Подготовка за нормално раждане - информация, въпроси и отговори

  • 47 840
  • 776
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 7
Има ли ами раждали в Дупница при д-р Динов. Попринцип той ми следи бременността, спряла съм се и той да ме изражда. През октомври ми се наложи да полежа в болницата в Дупница, доста впечатлена останах от отношението на акушерките, бяха много мили.
Имам познати раждали там всички казват добри неща, но все пак..

# 646
  • Мнения: X
Аз съм много страхлива и имам нисък праг на болка, страх от игли и т.н, но в този момент някак си не чувствах страх. Всичко мина както трябва.

# 647
  • Мнения: 268
Не мисля, че имаш повод да се притесняваш от окситоцина. Повечето лекари го прилагат, а все пак ти преносваш.

# 648
  • Мнения: 1 076
Повдигам малко темата, понеже един въпрос ме вълнува от няколко дни.

Терминът е след броени дни. Това, което ме притесни е, че бебето си смени положението 2 пъти последните 4 дни.
Беше от много отдавна в ляво, при последния преглед в LOT. На 31. бебето беше адски активно, просто се блъскаше в корема ми цяла вечер. По едно време усетих, че гръбчето е минало в дясно. Много се учудих.
Тази сутрин се събудих и усетих ритане отново от обратната страна. Бебето пак е в ляво. Нормално ли е да променя положението си в толкова късна седмица, значи ли, че не е слязло надолу и раждането не е съвсем близо?

Второ раждане ще ми е. Първото протече със спонтанно изтичане на водите, без родова дейност и предизвикано раждане. Силно се надявам на по-приятно изживяване този път. 😬

# 649
  • Мнения: 739
Повдигам малко темата, понеже един въпрос ме вълнува от няколко дни.

Терминът е след броени дни. Това, което ме притесни е, че бебето си смени положението 2 пъти последните 4 дни.
Беше от много отдавна в ляво, при последния преглед в LOT. На 31. бебето беше адски активно, просто се блъскаше в корема ми цяла вечер. По едно време усетих, че гръбчето е минало в дясно. Много се учудих.
Тази сутрин се събудих и усетих ритане отново от обратната страна. Бебето пак е в ляво. Нормално ли е да променя положението си в толкова късна седмица, значи ли, че не е слязло надолу и раждането не е съвсем близо?

Второ раждане ще ми е. Първото протече със спонтанно изтичане на водите, без родова дейност и предизвикано раждане. Силно се надявам на по-приятно изживяване този път. 😬
До колкото знам, бебетата могат до последно да се обръщат стига да има достатъчно място, за да го направят. Има и такива бебета дето си остават в същата позици до последно. Моето до 7 месец се въртеше и след това, като ходех на ехограф все беше в една и съща позиция до раждане. Много си зависи и от самото бебе явно.

# 650
  • Мнения: 4 144
Така настрани могат да е обръщат и до мига преди раждането. Лошото е ако обърне глава-дупе, тогава става по -сложно.
Успех и дано е леко този път!

# 651
  • Мнения: 268
Стискам палци да се завърти в точната позиция и да мине леко раждането. Явно вече не му се стои и бърза да излезе. Къде ще раждате?

# 652
  • Мнения: 1 042
Моето бебе до минути преди раждането се връткаше в таза ми. Те си се наместват сами в най-удобната за тях позиция за излизане. Няма нищо притеснително, леко раждане желая!

# 653
  • Мнения: 268
Моето бебе до минути преди раждането се връткаше в таза ми. Те си се наместват сами в най-удобната за тях позиция за излизане. Няма нищо притеснително, леко раждане желая!

Имала сте късмета да го направи! Има бебета, на които им е трудно да заемат добра позици, и ако трътнат с лицето напред- секциото не се разминава.

# 654
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Моето бебе до минути преди раждането се връткаше в таза ми. Те си се наместват сами в най-удобната за тях позиция за излизане. Няма нищо притеснително, леко раждане желая!

Имала сте късмета да го направи! Има бебета, на които им е трудно да заемат добра позици, и ако трътнат с лицето напред- секциото не се разминава.
Две деца съм родила тилно предлежание. Въпрос на добра акушерска намеса

# 655
  • Мнения: 268
В никакъв случай не оспорвам акушерската компетенция, със сигурност адекватната намеса помага. Но в такива моменти трябва да се действа и бързо. По-добре секцио, отколкото форцепс.

# 656
  • Мнения: X
Много полезна тема! От личен опит бих казала, че подготовката за раждането е много важна и не трябва да се пренебрегва.

 На мен много ми помогнаха техники за дишане, както и заемане на подходящи пози, при които чувствах облекчение. Тези простички неща могат наистина много да намалят болката.

Друг важен елемент от раждането е да има добра акушерка, която да дава напътствия. Аз и при двете раждания нямах този късмет и трябваше сама да си помагам, както се казва. Просто ролята на акушерката в днешно време доста се е изменила и сега повечето акушерки само се въртят наоколо и при нужда викат лекаря. Все по-рядко е акушерката да дава напътствия за облекчаване на болката и да окуражава родилката.

# 657
  • Мнения: 4 144
От къде намери инфо за пози?

# 658
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Аз раждах в поза "на четири крака" и изобщо не можех да легна на това легло по гръб, умирах от болка. Но също бях и в басейн с топла вода, което ми помагаше с болката допълнително.

Акушерката само ни казваше на мен и мм, че се справяме чудесно Joy

# 659
  • Мнения: X
От къде намери инфо за пози?

В интернет има много снимки и информация, и съм чела на различни места. А тук в темата на първа страница има линкове към статии и лекции за раждане. Прегледай ги.

Общи условия

Активация на акаунт