Отговори
# 150
  • Мнения: 30 802
А, през соца ходехме с карти, но т. нар почивки граничеха с романите на Стивън Кинг по ужаси. Всъщност давам соц почивките като анти-пример. Гадна столска храна под строй и под час, подтискаща станция, мръсновато моренце...

# 151
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
Повечето ни приятели, включително и ние, не можем да си позволим зимна и лятна почивка и няколко уикенда на различни дестинации през годината. Живеем на Дунава далече от всичко, областният град е на 60 км. Обикновено вземаме карта от работата на мъжа ми и ходим за 7 дни на море или планина. По пътя спираме за 1-2 нощувки винаги на ново място, защото да пътувам 400 км за два дни на язовир Батак например не е оправдано. Веднъж или два пъти годишно ходим за уикенд до Троянския балкан, който ни е сравнително най- близо. Миналата година почивките ни бяха следните: уикенд в Априлци, седмица във Велинград, като преди това нощувахме в Трявна, десетдневно лечение за мен в Павел баня, три дни на море нощувайки в леля ми( бях сама с децата и пътувахме с автобус)и уикенд в Шумен заради състезание на едното дете, нощувахме у приятели.
Тази година бяхме през януари за един уикенд в с. Бели осъм и ходихме до Беклемето да се пързаляме с шейни.

# 152
  • Мнения: 29 032
nikolaeva, смятам напълно достатъчно да вземеш въздух, смениш обстановката и се чувстваш щастлива с децата и семейството си!

# 153
  • Мнения: 41 687
Най голямата ми мечта винаги е била да ида на СПА,ха, ха и да си топна задника, там където водата се пълни веднъж на сезон с още сто миризливи задника, ха, ха
И да ям банан и да нося работнически панталони - дънки...не са ми важни тези неща...за това във всяко време ги държа далеч от себе си...

Това ми прилича на осмиването на американците, които се напиват с кока кола. Колкото нашите шегаджии са знаели какво е кока кола, явно и ти толкова знаеш как изглежда едно добро спа. А дънки хората носят, защото са удобни и практични. И слава богу, че ги има без да се налага да рискувам конфликт с полицията, купувайки долари за корекома.

# 154
  • Мнения: 29 032
Знам добре какво е добро СПА, на последната си почивка стаята ми беше с частен басейн.... и няма сила на земята, която да ме накара да обуя дънки, нито са ми удобни, да не говорим за красиви! Още едно време като ги купувахме с долари не ги исках......Емоцията и релакса за мен са далеч от кисненето и в най доброто СПА на света! Wink А и забравих да пиша...кола не понасям още от едно време...

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 17:36 от mimi.7299

# 155
  • Мнения: 41 687
Е, щом знаеш, значи е още по-лошо - злословиш на инат и изкривяваш истината за да докажеш някаква своя теза.
А кола и аз не пия по принцип, много рядко може да си сръбна де, не съм маниачка.

# 156
  • Мнения: 29 032
Е, щом знаеш, значи е още по-лошо - злословиш на инат и изкривяваш истината за да докажеш някаква своя теза.
А кола и аз не пия по принцип, много рядко може да си сръбна де, не съм маниачка.
Не, не злословя, не е мечтата на живота ми доброто СПА, обичам да съм на открито, по възможност на екзотични, слабо посещавани места, обичам разходки, плуване в чисти, прозрачни морета, чист въздух и светлина...не го казвам да се заяждам, така го разбирам! И да, обичам също луксозно и чисто...и изключително държа на хотела да ми предложи това!

# 157
  • Мнения: 11 219
Госпожи, темата не е за това да си мерите джакузитата Simple Smile

А кока-кола по соца имаше, макар и дефицитна (като всичко друго желано). България е първата страна в соцлагера, в която кока-колата "влиза" през 60-те още. Има и цял филм по темата, интересен е
https://www.bnt.bg/bg/a/edna-studena-koka-kola-prez-studenata-vojna-2

А бирената фабрика във Велико Търново произвеждаше пепси по лиценз и там пепсито беше по-срещано в магазините от жълтата лимонада. За една година в детството си сигурно изпивах повече пепси-кола, отколкото за целия си живот след това през демокрацията Simple Smile

Та... недейте така наизуст. Не сме всички с лозУнгите и емоциите, някои имаме и факти под ръка.

# 158
  • Мнения: 41 687
обичам да съм на открито, по възможност на екзотични, слабо посещавани места, обичам разходки, плуване в чисти, прозрачни морета, чист въздух и светлина...не го казвам да се заяждам, така го разбирам! И да, обичам също луксозно и чисто...и изключително държа на хотела да ми предложи това!

И при соца го имаше всичко това? За всеки?

# 159
  • Мнения: 3 505
обичам да съм на открито, по възможност на екзотични, слабо посещавани места, обичам разходки, плуване в чисти, прозрачни морета, чист въздух и светлина...не го казвам да се заяждам, така го разбирам! И да, обичам също луксозно и чисто...и изключително държа на хотела да ми предложи това!

И при соца го имаше всичко това? За всеки?
„Слабо посещавани места” връзва ли се изобщо със „за всеки”? Още горе се спомена, че има хора, чиято работа не позволява да отсъстват за дълго, когато си решат, та и сега, и тогава няма как да е „за всеки”.

# 160
  • Мнения: 41 687
Ами някои хора яростно защитаваха соца и се мъча да хвана на каква база го правят.

# 161
  • Мнения: 3 505
Скрит текст:
Но това какво общо има с ваканциите трийсет години по-късно?

Връзката е, че някои хора хвалеха почивните станции от времето на соца и как били достъпни.


Да, точно Вие! Точно Вашите постове изобилстват от пропагандни внушения. Да, аз имам носталгия по времето, когато беше модерно човек да чете, а не да се продава за пари. Лъскавите западни шоколади и пакетирани десерти, по които си падахме като деца, сега прашлясват по магазините, защото са всичко друго, но не и храна. По времето на соца добре са правили, че не са внасяли и произвеждали такива. Някогашните бабини сиропи сега се предлагат поне 4-5 лв. и са хит по заведенията, а кола почти никой вече не пие.

О, колко е било хубаво, че са Ви третирали като добитък и някой по-учен е решавал, че от това или онова нямате нужда и е било вредно. Докато той самият го е ползвал. Аз не виждам сникърсите да прашасват някъде, а това, че собствената Ви баба е наблъсквала със захар някакви сиропи не прави количеството захар в тях по-малко вредно. И е много лесно четенето да е разпространено, когато повечето други средства за забавление просто не ги е имало, например когато само малка част от западните филми са били прожектирани. А "да се продаваш за пари" може би не осъзнавате, но е дефиницията на ходенето на работа срещу заплата, която имаш свободата да договаряш - отново в зависимост от това колко наистина е ценен и (не)заменим труда ти. Това е обратното на паразитирането върху останалата част от обществото, която е принудена "солидарно" да те издържа, на което са свикнали лелките от държавната администрация и започвам да си мисля, че с точно такава си имам работа в случая.

Но да се върнем на темата - щом ведомствените почивни станции още ги има и пускат и външни, направете им реклама, посочете ги конкретно в тази тема и качете снимки, за да се втурнем всички натам, а не към Гърция.
И в Гърция масово ходим, защото е по-близо и има въздух, а нашето моренце го бетонираха. Цените там не са конкурентни на ведомствените станции.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 23:24 от Не се сърди, човече

# 162
  • Мнения: 1 011
обичам да съм на открито, по възможност на екзотични, слабо посещавани места, обичам разходки, плуване в чисти, прозрачни морета, чист въздух и светлина...не го казвам да се заяждам, така го разбирам! И да, обичам също луксозно и чисто...и изключително държа на хотела да ми предложи това!

И при соца го имаше всичко това? За всеки?
„Слабо посещавани места” връзва ли се изобщо със „за всеки”? Още горе се спомена, че има хора, чиято работа не позволява да отсъстват за дълго, когато си решат, та и сега, и тогава няма как да е „за всеки”.
[/quote]

"За всеки" предполага всеки да има възможност да избере дадена опция, което той може и да не направи заради лични предпочитания. По-горе Нелка* много добре коментира:

Така че за мен разликата със соца е в ИЗБОРА, което не бих си го дала за никоя вафла от 6 стотинки, дори да е с амброзия.

+-123, пак Ви казвам, като толкова Ви харесва соца, заминавайте за Северна Корея; или ако искате и Куба; аз ще Ви платя билета.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 18:16 от winni_

# 163
  • Мнения: 12 509
Кое море е по-близо зависи от отправната точка. За мен най-близо е Варна. И с най-удобния обществен транспорт - пристигам сутринта в 10 на гарата и си тръгвам вечер в 18. У дома съм си 4 часа по-късно.  До Бургас и южното черноморие ми отиват едно 8 часа път, два влака и автобус. За Гърция и Турция - още по-зле би било с пътя. Банско? Златоград? Сандански? Рожен? Да изброявам ли още "достъпните" за софиянци? Или забравихте, бе не цяла България живее в София.
Искам да отида в Априлци или Троян, но за целта първо трябва да стигна до София и от там да хвана автобус.
Кое ли "близкото" море за хората от Лом и Видин? Ами ако някой от Дулово и Силистра иска случайно да покара така ски на Банско или Пампорово? Пали колата и готово. За час-два и е там. За 2-3 дни е неоправдано дълъг път. За повече - твърде скъпо.

# 164
  • Мнения: 29 032
обичам да съм на открито, по възможност на екзотични, слабо посещавани места, обичам разходки, плуване в чисти, прозрачни морета, чист въздух и светлина...не го казвам да се заяждам, така го разбирам! И да, обичам също луксозно и чисто...и изключително държа на хотела да ми предложи това!

И при соца го имаше всичко това? За всеки?
През соца се простирахме според соца, ходехме на нашите си плажове, и на нашите си станции, дори и на квартира сме били! Не защитавам соца, във всяко време си търся моите си неща...без да ме вълнува строя!
За ИЗБОРА няма какво да говорим, избор няма и тогава, и сега, тогава по политически, сега по финансови причини!

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 21:38 от mimi.7299

Общи условия

Активация на акаунт