробвам ама не ми се отрази добре - докара ми дерматит (авен Триакнеал) :/
Почнах го пак редовно Скинорен от около две седмици и пак се подобрих. Мисля да пробвам 6 месеца без да спирам (както пише в листовката) и ще видя след като го спра тогава какво ще стане.
И тъй като той ми влияе добре това значи ли, че е бактериално акне, а не хормонално?

# 66
  • Мнения: 1 290
На мен вчера почнаха да ми избиват три големи пъпки.
Реших да пробвам малко old-school методи. Взех си хума от аптеката и направих домашна маска с мед, канела и алое. Постоях 15 минути. Хидратирах. Преди да си легна измих лицето с гелчето на Ла Рош и серум на СВР. Сутринта зачервяването беше намляло. Определено положението е подобрено.

# 67
  • Мнения: 975
Относно приема на антибиотици, според мен ако имате съмнения в предписаното лечение или посетете друг дерматолог, или ендокринолог. Пиенето на предписан антибиотик по преценка на пациента обезсмисля приема, според мен. Споменавала съм преди, миналата година близо месец ми се беше наложило да приемам антибиотик, предписан от дерматолог. Вярно, причината не беше акне, а инфекция, която бях получила. Не помня името на лекарството, но то се приемаше и при състояние на акне, само помня, че трябваше да изпия няколко опаковки, като едната струваше 18 лв, а българският еквивалент 2 лв  Grinning Лекарят изрично беше забранил българското, заради страничните ефекти. Дори при немското си имаше такива, болки в стомаха, промяна на вкуса, макар че пиех пробиотици и ги приемах с мляко /това беше описано на листовката/. Честно казано на мен изобщо не ми мина през ум да пия лекарството по малко време, от гледна точка, че посетих лекарят в доста кофти състояние и лечението действаше. Тази година при посещенията ми при ендокринолог, преди да излязат изследванията ми разпитах лекарката за възможностите за прием на лекарства и съответно безпокойството ми, че може да се наложи прием на сериозни медикаменти. Съответната лекарка ме убеди, че ще ми изпише най-щадящите лекарства. Това последното го споделям от гледна точка, че ако проблемът е в някакъв хормон, един еднокринолог би могъл да изпише нещо, което да е насочено към регулирането му, ако това е причината за акнето и че вече има доста по-усъвършенствани лекарства.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 6 913
Когато човек пие ПРАВИЛНИЯ антибиотик няма нужда да се пие с месеци. Аз съм получавала подобрение на акнето още сред втория прием и след третия ден всичко е изчезвало.
Така че от опит ви казвам, ако няма подобрение след няколко дни значи това не е вашия антибиотик и дори и да го пиете с месеци няма да помогне. Най-вероянто за този месец да сте се оправили от самосебе си отколкото от антибиотика.

# 69
  • Мнения: 975
Имах подобрение след вторият ден, просто заради сложността на инфекцията беше необходим по-дълъг прием. Та съм далеч от мисълта, че съм се оправила от само себе си. Но всеки си има глава на раменете.

# 70
  • Мнения: 52
здравейте момичета, някоя от вас да е била на тежката артилерия - антибиотик вътрешно и външно приложение? Simple Smile
дерматоложката ми ги изписа след пълни кръвни изследвания (всичко в норма, само хормонът 4-андростендион ми е завишен) и поне месец ще съм на тях, но като прочетох страничните ефекти май ще се откажа рано-рано.. Grinning имам зверско акне по гърба и деколтето от години, по лицето също имам, но за щастие е по-малко.. минавала съм през какви ли не хранителни режими, но не се е отразявало на кожата..
а какво ти каза за хормоните? все пак е ясно, че заради тях ти излиза акне, антибиотика ще тушира тук там възпалението, но те ще продължат да излизат заради хормоните.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 6 913
В повечето случаи изследванията на хормони са наред. Моите бяха перфектни. Много момичета в темата споделиха, че и техните са били в норма.

# 72
  • Мнения: 53
Здравейте момичета 😊
Какво ще кажете за оризовата вода?
Наскоро ми попадна клипче в ютуб от очевидно някаква известна корейска инфлуенсърка, която показа как да си направим оризова вода и как да я използваме.
Е сварих си ориза, прецедих го, сега започвам да почиствам лицето всеки ден, пък да видим, дано има резултат.
Моля, кажете и на нас как да си направим оризова вода. Едва ли е само да сварим ориз.

Не мога да намеря клипчето, съжалявам.
3 с.л. ориз се варят за 20м в 2ч.ч. вода, прецежда се и се съхранява в хладилник.
Това е 🤗

# 73
  • Мнения: 4 572
Аха, всъщност няма тайна съставка във водата Simple Smile). Мерси!

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
А колко време след приготвяне е годна за ползване оризовата вода, предполагам няколко дни?

Общи условия

Активация на акаунт