Избор на прахосмукачка - 4

  • 54 279
  • 758
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 435
Здравейте,

Търсих из темите, но са стари и заключени! Бихте ли ми помогнали в избора на прахосмукачка?
Имаме домашен любимец, куче, който има животинка вкъщи знае за какво става дума. Satisfied
Пуска косми навсякъде, сутрин и вечер съм с прахосмукачката , нооооо сутринта изгоря. 5 години я ползвам, явно и стига толкова.
Та, търся прахосмукачка, която да чисти хубаво килими и ламиниран паркет, по възможност да е перяща, и да обира космите и власинките, не само едрите части. Бюджетът ми е до 600лв. Благодаря!

# 181
  • София
  • Мнения: 11 989
Трябва спешно да купувам нова прахосмукачка.
Майка ми има Рейнбоу и сравнявам всяка прахосмукачка с него.

Естествено търся добро качество, ако може за без пари Wink Шегувам се Wink

Тези прахосмукачки с воден филтър, които намирам в нета, на принципа на Рейнбоу ли работят?
Освен теглото им имат ли някакви минуси?

От години не съм се интересувала от прахосмукачки и се оказва, че съм много назад с информацията.
Нямам идея какво е това чудо циклонна прахосмукачка.
Изобщо нямам идея какво да търся.
Нямам килими вкъщи и няма и да имам.

# 182
  • Мнения: 6 884
Здравейте,

Търсих из темите, но са стари и заключени! Бихте ли ми помогнали в избора на прахосмукачка?
Имаме домашен любимец, куче, който има животинка вкъщи знае за какво става дума. Satisfied
Пуска косми навсякъде, сутрин и вечер съм с прахосмукачката , нооооо сутринта изгоря. 5 години я ползвам, явно и стига толкова.
Та, търся прахосмукачка, която да чисти хубаво килими и ламиниран паркет, по възможност да е перяща, и да обира космите и власинките, не само едрите части. Бюджетът ми е до 600лв. Благодаря!

Bosch BWD421PRO или Arnica Hydra Rain Plus отговарят на това което търсиш.

Трябва спешно да купувам нова прахосмукачка.
Майка ми има Рейнбоу и сравнявам всяка прахосмукачка с него.

Естествено търся добро качество, ако може за без пари Wink Шегувам се Wink

Тези прахосмукачки с воден филтър, които намирам в нета, на принципа на Рейнбоу ли работят?
Освен теглото им имат ли някакви минуси?

От години не съм се интересувала от прахосмукачки и се оказва, че съм много назад с информацията.
Нямам идея какво е това чудо циклонна прахосмукачка.
Изобщо нямам идея какво да търся.
Нямам килими вкъщи и няма и да имам.
Освен теглото е минус, че трябва всеки път преди да я ползваш да налееш вода и след това да я измиеш. Циклонна е когато въздухът заедно с прахоляка се върти вътре с висока скорост и боклуците се отделят от центробежните сили създавани от това въртене. Рейнбоу са добри върху килим заради моторизираната четка /тупалката/, върху твърда настилка нямат предимство общо взето. Прахосмукачките с воден филтър, които са на пазара филтрират по същият начин както Рейнбоу чрез водна баня, но разликата е, че после при Рейнбоу капките се спират от сепаратор, а при другите от филтър като гъба.

# 183
  • София
  • Мнения: 11 989
Наливането на вода и измиването след това не ме притесняват.
Вертикалните циклонни ли са?

Извинявам се, ако задавам глупави въпроси?

# 184
  • Мнения: 4 770
Трябва спешно да купувам нова прахосмукачка.
Майка ми има Рейнбоу и сравнявам всяка прахосмукачка с него.

Естествено търся добро качество, ако може за без пари Wink Шегувам се Wink

Тези прахосмукачки с воден филтър, които намирам в нета, на принципа на Рейнбоу ли работят?
Освен теглото им имат ли някакви минуси?

От години не съм се интересувала от прахосмукачки и се оказва, че съм много назад с информацията.
Нямам идея какво е това чудо циклонна прахосмукачка.
Изобщо нямам идея какво да търся.
Нямам килими вкъщи и няма и да имам.

Прахосмукачките с воден филтър, освен, че са тежки и са трудоемки за обслужване. След всяко почистване, трябва първо да се разглоби, да се излее водата и да се измие контейнера, защото само след ден, започва да мирише много лошо. Аз имах Филипс, писала съм тук няколко пъти, не съм доволна. Скоро си купихме Миеле,  много, много съм доволна! Имала съм разбира се и с воден филтър, затова си пиша и мнението, без кръст отсанах с нея. Успех в търсенето!

# 185
  • Мнения: 6 884
Наливането на вода и измиването след това не ме притесняват.
Вертикалните циклонни ли са?

Извинявам се, ако задавам глупави въпроси?
Да циклонни са. То вече повечето са такива.

# 186
  • Мнения: 425
Виждам ,че се обсъждат едни и същи прахосмукачки. Може би ще е полезно да се сложи една анкета на първата страница ,кой от кое е доволен.
Може ли някой да ми обясни кое е най - важно да гледам за вертикалните прахосмукачки. W, V, Led светлина, тънка дръжка стик или малко по- дебела (имам чувството че тънките ще изморяват повече ръката, кг по- тежка или по- лека, турбо четка?
Питам за мокет, бюджет 250/300 лв.

# 187
  • София
  • Мнения: 11 989
А какво е мнението ви за Miele?

# 188
  • Мнения: 9 664
Аз да споделя за Bosch Flexxo 2in1 - нито е особено лека, нито особено безшумна. За тежестта - предполагам, че повечето вертикални прахосмукачки са така, шумът мисля, че е сравним с обикновената ни прахосмукачка. Иначе откъм чистене съм доволна, но ние нямаме килими. А това, че става на ръчна за мен е незаменимо като трябва да изчистя някое тясно пространство.

# 189
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 764
От близо 6 години съм с прахосмукачка с воден филтър. Като цяло не ми тежи почистването й след ползване, което отнема точно 3 минути. Това се компенсира от огромния плюс, че всичко отива в канала и не се занимавам с прашоляци. Аз, лично за себе си, не бих купила повече прахосмукачка без воден филтър.

# 190
  • Мнения: 68 654
От близо 6 години съм с прахосмукачка с воден филтър. Като цяло не ми тежи почистването й след ползване, което отнема точно 3 минути. Това се компенсира от огромния плюс, че всичко отива в канала и не се занимавам с прашоляци. Аз, лично за себе си, не бих купила повече прахосмукачка без воден филтър.

И аз така.

# 191
  • София
  • Мнения: 11 989
Много се двоумих между воден филтър и Miele.
Накрая купих Miele Blizzard CX1.
Скоро ще дам отзиви.

# 192
  • Мнения: 4 611
Аз съм се насочила към вертикални прахосмукачки, но ми е трудно да избера. Спряла съм се на

ROWENTA RH8912WHAirForceExtremeSilence https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-Vertikalni-Stick/Pr … eSilence/p/818396

BOSCH BCH3K210 https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-Vertikalni-Stick/Pr … BCH3K210/p/812911

BOSCH BBHF214G https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-Vertikalni-Stick/Pr … BBHF214G/p/812928

Как мислите вие?

# 193
  • Мнения: 5 435
Добро утро,

Какво мислите за тази прахосмукачка https://deita-karcher.com/c/peryashchi-prahosmukachki-57/peryash … rcher-se-4001-399

# 194
  • София
  • Мнения: 1 936
Здравейте, и аз бих искала да помоля за препоръка за вертикална прахосмукачка.
Аз ползвам робот, но ми се иска да имам прахосмукачка за по-труднодостъпните места където роботът не може да почисти.
Затова предпочитам някакъв по-евтин вариант в сравнение с Dyson, за които четох добри отзиви.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт