Избор на прахосмукачка - 4

  • 54 529
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 911
Разликата между тази и тези, които ти препоръчах по-горе е, че горните са с воден филтър, а тази е с торбички. С торбички можеш да я ползваш като всяка нормална прахосмукачка, а с воден филтър трябва да пълниш с вода преди чистене и да миеш след, това ми е струва неудобно ако трябва да го правиш по два пъти на ден. Торбичките пък се задръстват и ще спира да смуче, а и да държиш една торба с кучешки косми мисля, че ще мирише. Горните две са доста по-мощни и са с турбо четки, което има голямо значение при почистване на килими, особено в случая с куче. Пропуснах да спомена по-горе, че ламиниран паркет не трябва да се минава на мокро с перяща прахосмукачка, защото ще го съсипеш.

# 196
  • Мнения: 813
Здравейте, имам въпрос за Bosch BWD421PET - може ли да се използва без торбичка и без воден филтър, защото на нея пише bag & bagless Mode? Защото тези торбички много трудно ги откривам, а ако искам да използвам водния филтър трябва да слагам всеки път обезпенител, а той също се намира трудно, а и не е евтин.

# 197
  • Мнения: 6 911
Не може да се ползва без вода и без торбичка. Нали все нещо трябва да филтрира. Ама ако си на воден филтър няма за какво да се слага обезпенител. Слага се чиста вода от чешмата и това е, тя няма от какво да се разпени. Обезпенителя е нужен само когато ползваш функцията пране/миене. А има професионални препарати, които си имат в тях обезпенител и не са скъпи.

# 198
  • Мнения: 813
В книжката с инструкциите така е написано и за това слагам:
Скрит текст:

Ако наистина няма да има проблем да е само вода, ще е супер.

# 199
  • Мнения: 6 911
Написали са го заблуждаващо. Разпенва се само миещият препарат ако няма антиразпенител. Чиста вода няма как да я разпениш. Като си на нормално чистене с воден филтър, въздуха заедно с прахоляка се сблъсква с водата в контейнера и я разбива на капки, тези капки улавят прахоляка, а въздуха преминава и това е всичко. Няма какво да образува пяна. Когато миеш ти сипваш вода с някакъв миещ препарат, помпата го пръска през дюзата и когато го засмучеш обратно въздуха преминаващ през контейнера с мръсната вода ще го разпени и затова трябва да се слага антиразпенител.

# 200
  • Мнения: 2 324
Имам същата, само че Зелмер. Чистя само с водния филтър. Наливам чиста вода до чертата в кофата и чистя. Препарата срещу разпенване слагам само ако пера. Но обикновено взимам такъв, който не се пени и не слагам от другия.

# 201
  • Мнения: 811
Някой с отзиви за тази прахосмукачка, само на ток ли ли работи?

# 202
  • Мнения: 6 911
Искаш да кажеш с кабел, защото и безкабелните са на ток. Тази работи с кабел само.

# 203
  • Мнения: 3 174
Аз имах Ровус сторм вак, беше много мощна за размерите си, вършеше ми доста добра работа, но кабелът не е много дълъг и много бързо се захаби външно (очука се така да го кажем) Ползвах я за бързо ежедневно почистване (удобно е, защото тя става и малка) Но сега си купих безкабелна на Ровента и тази я подарих на майка ми. За парите (90 лв) мисля, че си струва.

# 204
  • Мнения: 4 784
Много се двоумих между воден филтър и Miele.
Накрая купих Miele Blizzard CX1.
Скоро ще дам отзиви.

Как е новото Miele. Днес като чистих с моята и се сетих да попитам.

# 205
  • Мнения: 1 103
Много се двоумих между воден филтър и Miele.
Накрая купих Miele Blizzard CX1.
Скоро ще дам отзиви.

Как е новото Miele. Днес като чистих с моята и се сетих да попитам.
И аз чакам отзиви за Miele-то.

# 206
  • София
  • Мнения: 12 012
Много съм доволна от Милето, но все пак по-малко от седмица мина от покупката.
Ако имате някакви конкретни въпроси, с радост ще отговоря.

# 207
  • Мнения: 1 103
Много съм доволна от Милето, но все пак по-малко от седмица мина от покупката.
Ако имате някакви конкретни въпроси, с радост ще отговоря.
Тежка ли е ? Понеже сега чистя с Rowenta(стик-вертикална) и Roomba, ако е някакво чудовище няма смисъл хаха.

# 208
  • София
  • Мнения: 12 012
не е лека - 8-9 кг е, но аз все пак не я нося на ръце. леко върви, не полагам усилия да я тегля.
контейнерът за боклук се изпразва лесно, а хепа филтърът се почиства сам след натискането на един бутон.

# 209
  • Мнения: 496
Ползвам Миеле от година и половина. Моето мнение е, че чисти идеално. Лесно се почиства контейнера, защото е прав - няма ъгли в него и боклука пада веднага. Единственият минус е, че е по-тежка. Това е моделът https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/miele-blizzard-cx1-se … -parquet-09173566
Впоследствие взехме и турбочетка.
От две-три седмици имам вертикална прахосмукачка Бош. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт