Дете на 15месеца не се изправя

  • 3 785
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте,
дъщеричката ми е на 15м и още не се изправя. Когато беше на 11м се изправи няколко пъти и до там. Говорих с педиатъра тогава и каза още да изчакаме. Дъщеря ми с всичко беше малко по-късно, но от 9м възраст пълзи много добре, сяда си пак си лази и става все по-бърза и от 14м ходи на колене и то направо тича из цялото жилище, но на колене. Не желае да се изправя на стъпала. Има ли и други дечица така и какъв е бил проблема?
Не живеем в България и тук системата е различна и не мога постоянно да ходя за всеки въпрос при педиатъра. Мече бях я водила по този въпрос и ми казаха да изчакам. Тук няма прегледи при ортопед ели невролог както се прави в България и малко се чувствам с вързани ръце.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 46 488
А какво ви обясни педиатъра, до каква възраст не е притеснително?
Ако го поставите право, опряно на мебел, може ли да стои?

# 2
  • Мнения: 10 993
Второто ми дете беше така. Водих го на невролог, отрекоха дцп и препоръчаха рехабилитация. В крайна сметка с проходилката постепенно се научи на всичко. Проходи самостоятелно на 1, 5 г. Съсипах се от притеснение. Към днешна дата си е напълно в норма.

# 3
  • Мнения: 54 337
Щом пълзи и седи, ще се изправи.
Моето пък не искаше да пълзи, даже и трудно се задържаше седнало, но се изправи изведнъж.
Може малко рехабилитация да направите, да го научите как да се изправя.

# 4
  • Мнения: 12 725
Момченцето на наши близки проходи на 15 месеца, Съвсем си беше добре детето, само че доста дебело. Съвсем естествено хранено, здраво детенце.
Та вашето момиченце, щом вече пълзи на колене, може да проходи според мен след 2 месеца. Важното е, че е подвижно.
Друго си е да го бяха видели и специалисти за всеки случай, но щом няма - няма.

# 5
  • Мнения: 1 418
Препоръчвам да купите уокър,  не и проходилка!Носето упкъра и на вън !Дъщеря ми с него проходи😊 Ето като това е :

# 6
  • Мнения: 999
Здравейте,
дъщеричката ми е на 15м и още не се изправя. Когато беше на 11м се изправи няколко пъти и до там. Говорих с педиатъра тогава и каза още да изчакаме. Дъщеря ми с всичко беше малко по-късно, но от 9м възраст пълзи много добре, сяда си пак си лази и става все по-бърза и от 14м ходи на колене и то направо тича из цялото жилище, но на колене. Не желае да се изправя на стъпала. Има ли и други дечица така и какъв е бил проблема?
Не живеем в България и тук системата е различна и не мога постоянно да ходя за всеки въпрос при педиатъра. Мече бях я водила по този въпрос и ми казаха да изчакам. Тук няма прегледи при ортопед ели невролог както се прави в България и малко се чувствам с вързани ръце.
Благодаря!

Как ходи на колене? Имате предвид, че пълзи на колене ли?
Между 11 и 15 месеца има достатъчно време, в което да "изчакате". Аз бих настоявала за преглед и коментар от педиатър, както и някакви следващи стъпки. Ако вие поставите детето на крачета какво се случва - задържа ли се, пази ли равновесие?

# 7
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Имам две напълно здрави деца  (потвърдено от невролог и ортопед поне няколко пъти), които в прохождането са били по-бавни от връстниците си. Синът ми проходи на 18 месеца, преди това месец ходеше за ръка, а от годинка ходеше по мебелите. Но проходи и затърча от раз. Малката е същата работа. Този номер с колената го има и при нея, много е смешна като ходи така Grinning Ходи по мебелите, с уолкър, бута кукли в колички, прави по няколко крачки сама, но я е страх да се пусне изцяло. И с двамата сме били на рехабилитации, но с умерен успех, както каза рехабилитаторката при тях проблемът е не, че не могат, а че не искат. Фокусирани са в бърборенето Grinning Както описвате нещата, звучи ми, че и при вас всичко е ок, но една консултация с невролог никога не е излишна. Иначе границата, при която дори и в чужбина биха ви пратили май е 18 месеца. Успех!

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Малката ми дъщеря беше на 8 месеца, когато аз се притесних, че не се изправя. Краката й се гънеха, докоснеше ли с петички повърхността, сгъваше от коленете. Отвсякъде ми изглеждаше странно. Изисках си направление за детски невролог, той ни прати на едно изследване през фонтанелата( извинявам се, вече съм забравила термините), за да отхвърли някакви диагнози и ни насочи към рехабилитация. Имаше някакво съкращаване на мускулите, което не беше в норми( грубо казано, подробности за диагнозата ми се губят, беше преди 10 години). Още след първия курс на рехабилитация( парафинова терапия и упражнения), детето имаше страхотен напредък. След приключването на втория курс, нещата си дойдоха на мястото.
Искам да кажа само, че не бих се успокоила с "има време", "ще се научи" и пр. Знам колко е тромава системата в чужбина, но бих намерила начин да го види невролог. На частно не може да няма( дори в моето забутано село в Испания има частни клиники и болници).
Успех!

# 9
  • Мнения: 11
Не се сърди, човече, казаха до 18м да изчакаме. Аз знам, че това е границата за прохождане, но преди това има така нареченото вдигане по мебелите. Като я сложа в кошарата вдигната седи Да, но не и е комфортно и плаче, но ако я занимае с нещо  да зяпа книжка забравя и стои.

christina1980, не съм и давала изобщо проходилка, защото тук в Германия ги смятат за забавяне растежа, но сега си мисля, дали няма да и е от помощ, ако си стъпи на стъпалата и така осъзнае И, че така може да се движи.

hamsti, точно този със децата имаме, но не му обръща внимание освен да натиска копчетата и да го бута на колене, защото го стига на колене.

blondie_anna, И моята дъщеря е  фокусирана н бърборенето и винаги е била. И да тук границата е 18м, но остават само 3 месеца и аз не виждам как да тях ще се изправи и проходи. И рехабилитацията не е помага толкова. Просто като види, че наближава земята вдига краката във въздуха. Все едно не иска.

JT, ами аз го наричам ходене на колене. Защото тя е изправена и прави крачки, но със сгънати колене. Просто не е на 4 крака (така си лази нормално) ами е в коленен стоеж. Аз не бих могла да се придвижвам така.

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 01:38 от Не се сърди, човече

# 10
  • Мнения: 10 578
Това е странно. А, ходилата как си ги държи при такова стоене? Пръстите на краката как са? Изпънати, сгънати? С ръце помага ли си? То така, сигурно са й в синини коленете...

# 11
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Отиди пак на лекар, виж какво ще ти кажат. Отделно сама можеш да потърсиш невролог или ортопед и да се обадиш да обясниш проблема и да си запишеш час. След това отиваш при педиатъра и му искаш направление за специалиста. Това че си в Германия, не значи че не можеш да си заведеш детето на преглед

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
И рехабилитацията не е помага толкова.

Правили ли сте рехабилитация, че не помага?

# 13
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Както писах, за ваше спокойствие идете на невролог, на частно ако не можете иначе там, където сте. Ние ходихме и с баткото, и после с малката, че и по няколко пъти. При нас рехабилитациите помогнаха, но отчасти, просто самата рехабилитаторка каза, че не се дължи на проблем или невъзможност да стъпват, а в нежелание. Въпреки това, за мен са си задължителни рехабилитациите в такива ситуации, могат и чудеса да направят.

Също така пробвайте да я стимулирате вие - обличайте я права, а вие седнала и с вашите крака придържайте нейните изправени. Опитвайте да я сложите на кошарата или уолкъра изправена, и да прави крачки. Сложете интересни играчки, на места, които може да достигне с изправяне.

Друго, което се сещам е, колко кг е малката? Моите и двамата са слабички, и имам чувството, че и това беше фактор.

# 14
  • Мнения: 10 993
знам, че всички са против проходилки, уолкъри,  телевизия и прочие стимуланти, но аз съм на обратното мнение. За мен тези неща помагат на бебетата, ако са в умерено количество, да им се развива мозъкът. Не налагам мнение, просто ви споделям.

Общи условия

Активация на акаунт