👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 25 453
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 160
Малеее, колко сте бързи💞
Нищо ново при мен
Чета ви, но не пиша. Дано няма спорове вече!

Кога е следващата ФМ?

Темата е 👍 💋

# 76
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
За жалост и след като се роди бебето има период, в който има повече нервност особено от майката. Неспането, еднаквото ежедневие, битовизмите си оказват влияние. Ако бебето има и тежки колики, зъби..положението също не е цветя и рози.
Е, сигурно има и семейства, при които промяна няма, но от това което наблюдавам, а и при нас..първата година си е леко критична. Бая пъти исках развод 😂
Хубаво, че моя е спокоен тип и ме търпи. И въпреки, че помага и за детето, и за вкъщи като искам нещо, аз пак намирам за какво да мрънкам и да се карам 😁 ама то това си е и до характер де, по-избухлива и ината съм. После имахме хубав период, спокойно дете, докато не порасна малко и не взе са влиза в бебешкия пубертет и от тогава не е излизал 😁 Гледам да съм по-спокойна, ама на моменти ми избиват нервите и го отнася мъжа най-често.

# 77
  • Мнения: 498
Уигзи, Кристина ме е изпреварила, но да кажа и аз че след раждането всичко се променя.... към по-лошо 😂
Всеки се чувства недооценен, а и недоспиването, което може да е по-зле от сегашното, си играе роля.
Ние с първия ми мъж се разделихме след годинката на малкия, оказа се след детето, че не сме един за друг. Появата на дете е сериозно изпитание за всяка връзка и само истинските оцеляват Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 104
Тези, които пият протеина на Pregnaco, може ли да се включва в разни смутита той или трябва задължително във вода или мляко.
Аз го почвам от другата седмица и ми се искаше да го комбинирам с някакви зелени бъркочи. 😄

# 79
  • Мнения: 353
Ехе, дами не мога да ви изчета.. 😊 Новата тема е супер,чета редовно, но не пиша .. ама тъкмо съм се разписала, поне и аз да се отчета - тръшнала ме е хрема, дано ми се размине с грипа.. почнах с парагрип и топла вода с лимон и мен..

# 80
  • Мнения: 419
Момичета,
И аз си представям,че след раждането драмите ще са по-големи и с мъжете ни и с всичко.Като се знам как коренно ще се променя и всяка негова небрежност,невнимание или забравяне ще ме влудява,натъжава и изнервя.....Наясно съм,че не мога да очаквам майчина прецизност и въпреки това си мисля,че ще има сблъсъци.И двамата не сме лесни и се подготвям психически да съм максимално толератна, ама да видим.И на мен ми е втори мъж и в никакъв случай не искам да го превръщам в бивш😁
Изповядах се и аз с черни мисли,хаха

Относно коремите и ударите-и аз не мога да свикна с новите габарити и се побутвам тук-там.Веднъж на преглед трябваше да си раздрусам силно корема,за да раздвижим бебо и забелязах на ехографа,че въпреки сериозното друсане от вътре не личеше изобщо.Тогава доктора изкоментира,че плацентата и водите предпазват бебето от удари.Така че,не се шашкайте,няма какво да стане.Природата го е измислила.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 338
Ами кофти случки, ама се случва. На мен ми се очертава да посрещна бебето си сама, да го отгледам първите 6м сама, така че... ще видим на есен как ще са нещата.
Малко да вдигнем настроението Grinning

# 82
  • Мнения: 696
Моят първи работен ден мина супер, но съм страшно изморена Sad дойде и последната поръчка от Комсед - повивалник, вече всички шкафове са пълни Simple Smile искам да заспя, да се събудя и да е юни. Мрън!

# 83
  • Мнения: 727
Благодаря ви, момичета за препоръките за Б12. Ще го изследвам тези дни и взимам едно от двете. Имам разни ниски стойности от ПКК и като проверих сигнализират за нисък б12.. Хемоглобина ми също е паднал и имам някаква бактерия в урината... Мислех си, че ще се размина с пиенето на много хапчета ама няма да е явно.. Като пусна стерилна урина, ще пусна и б12 да видим какво ще излезе.

# 84
  • Мнения: 301
Нещо админите май са ми изтрили коментара на първа страница и аз се чудя защо не получавам известия за нови коментари в темата. Явно нетрябва да се пишат кратки постове.

Аз тези дни си мисля и за раждането дали секцио или нормално (естествено, ако имам късмета да мога да избирам).
Ако е нормално - страх от разкъсвания и ако има такива дали е болезнено самото зашиване и след това.
При секцио пък ме тревожи дали ще болят шевовете. 🙄

# 85
  • София
  • Мнения: 7 645
При нормално ако се наложи шиене слагат упойка Simple Smile
При секцио шевовете не болят, болката наподобява много силна мускулна треска, боли сякаш отвътре.
И при двете има Плюсове и недостатъци.

Аз след моето секцио, два дни не можех да ставам сама от леглото от болка, но признавам че не се обезболявах добре (казаха ми да си слагам свещички, аз не слагах). Тоя път ще слагам Simple Smile
Абе гадно си е

# 86
  • Мнения: 632
Имам едно питане към вече раждалите мами ,но неомъжени и с различни адреси на личните карти с мъжете си.
Когато се роди детето може ли да се запише на адреса,на който живеете,но той да е различен от този ,който е вписан в личната ви карта?
С ММ имаме вече имаме разни препирни по този въпрос.
С него нямаме брак ,а от почти две години вече живея при него в близко село до моя град .Той настоява детето да се запише на адреса,на който живеем и където ще живее и бебето разбира се.
Не сме наясно дали трябва да си сменям личната карта или само се подавал в общината някакъв документ ,че живея на друг адрес.

На последния преглед АГ,ни попита имаме ли брак и като и казахме НЕ ,започнаха едни лекции как сме щели да имаме големи ядове още щом се роди детето и разни подобни.Попитах позната,която също няма брак и тя ме увери,че не е така,просто за някои неща се вадят документи,че и бащата е съгласен за едни какво си.

С ММ не сме от тези хора,които ще се оженят,просто заради документите преди да се роди детето и затова ме интересуват тези въпроси.Пък и няма да сме нито първите ,нито последните,които са семейство без брак.

Пламъче,не знам сега колко е твоята талия зно тези 58 см преди бременността ти са направо .... Абе фиданка.Аз още не съм си мерила обиколката ,но така по педи като я меря ,са си 8  по около 20 и даже отгоре см,та.... цифрата е убийствена Grinning

# 87
  • Мнения: 696
Моето секцио беше песен и реално като не съм раждала, всичко ми е чисто ново Wink

# 88
  • Мнения: 3 978
Бебето се записва по подразбиране на адреса на майката.

Мен пък ме е страх от секцио, направо изпитвам някаква луда паника, получавам сърцебиене само като си помисля, че може да се наложи при някакво усложнение....

# 89
  • София
  • Мнения: 7 645
Ирина, отидете с мъжа ти в общината където попада къщата му.
Нека представи документ за собственост (нотариален акт) и да каже че дава разрешение ти да имаш настоящ адрес там.
Когато се роди бебето се прави същото нещо.
Може да го направите за теб и бебето заедно в един ден. Но трябва да присъства собственика на къщата и да предостави нотариален акт, с което удостоверява, че е собственик.
По същия начин той може да позволи да си смениш постоянния адрес.
Бебето може да има само настоящ защото няма лична карта.


Когато бебето се роди, мъжа ти трябва да предостави документ в болницата, нотариално заверен, че признава бебето за свое. Само тогава ще бъде вписан като баща.

Общи условия

Активация на акаунт