Подготовка за нормално раждане - информация, въпроси и отговори

  • 47 918
  • 776
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 157
Второто ми раждане беше с окситоцин. Преносвах 10 дни, водите бяха намаляли, плодът започваше да страда, не много, но вече си беше време за раждане. Няма от какво да се притесняваш. Пуснат с добре преценен обем, окситоцинът помага много. При мен реално така тръгна раждането, родих за около час, час и  малко. Моят лекар преценяваше обаче по колко и кога да пуска окситоцина. После ми водеше раждането. Напъвах само когато ми казваше. По спомени, около 3-4 пъти сериозно напъване и бебето излезе. Безпроблемно.

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 23:34 от usmivka-ta

# 631
  • Мнения: 30
Второто ми раждане беше с окситоцин. Преносвах 10 дни, водите бяха намаляли, плодъд започваше да страда, не много, но вече си беше време за раждане. Няма от какво да се притесняваш. Пуснат с добре преценен обем, окситоцинът помага много. При мен реално така тръгна раждането, родих за около час, час и  малко. Моят лекар преценяваше обаче по колко и кога да пуска окситоцина. После ми водеше раждането. Напъвах само когато ми казваше. По спомени, около 3-4 пъти сериозно напъване и бебето излезе. Безпроблемно.

А с какво разкритие отидохте в болницата? Simple Smile

# 632
  • Мнения: 5 234
А епизотомия/ разкъсване имахте ли?

# 633
  • Мнения: 157
Второто ми раждане беше с окситоцин. Преносвах 10 дни, водите бяха намаляли, плодъд започваше да страда, не много, но вече си беше време за раждане. Няма от какво да се притесняваш. Пуснат с добре преценен обем, окситоцинът помага много. При мен реално така тръгна раждането, родих за около час, час и  малко. Моят лекар преценяваше обаче по колко и кога да пуска окситоцина. После ми водеше раждането. Напъвах само когато ми казваше. По спомени, около 3-4 пъти сериозно напъване и бебето излезе. Безпроблемно.

А с какво разкритие отидохте в болницата? Simple Smile

Ми не помня точно, с много малко... 2-3..., нещо такова. Никакви нишани за раждане. Не му се излизаше на детето и това е.
Епизиотомия - наложи се пак да ми направят. Не за друго, а защото вече имах една от първото раждане. И когато вече веднъж е рязана кожата, на това място не е еластична, а напротив - твърда. Така че Налбански ме сряза на същото място, на което вече бях рязана. Имах и епидурална упойка, което, трябва да призная, беше много добро решение. Първото дете го раждах без упойка - беше адска мъка. Не искам да си спомням. С второто обаче всичко мина перфектно. Но и лекарят си знаеше работата, аз на това го отдавам предимно.

# 634
  • Мнения: 55
Пуснаха ми днес половин банка окситоцин но на бавна капка . Резултат контракции с 1см разкритие и до там , решиха да прекратят . И от цялото това бъркане за разкритие прокървих и ми падна тапата 🤨 Дадоха ми малко почивка и след 1 ден пак ще ми пускат система.

# 635
  • Мнения: X
Не се страхувайте от епизиотомията, аз я предпочитам пред това бебето да ме разкъса.

# 636
  • Мнения: 165
Защо толкова ви е страх от окситоцин? И двете ми деца ги родих така, като второто дори беше по мое желание.

# 637
  • Мнения: 157
Окситоцинът си е супер, стига лекарят да знае какво да прави с него. Това е истината - нито прекалено много, нито прекалено малко да се пуска.

# 638
  • Мнения: 4 942
Явно зависи от дозата, която пускат.
 Епизиотомията не е страшна, там също зависи кой ти я прави. Мен ме беше страх от нея, но не я усетих.
И на мен тапата ми падна като ме проверих за разкритие и ми казаха, че ще започна да раждам. Е, на другия ден родих. 😇

# 639
  • Мнения: 7
Здравейте мами,
В 36та седмица и 5дни съм, очаквам момента с нетърпение.
Но тъй като ми е 1ва бременност и ми е доста притеснено как протича всичко. Знам, че при всеки е различно, но все пак.. Попринцип не искам упойки и тен подобни, за нормално раждане съм.

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Здравейте мами,
В 36та седмица и 5дни съм, очаквам момента с нетърпение.
Но тъй като ми е 1ва бременност и ми е доста притеснено как протича всичко. Знам, че при всеки е различно, но все пак.. Попринцип не искам упойки и тен подобни, за нормално раждане съм.
Най-ценният съвет е да не се настройваш за раждането Simple Smile решавай на момента от какво имаш нужда. Едни жени не искат упойка, а после броят минутите до появата на анестезиолога, други са обратно Simple Smile минава, забравя се и после се гушкаш с любимото човече Simple Smile

# 641
  • Мнения: 7
А как разбрахте, че момента е дошъл. Смисъл какво се усеща, как ще разбера че раждането настъпва

# 642
  • София
  • Мнения: 3 431
А как разбрахте, че момента е дошъл. Смисъл какво се усеща, как ще разбера че раждането настъпва

Повярвайте няма как да го изпуснете. Аз първоначалните контракции успях да ги проспя и в просъница ги усещах. Болката се разпознава веднага.
Аз трябваше да родя нормално, нямаше време за упойка и адски съжалявам, че не станаха нещата. Не се настройвате от сега какво и как ще мине. При мен всичко се обърка. Grinning Единствено не се паникьосвайте, опитайте се да останете позитивна, слушайте напътствията и съветите, които ви дават екипа. Успех!

# 643
  • Мнения: 4 942
Разбираш като започне да те стяга и боли корема (мен даже към края повече кръста ме боля). Започваш да си засичаш контракциите и като зачестят най-добре отиди да те видят за разкритие. Болката е като менструална, при всеки е с различна сила. Успех! При всяка болка си кажи "И това ще мине!" помага. 🙂

# 644
  • Мнения: 1 076
Здравейте мами,
В 36та седмица и 5дни съм, очаквам момента с нетърпение.
Но тъй като ми е 1ва бременност и ми е доста притеснено как протича всичко. Знам, че при всеки е различно, но все пак.. Попринцип не искам упойки и тен подобни, за нормално раждане съм.
Най-ценният съвет е да не се настройваш за раждането Simple Smile решавай на момента от какво имаш нужда. Едни жени не искат упойка, а после броят минутите до появата на анестезиолога, други са обратно Simple Smile минава, забравя се и после се гушкаш с любимото човече Simple Smile
Точно така бях аз. Категорично бях решила, че ще раждам геройски без никакви помощни средства. Аз и упойка - никога! Раждах дълго и не особено приятно, няма да влизам в детайли, но като видях анестезиолога да влиза в стаята, само дето не се разплаках от щастие. Това буквално ме спаси физически и психически. А се имам за сравнително издържлив и не страхлив човек.
Сега за второто раждане нямам нагласа, освен, че се надявам да се стече по нормален път. С или без упойка, индуциране или не.. както ситуацията го изисква.

Общи условия

Активация на акаунт