Помощ! Как да закрием проблемен лекарски кабинет?

  • 3 474
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 495
Mисля,че жалба от домоуправителя до Общината може да свърши работа .Те ще си проверяват нормативните им права .Освен това ,добавяте ваши подписи от Общо събрание на живущите ,както и снимки от пораженията .Също,най -подробно описване на комуникацията с мед.център.Писмото ,съответно, с входящ номер ,на което те са длъжни да ви отговорят писмено.
Ако не сте доволни от предписанието,търсете адвокат или други подходи.

# 16
  • София
  • Мнения: 38 589
Виж в интернет има указания как да се отвори мед.център, какво се изисква, документи, помещения, хигиена и т.н.  Все ще се намери издънка. Късмет!

# 17
  • Мнения: 1 129
А аз си мисля, че промяната на статута на имота е временна. По принцип, етажната собственост решава и както е решила едно, сега трябва да се се съберете и да го измените отново. И дотук с ползването на апартамента за медицински център.
Друг вариант ви е пак с решение на ет.собственост да изведете собственика. Ето повече http://stanchevlegal.com/2018/06/22/%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0% … %B2-%D1%80%D0%B5/

# 18
  • Мнения: 5 262
Те са собственици на помещението и едновременно собственици на медицинския център (който е само от 2,5 стаи). Т.е. купили го като апартамент, после другите собственици нещо са подписали (не пред нотариус) и стана медицински кабинет.

това че са подписали без нотариус мисля значи че може да го промените. Също ако статута му в регистъра не е официално сменен,,, това мисля става само с нотариално заверено съгласие на 100% от общността .

# 19
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Действието(смяна на статут) се е развило преди 20 години.
( мисля, че има 10г абсолютна давност)
Проверете в кадастъра какво е предназначението.
РЗИ може да "затвори" кабинета, но първо прави предписания.

ПП Всяка друга дръжка на обществена врата е със същия риск,
за който описвате че има за вашата на входа.
Хората с хепатитС и спин си ходят на работа. Може да има и такива сред колегите ви.

Има една комисия - КЗД, към която може да се жалват от кабинета,
че вие дискриминирате пациентите им по здравословен критерий.

# 20
  • Мнения: 5 262
...

Има една комисия - КЗД, към която може да се жалват от кабинета,
че вие дискриминирате пациентите им по здравословен критерий.

не може. не са длъжни да търпят опашки от хора пред входа си.

Според мен има друг вариант и той е да им вдигнете много общите разноски. Да искате да се назначи портиер, чистачка за входа който ползват и изобщо да искате сума неща. Как така влизат сума народ на ден и няма дезинфекция на входа, няма портиерна ... няма отделен вход. Това пък си е просто смешно.

# 21
  • Мнения: 8
Много ви благодаря за отговорите и съветите!

Ние в никакъв случай не искаме да дискриминираме болните хора, но искаме да се зачитат и нашите права да се чувстваме комфортно в нашият имот.

Опашките пред входа не стават непрекъснато, а време от време (не много често). В този случай хората на практика се намират не на улицата, а на територията на имота ни. Като цяло, няма много шум, а само фасове и не е много приятно да се прибираш у дома и да не можеш да си извадиш пощата, защото чакащите с интерес гледат коя кутия ще отвориш.

След няколко дни ще имаме общо събрание - ще кажа на съседите всичко, което сте ми препоръчали.

Мога ли да проверя какво пише за кабинета в Агенция по вписванията онлайн? Там искат ли нещо специално, за да ползвам тази услуга?

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 17:43 от iliyanaS

# 22
  • Мнения: 5 262
pkol затова болници и лекарски кабинети и пр. обществени съоръжения се правят така , че да не си пречат хората.
Как да се чувства човек на инвалиден стол, ако се съберем 3 приятелки на клюка от 15 мин. на общ. тротоар и то точно пред рампата за инвалиди ... и изобщо за какво да се мърдаме от общ. тротоар ? Все пак може инвалида да почака за да го ползва и той ...
Никой не прави такова нещо разбира се и затова както здравите се съобразяват с болните то е правилно и обратната толерантност да я има. В случая нетолерантността и несъобразителността идва от собствениците на кабинета.

# 23
  • Мнения: 8
Благодаря за съветите.

Хората се събират пред вратата на входа в кооперацията, но на територията на нашия имот, не на тротуара. В същото време, те вероятно, имат право да го правят, защото собствениците на кабинета също притежават идеалните части и ние самите (преди 20 години) сме им позволили да извършват своята дейност на тази тритория. Sad Това е проблемът.

Да, вярно, домоуправителя трябва да има всички данни за статута на кабинета. Той е напълно легален (аз направих проверка) и затова без проблем се е включил в държавната програма.

* Хора, внимавайте много какво подписвате във връзка с използването на имотите ви и общите части! *

# 24
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
pkol затова болници и лекарски кабинети и пр. обществени съоръжения се правят така , че да не си пречат хората.
Как да се чувства човек на инвалиден стол, ако се съберем 3 приятелки на клюка от 15 мин. на общ. тротоар и то точно пред рампата за инвалиди ... и изобщо за какво да се мърдаме от общ. тротоар ? Все пак може инвалида да почака за да го ползва и той ...
Никой не прави такова нещо разбира се и затова както здравите се съобразяват с болните то е правилно и обратната толерантност да я има. В случая нетолерантността и несъобразителността идва от собствениците на кабинета.
Нямам проблем с престой и придвижване. Удовлетворява ме, което се прави във Варна за достъпна среда,
Тротоарите се правят и за нас, да можем да ги ползваме пълноценно.
Да, към момента продължавам да спортувам.
(в отбор за хора с увреждания)
Животът не приключва с травмата, която си получил.
Слънцето не избира кой да огрее.

Благодарен съм на всички познати и непознати, които са ми били съмишленици.
ПП Дами, и повече от 15мин. ще ви изчакам да "поклюкарствате". Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 262
Във Варна се прави , в София не.  Добре е помещения за лекарски кабинети и други общ. помещения да отговарят на стандарти, а не да се помещават в входове на кооперации .
Например на позната и се случи да се обездвижи поради дископатия и се оказа, че клона на банката към в който има специални документи за нея е недостъпен. Т.е. стълби с изгнили и нестабилни парапети и никаква рампа ... във вход на кооперация на партера. Ами голямо приспособяване на помещение е паднало. Някой не си е догледал работата.
Изобщо не става дума хората да се настройват здрави срещу болни, а да се спазват стандарти за да не си пречат хората с различни нужди
Какво ще стане ако на този лекарски кабинет се наложи да се добави рампа? Ами съсобствениците не са длъжни да удобрят и финансират промените .

# 26
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
bella_ciao, а на вашата позната във входа, където живее има ли поставена рампа?
За сметка на етажната собственост ли е поставена?

Кой клон на банка описвате и кога се развива действието?

Национална програма за достъпна жилищна среда и лична мобилност 2019
https://adapt.bg/blog-article/29/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE% … 1%D1%82-2019.html

Последна редакция: вт, 03 мар 2020, 22:20 от pkol

# 27
  • Мнения: 5 262
да, входа им има рампа, но върши работа само за леки детски колички, наклона е голям и рампата е кратка. Т.е. тежък възрастен човек на инвалиден стол се налага да стане от стола и да се мъкне по парапета, който поне в техния вход е метален и здрав. И въпреки всичко заради 3 те стъпала пред входа жената не може да излезне да поседи на слънце ако поиска без да се страхува , че ще и е непосилно да се пребори с 3 те стъпала.
Както и да е. Хората не са длъжни да преправят веднага всичко , но лекарски кабинети и обществени съоръжения би трябвало да са достъпни.
Затова кабинет в жилищен вход според мен е неуместно да се прави, особено ако хората не го искат и особено ако работи не само на частно , т.е. да си подбира както си иска клиентите, а по държавни програми .

# 28
  • Мнения: X
Ако се води "медицински център":
 "Помещението задължително трябва да разполага с минимум 1 манипулационна, 2 кабинета, 1 чакалня, 1 тоалетна с клетки за мъже и жени и тоалетна, обособена за инвалиди."
Това в малък апартамент ясно, че няма как да се събере. Проверете точно какви са изискванията към момента и задълбайте натам.

# 29
  • Мнения: 8 558
След като са на първия етаж, защо не си направят отделен вход с метални стълбички /например/. Виждала съм подобни "изпълнения" точно за лекарски кабинети в жилищен блок.

Общи условия

Активация на акаунт