Избор на прахосмукачка - 4

  • 54 200
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 877
Да, правилно сте решили.

# 706
  • Мнения: 255
Мнения за
Прахосмукачкa BOSCH BWD421POW 2100.0 W

# 707
  • Мнения: 1 023
Мнения за
Прахосмукачкa BOSCH BWD421POW 2100.0 W
Днес и аз купих прахосмукачка от същата серия. Само, че друг модел BWD420HYG, защото има четка за матрак. Прилагам снимка на книжката, за да видите кой модел какви четки има. Тази няма само турбочетка ( но ние нямаме животни и прецених, че мога да закупя допълнително, ако някога реша)


Още я разучавам, но на първо мнение е доста мощна, маневрена и с дълъг кабел. Взех я защотот имаме килими и дивани, който искам периодично да пера. Матраците също. Взехме я за 400 лв, но няма да правя реклама- голям магазин за техника е Simple Smile
Очаквам и от Вас мнение и на какво сте се спряли.
Ето и снимка на четките

# 708
  • Мнения: 295
В крайна сметка днес поръчахме това моделче https://www.technopolis.bg/bg/Prahosmukachki-bez-torba/Prahosmuk … GS05X240/p/812929
Ще напиша мнение след като пристигне и се изпробва.

# 709
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 756
Мнения за
Прахосмукачкa BOSCH BWD421POW 2100.0 W
Днес и аз купих прахосмукачка от същата серия. Само, че друг модел BWD420HYG, защото има четка за матрак. Прилагам снимка на книжката, за да видите кой модел какви четки има. Тази няма само турбочетка ( но ние нямаме животни и прецених, че мога да закупя допълнително, ако някога реша)


Още я разучавам, но на първо мнение е доста мощна, маневрена и с дълъг кабел. Взех я защотот имаме килими и дивани, който искам периодично да пера. Матраците също. Взехме я за 400 лв, но няма да правя реклама- голям магазин за техника е Simple Smile
Очаквам и от Вас мнение и на какво сте се спряли.
Ето и снимка на четките

Честито, добър избор. Имам подобна от времето, когато бяха Зелмер. Наистина чисти прекрасно и за освежаване е супер - дивани, седалки на колата, матраци. Моята е вече 5-6 годишна и си дърпа все така добре. Горе-долу един път на година, година и нещо й сменям хепа филтъра. Другите филтри се перат и се сменят, когато се скъсат.

# 710
# 711
  • Мнения: 94
Здравейте,  тази част нали трябва да се върти,   когато работи прахосмукачката ?
 

# 712
# 713
  • Мнения: 94
Благодаря ! Simple Smile
Значи е за сервиз Disappointed

# 714
  • Мнения: 19 485
Вероятната причина е липа на смукателна мощност от прахосмукачката, а не че турбочетката не работи добре.

# 715
  • Мнения: 40 903
Липсата на мощност се проверява лесно - при пусната прахосмукачка си лепваш тръбата за дланта и ако увисне, всичко е ОК. Ако не лепне имаме проблем. После се гледа дали е запушен маркучът или само тръбите. И ако всичко си е наред може и в четката да е проблемът. Те вътре имат един ремъчни предавки които се скапват, ремъкът се къса или пада. А може и нещо да е заклинило (косми  или конци увити около някоя ос). Четката се разглобява, на винтове е.

# 716
  • Мнения: 6 877
Така със запушване на тръбата не можеш да провериш дали смуче както трябва.

# 717
  • Мнения: 11 621
А с друга четка чисти ли нормално?

# 718
  • Мнения: 94
Гаранционна е и я оставих на сервиз .
Благодаря за отговорите ви .Simple Smile

# 719
  • Мнения: 14
Здравейте на всички. Извинявам се ако вече някоя дама е питала, но може ли мнение за прахосмукачка  BOSCH BGC05AAA1?
Сегашното ми жилище е само с ламинат и плочки, не съм много компетентна и не знам дали е подходяща за твърди повърхности и евентуално за килими. Благодаря 🙂

Общи условия

Активация на акаунт