Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 380
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 9 855
Моето основно възражение срещу мокети е че са вредни за астмата.

# 361
  • Варна
  • Мнения: 5 098
Моето основно възражение срещу мокети е че са вредни за астмата.

По-назад писаха, че даже се препоръчват за астматици, защото улавят прахоляка и той не хвърчи из въздуха в стаята. На мен ми звучи логично.

# 362
  • Мнения: 540
Аз преди време като питах за мнение за боксониера, за само младо момиче (не далеч от НДК) , един от аргументите против беше, знам ли как в дъжд, лошо време се влачи дете чак до метрото на ндк..... Какво дете, какви 5 лв в стаичка за сам... Не разбрах тогава как я направиха връзката, но ето, хората асоциират 20 кв И с дете. (да не говорим на колко е новата спирка, камо ли за трамвая и автобуса отпред). И другия аргумент, който ме впечатли, че имало и няколко къщи и как това значело пушек от комините... Ми не, няма и няма как да има защото само 1 телофон и си има служби, които посещават такива собственици и пушек няма, дори и да иска някой. А няма и защото никой не живее там. В 1-2 има хора, другите май ги готвят за бутане. Как точно се свърза ндк с пушек не разбрах. Но пък това е интересното на форумната дискусия, човек да види и други гл. т. Дали ще ги вземе по внимание е друго, но е хубаво да ги има.
Странно нещо е субективното усещане. Аз тогава я сложих обявявата, защото я бях отхвърлил като избор. Иначе не бих показала тук. На другия ден момичето ми я прати и каза, че иска да иде на оглед.... 🤣🤣🤣 Паднах. Даже й пратих да прочете коментарите. Аз не бях виждала толкова малко жилище, дори не знаех, че има такива. Но е някак сладинко, да използвам кифленска дума 😊 и си има всичко и нещото, което я радва най-много освен местоположението е, че има прекрасна гледка и тераска. Та хората сме различни и виждаме и търсим различни неща.
Тя също не искаше и да погледне нещо със стари соц мебели. Младите хора наистина търсят новичко. И ако може да е икеа, не Виденов 😏🤣😏

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 22:26 от "Ти нормална ли си?!?"

# 363
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Не отричам предимствата на 20 - 30 годишните мебели, ако са реставрирани качествено, но както вече се спомена, това струва много повече от покупката на нови мебели. Да не говорим за претапицираните фотьойли, Колкото и модерна дамаска да те избрали, то не можете да промените старомодния им модел или възрастта на дървото/пружините/механизмите.

Диди, показвам ти, а и на всички първият претапициран фотьойл. Поне 40 годишен е. От него е извадено абсолютно всичко съдържимо (конопени колани, пирони и слама) без пружините. Сложиха нови колани, дунапрен, подложки и тапицерия, която съм подбрала съобразно другите цветове. Ще се използва за гледане на ТВ във втора спалня (детска). На подлакътниците лично съм свалила стария лак с пистолет за горещ въздух, шкурене, лак, шкурене лак. Много удобна мебел, със сигурност го знам, защото втория такъв е вкъщи, претапициран преди 10 години.








Плота, до където е готов.


За вдъхновение на майсторите им бях оставила тази снимка, да гледат долния ред. Трудно се разбрах с тях, но накрая схванаха какво точно искам.


Полезни ми бяха мненията до тук, давах си сметка, а и бях получила препоръки от приятели да го направя модерно с МДФ/ПДЧ. Можех и тази посока да хвана, но на жилището някак си му отива другото, така че послушах собствената си глава Simple Smile.

# 364
  • Мнения: 540
Дики, на мен ми харесва. Вложила си много старание. Свързвам този стил обаче с къща в някое китно селце, тревичка, цветенцата и лятно безвремие 😍, но най-вече с конкретна възрастова група и тя съвсем не е млад човек под 30 г. Те търсят т. нар ново мдф, пдч... Но никой не е казал, че ти търсиш такива. Имаш си таргет група и си търсиш нея и съм сигурна, че ще се срещнете. Има хора, които точно това ще търсят. Хубаво е да има различни имоти, а не изложбен център на Виденов.

# 365
  • Мнения: X
Рустик и петдесетарски хладилник, много харесвам такива, но съм на 33 вече и сигурно затова Simple Smile Също и метални мебели, напр.железните легла и обзавеждане за баня на Икея много ми допадат, но те са много конкретен стил и още умувам с какво мога да го съчетая.
Между другото, ако ще слагаш завески на долен ред, сложи плътен, много твърд плат. От опит ти го казвам, имала съм такъв 'шкаф', закрит с един стар, ефирен и тънък шал - шалът сам по себе си е много хубав, но на шкафа не седеше никак добре.
П. П. МДФ и ПДЧ са визуално по-леки мебели, точно за панелки и боксониерки. Масивите стоят супер тежко и са за съвсем друго жилище.

# 366
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Между другото, ако ще слагаш завески на долен ред, сложи плътен, много твърд плат. От опит ти го казвам, имала съм такъв 'шкаф', закрит с един стар, ефирен и тънък шал - шалът сам по себе си е много хубав, но на шкафа не седеше никак добре.
Такива само на две места ще има, за скриване на пералнята и сушилнята, другото ще са вградени шкафове, миялната е за полувграждане, ще се вижда. Купила съм плат за завеси, плътен, да тежи право надолу.
Готварската печка ще е монтирана точно като на снимката.

# 367
  • Мнения: 9 754
Дики, страхотни усилия и средства хвърляш по жилището, адмирации!
Дано да намериш наематели, които ще ги оценят. Потвърждавам, че показаните кресла са безумно удобни, ергономични, потъваш в тях, няма напрежение и умора, колкото и дълго да седиш в тях. Именно наличието на пружини в креслата ги правят толкова удобни и почти вечни. Пълнежът подлежи на поправяне, а пружините са си там. Дървените подлакътници също подлежат на поправка, за разлика от съвременните плоскости.
Визията е ретро, повечето млади наематели няма да се впечатлят, техните вкусове са различни.
Но ако намериш "твоята" наемателка, има голям шанс да е коректна и за дълго. Такива ретро хладилници съм срещала Смег най-вече, те май имат такава серия, фурни също с цени майка си и баща си, определено по-скъпи от тези с модерна визия. И то цената е плюс точно заради визията.

# 368
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Благодаря,
аз съм 40++, дъщеря ми е на 15, почти всички идеи минават през нейното одобрение или корекция, разчитам по този начин да разбера кога "пресолявам" ретро-то.
Майстори за "красиво-грозно" не слушам.

# 369
  • Мнения: 9 754

Майстори за "красиво-грозно" не слушам.

Красиво-грозно на жаргона на майсторите означава "това го мога/лесно ми е - това не съм го правил/не ми се занимава".
Реставрирани/трансформирани стари мебели са много модерни в момента в други държави, в България - не толкова.
Ако имаш желание, можеш да сложиш снимките на креслото в темата "Да преправим старите мебели с любов", мисля, че там момичетата ще оценят направеното и ще почерпят вдъхновение.

# 370
  • Мнения: 1 997
Дики стана ми любопитно тези кресла сама ли ги префасонира. Бях се обаждала на тапицер за диван и мебели, и цената която ми оферира ме спря. На мен лично само тапицерията не ми се връзва, но това както знаем е въпрос на лично възприятие. Адмирации за труда ти.
Аз съм привърженик на минималистичния начин на живот и това естествено си личи и по жилището ми, което давах под наем ( изчистен тип скандинавски стил ). Последната ми наемателка беше 92 набор донесе подобни кресла, които сама е реставрилала, попита ме за още една етажерка евентуално, хареса ми идеята, избрахме я заедно, за моя сметка, за да я задържа след това. Еми апартамента придоби съвсем друго излъчване само по креслата, килимче, имаше място за цветята и.
Красиво-грозно на жаргона на майсторите означава това го мога/лесно ми е - това не съм го правил/не ми се занимава.
Реставрирани/трансформирани стари мебели са много модерни в момента в други държави, в България - не толкова.
Този стил, който за много от нас е Соц - всъщност си е стила на тези години в цял свят - Гугъл - mid century или 50 - 70s furniture. В момента лакираните вратички и шкафове на крака може да се видят в каталози на много известни фирми.
Скрит текст:
Като казахте лята мивка - имаме такива на лятна къща, по-удобни са ми е тези които съм избирала после.
Там са и доста от първите мебели на родителите ми - качеството им е много по добро от сегашните.

# 371
  • Мнения: 9 754
Casual, съвсем права си за стила. И за мое първоначално учудване - и мебелите в жилищата ни, и бетонът от миналия век в някои сгради в България - примерно резиденции и по-представителни сгради, толкова много приличат на знаков стил mid-century modern в САЩ, където са били и все още са пример за модерна архитектура от средата на 20 в.
Но там ги ценят и се гордеят с тях, тук не е така.
И излиза, че не сме били чак толкова назаднали по онова време.
Естествено, мебелите често имат нужда от реставриране/осъвременяване/трансформация, не става дума да оставиш на наемателите употребявано и прашасвало 50-60-70 години кресло, без да го почистиш/претапицираш/сложиш нов калъф поне. Но пък и ние нямаме май достатъчно майстори за такива дейности, защото не може да се очаква всички наемодатели да са сръчни и да могат да се справят сами.

# 372
  • Мнения: 852
Въпрос на вкус, няма как всички да харесват всичко. Обичам да е светло, максимално функционално и просторно, точно скандинавски стил. Ретро мебелите бяха супер в апартамента на баба и дядо, от носталгия по детството, да им ида на гости. Но ако трябва постоянно да им бърша прах, да ми заемат от пространството - не.

# 373
  • Мнения: 2 113
Намалихме наема на нашия наемател. Много се зарадва момчето.
    Колко беше и колко стана ?  Извинете, изпуснала съм, а се колебая, дали да не намаля и аз.

# 374
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Дики стана ми любопитно тези кресла сама ли ги префасонира. Бях се обаждала на тапицер за диван и мебели, и цената която ми оферира ме спря.

Аз си работих само по подлакътниците, на този фотьойл и на другите два, които са еднакви. Претапицират се в ателие от специалисти, чак толкова умения нямам.
Хоби са ми дребните възстановявания, нощни шкафчета, малки етажерки, рамки за картини, столове.
Не ми остава никакво време за такъв ръчен труд. Казала съм си - на пенсия Simple Smile повече.

Изхвърлих голяма секция, шкаф за чаши, два гардероба, холна маса, всичко от тези с лъскавия лак. Колкото и да бяха запазени,не си представях да ги оставя след пълния ремонт. Тези мебели които си запазих са масив, който може да се впише в новото време.

Общи условия

Активация на акаунт