👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 24 834
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз като цяло сама пазарувам и решавам. Ходим заедно със съпруга, но той изцяло се доверява на вкуса ми. Или по-точно ми е дал пълна свобода. Хич не ми е драма, сама да обикалям даже напротив, не смятам да му причинявам висене пред бодита и памперси. За секса, нямам забрана от аг, но като цяло до два пъти в месеца за сега се случваше. От тук насетне сигурно ще разредим. Да ви се оплача, както ми изглеждаше голям корема, за две седмици качих 3 кг. Едни паласки, едни крака, едно дупе...та сега няма акцент вече на корема 😄. Записвам се с вече качени 9 кг в средата на 6 месец съм. Верно започнах 56 кг, ма на моя ръст едно и половина 9 кг отгоре си е смешно. Ама мятам баджаци и това е, да сме здрави с бебенце и така.😊😀И си избрах кошница Сайбекс атон 5, в цвят фенси пинк. Поизчетох, струва ми се здраво и надеждно. Като ходя да го купувам,цвета може и друг да е,има вероятност да ми дойде в повече розовото и лилавото. Замислих се-преди два месеца изплатих телефон за 2000 лева, а за столчето ми се видяха 250 лева много и се самобичувах на ум. Наистина има неща,от които е грях да пестиш. И като загледах всички класове кощници, сега 250 лева ми се струва евтино. 🙄😃

 Можеш да разгледаш фейсбук страницата на Рая тойс и да видиш дали покрай великден ще има отново някакво намаление с 20%, тогава ще си заслужава най-много столчето, а и още не е толкова спешно Simple Smile

# 61
  • Мнения: X
Омче, мислих си за теб тези дни. Всички имаме такива моменти. Вчера докато миех чиниите и една тръгна да пада, а аз по навик я подпрях с корема и ми стана супер неприятно. После пък се разтревожих да не съм си натиснала корема прекалено силно, но май бебенцето е наред. Ох, много трудно свиквам с тези нови габарити и постоянно трябва да внимавам от къде да мина и дали ще ми бъде достатъчно.
Много ми беше интересно да прочета за коронавируса. Моята свеки живее в Италия и тя също ми беше казала, че там точно това въртят из новините. Не бил опасен за нас бременните и че поразявал възрастните и болни хора.

Криси, отиди в Ню Лайф. Там има сестри, които ще ти взимат кръв и после ще я пратят в Писанец, защото за съжаление нямат собствена лаборатория, но поне основно бременни жени са там и е една идея по-безопасно. Другият вариант е да питаш в Селена. Там си имат собствена лаборатория и също е по-добре, отколкото в обикновените.

Мистик, супер новини! Младежът си расте и щом всичко е наред спри да се притесняваш относно движенията. То и при нас, като се замислиш, не всеки ден сме еднакво активни. Особено сега аз имам периоди, в които така ми се лежи, но си налагам да се движа, заради кръвообращението в малкия таз.

В края на 3-тия или началото на 4-тия месец правих една пломба, но сега падна друга, та се замислям кога да отида. Ще трябва да се организирам вече. Зъбен камък иначе нямам, а тая пломбичка е съвсем миниатюрна и това беше причината да отлагам още, че ме е страх с тия грипове и вируси.

Иринка, до сега нито веднъж не са ми мерили обиколката на корема. Само док го опипва (или както му казват на медицински език палпира) и това е. Но пък аз вкъщи с метъра си се меря. Хаха. Направо ме е срам да кажа колко е пораснал. Преди талията ми беше 58 см, сега го оставям на вас да гадаете колко е... Че не е за казване Grinning

А днес нали е 4-ти (датата на термина е 4-ти), та официално си броя, че съм в 7-ми месец и вече съм +6 кг., или в момента съм 52 кг. Кога ги качих, изобщо не усетих. Чувствам се като тюленче или малко китче... Animal Whale2

Момичета, а тия полско колички много ми харесват на външен вид, но дали са здрави?

Ариел, аз имам ИР и поради тази причина имам назначено обременяване. Преди да забременея пиех и метформинов препарат, но след положителният тест ме накараха да го спра и да съм само на диета. Иначе до момента КЗ е добре уж. Към 4 и нещо. Но въпреки това ще правя обременяването с глюкоза.

Аничк@, при теб също има добри новини. Супер. Идеално, че ще раждаш и нормално. Чувала съм, че по-бързо се възстановяват жените така. А и още като си прегърнеш рожбата, ще забравиш болката (или поне всички така ми казват до момента).

Сексът е мираж и при нас! Още от самото начало имахме забрана. Сънищата и мен ме измъчват. Някои вечери събуждам се от еротичен сън и пак сънувам такъв. Луда работа.

Галеона, моите гърди видимо са наедрели, но също не ме болят както преди. Понякога усещам някакви болки, но те са кратковременни. Очаквам скоро да започнат и да секретират... Да се подготвят за кърмене.

Домби, скорошно възстановяване!

Мале, пак ще ви отегча с дълъг коментар... Сори, мацки, не се сърдете! Ама и аз с моя бременен мозък се опитвам да се включвам по всички теми. Колко ми се получава е друг въпрос. Grinning

# 62
  • Мнения: 168
Леле записвам се за темата и се връщам да изчета няколко страници от старата.
Повечето гледам се оплакват че не усещат особено често бебетата. Мен в последните дни много ме рита, направо си ме бие 😁 много активна е станала момата. Другата седмица съм на ЖК и нямам търпение вече.  Най накрая стартирах покупките и аз, даже гледах да си набавя нещата за болницата които трябват че този 7 месец малко си ме плаши и ще гледам да съм подготвена. Дано всичко е наред де, но все пак. От намаленията в емаг си поръчах нагревател и Ел. помпа в комплект с пликчета за кърма. Бяха много намалени, не съм запозната много с марките, но все пак реших да рискувам .
Хубава вечер на всички ! 💐

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Така както ги обсъждаме тези столчета, като ни чете човек , да си каже ,че ако не е Сайбекс или Бисейф на детето ще му се случи нещо лошо и не трябва да се вози в кола изобщо Grinning
Процент да ни плащат от продажбите предлагам аз Grinning

# 64
  • Мнения: 3 962
Психирах се сега... Ударих си корема днес, в ръба на бюрото. Исках да се придърпам със стола, но коремът ми не се мушна под плота както обикновено, а го ударих в горната част. Доста ме заболя. И преди малко се замислих, усещала ли съм бебето от тогава. Ей, голяма параноя!
На мен ми мерят корема всеки път, още от шеста седмица.
Аз май поотментах всичко от списъка ми. Остават ми някои дреболийки, както и разни неща за дома, които с един пазар съм ги набавила.

# 65
  • Мнения: 498
И на мен не са ми мерили корема досега, само кг.
Амели, и аз се бях панирала предната вечер, понеже се събудих и се усетих, че хууубаво съм се пльоснала по корем. Незнам колко време съм спала така, но като усетих по-късно размърдване, се успокоих.
За кошчетата за кола предния път бях с подарено. Лорели или друга подобна марка беше. Сега съм с такова, което си е към количката, но пак не особено реномирана марка. Аз съм си активен шофьор и живеем в краен квартал, така че ще се ползва ежедневно почти. Не съм возила малкия с гръб към движението и сега не мисля. Предпочитам да не се филмирам много, просто внимавам като шофирам.
Аз сега си чакам реда за ЖК, но поне час ще си почакам Rolling Eyes

# 66
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Аз също като се събуждам през ноща и се стряскам,че съм почти по корем. Уж слагам възглавницата да ми подпира страната и да не се обръщам, ама в съня си все го правя.
Много често се удрям по корема, а онзи ден исках да купя домати от плод зеленчука до нас, обаче гледам,че жената затваря, а ни дели една пешеходна пътека и като се разбягах без да се усетя. Като стигнах до нея тя ми вика "Спокойно бе момиче ще пометнеш" Scream Вечерта разказах на ММ и се почна едно конско колко лекомислено съм подхождала, какво можело да стане, да съм внимавала и т.н. Прав е и не му се ядосах, но съответно се изплаших още повече дали пък не е станало нещо. Слава Богу после коремката се раздвижи и се успокоих.
Добре,че ги усещаме, щото като бяха по-малки и не ритаха филма беше по-страшен Wink

# 67
  • Мнения: 727
Момичета, знам че 100 пъти сте писали обаче като съм шматка и не съм си записала..
Какъв B12 пиете ?

# 68
  • Мнения: X
Момичета здравейте и поздрави за готината тема🙏🙏.
И аз съм на антибиотик от днес защото съм с бронхит😥😥. Притесних се да няма проблем с бебето,но личната ме успокои и каза ,че този е най-лекият антибиотик подходящ за бременни.

По отношение на секса не съм има забрана от АГ само спомена да изчакам до 4ти месец. Въпреки,че още в началото нямах никакво желание. И сега вече в 6 ти месец отново ми се появява рядко, ние правим секс 1 път  в седмицата.  С първата ми бременност до последно имах желание ,но бившият ми мъж не ме поглеждаше.

Така ,че всичко е доста относително, но не трябва да си набиваме филма излишно и без повод.

# 69
  • Мнения: 3 962
Аз пия В12 на natural factors.
Омче, ти работиш ли? Ще си измислим някакво кафе!

# 70
  • Мнения: 1 104
Mystic, това е моят.
Знам, че много често препоръчват него.
По една таблетка на ден под езика (това е много важно).

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Хаха Мистик и ти си като мене с тоя Б12. Само за него питам и аз.
 Мethylcobalamin b12 на Natural Factors  или Smart hit B12.
Вземи си първото,че е на хапчета и се пие по-лесно. Тоест слага се под езика. Аз слагах по две.

Докато съм на тая тема, Кайлин аз днес звъннах на моята аг да я питам как да го пия тоя Смарт хит и тя ми каза 2 капки преди хранене, но само на едно хранене, не на всички. Струва ми се много малко и пак ще си взема Метилкобаламина да не развалям добрия резултат.

# 72
  • София
  • Мнения: 441
Аз пия B12 на Смарт Хит.
Лимонче, тези две капки са много относително понятие. И 1 мл мога да го капна на два пъти 😃

На мен всеки път ми мерят корема и матката на преглед.

Като ходихме навън в събота с майка и тя ме опита защо постоянно си слагам ръката на корема. Еми пазя се. Всякакви хора, ходят без да гледат, махат с ръце, блъскат се, страх ме е. Тя ми каза, че няма от какво да се пазя, бебето в корема ни е доста добре защитено. Но все пак... луда работа 🤪

# 73
  • Варна
  • Мнения: 338
В интерес на истината моите гърди вече не ме болят толкова, както преди, но пък са едни стегнати и малко по топлички от обикновено около зърната. Определено са напрегнати, но е нормално.
Моята акушерка всеки път ми мери корема, всеки път см едни и същи Grinning Само кг се покачват стремглаво...
Омче, не се напрягай много заради караници с тм, у дома е същото, но съм сигурна че ще отшуми този период скоро. Просто е нормално, ние сме по-чувствителни, по-лесно раними, в душичката ни е каша от настроения и чувства в този период. ММ някой път го чувствам, че наистина не може да осъзнае ситуацията и какво аджаба предстои, все едно всичко е една шега. Друг път пък ми идва ту мъч дудненето и поучаването, та и аз не знам Grinning
За покупките, често шопваме заедно, дори вчера след разходката ми каза ‘Айде да ходим да гледаме бебешки неща’, казвам, ама сега не ни трябва нищо още, и той ‘Ее, нищо де, аз искам!’ Thinking, е не отидохме, някой трябваше да приготвя вечеря все пак, но се отпуска, интересува се, изказва мнение, спорим някой път и така. Момичета, всичко е временно! Когато се появят малките бебоци, духа и настроението в къщата ще се смени тотално, просто още малко трябва да стиснем зъби.
Пламъче, и моето свеки живее в Италия, има слухове, че може да си дойде да помага за бебка, ама ще се замисля дали е добра идея, ако не е отшумял вируса, ще е под карантина Joy
Фрест, ти беше показала едни пелени от Росман, нашите тъкмо ми купиха, уикенда ще ми ги доставят и ще изкажа мнение Blush Също и едно бебешко кошче са ми взели от там за дядовдом Grinning много ми хареса и всъщност така си го представях.
ММ нали беше болен и мен не ме пропусна, сега се сополявя и кихам като замаяна. Аман! Никога не съм боледувала толкова често...

# 74
  • Мнения: 240
Чудна нова тема си имаме, да я напълним само с хубави новини.

Ние секс не правим, по лекарска забрана заради ниската плацента. И с предната бременност бях така, та съм свикнала.

Б12 пия като на Галеона и съм доволна, доста бързо качва стойностите.

Относно кошниците и столчета за кола, имайте предвид, че возенето обратно на движението е задължително до 12-месечна възраст.

Болка и напрегнати гърди съм имала само между 4-8 г.с. Това, както и останалите симптоми са строго индивидуални Simple Smile
Бебето го усещам повече с всеки изминал ден. 27 г. с. съм.

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 18:38 от analuna

Общи условия

Активация на акаунт