Изсветляване на небоядисана коса с Decolor

  • 1 761
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! От един месец имам желание да направя косата си платинено русо, между сиво и русо. В студиата повечето не искат да се захващат с такива неща или искат от порядъка на 100+лв. Косата ми не е боядисвана никога и е светло кестеняв цвят или светло кафяво. Намерих в DM един продукт decolor time, но дали ще свърши и дали ще будне цвета, като се има предвид, че не е боядисвана или ще си остане същия цвят, които е сега. Ако пък вие имате някакъв съвет как да бутна цвета на косата, не ми пречи да го направя вкъщи, защото ако не стане ще се подстрижа и няма проблем 😀. Гледах и вариант с кислородна вода на прах, но не съм много сигурен дали става с това. Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 255
Здравей,

за такъв цвят и промяна наистина е най-добре да се довериш на професионалист, поне първия път.
Иначе деколор има функция за обезцветяване на боядисана коса. Ако все пак си решила да го правиш това у дома, на твоя отговорност, може да се запознаеш с някои от тези продукти:
https://www.zlatnaribka.com/boya-za-kosa/izrusiteli-i-oksidanti
Може да прочетеш допълнителна информация и да се консултираш с дамите в темата за професионални серии за коса.

# 2
  • Мнения: 1 679
Деколора наистина се използва за сваляне на цвят на вече боядисана коса. Няма да ти свърши работа.

# 3
  • Мнения: 3
А ако взема боя, за да се боядисам директно, защото видях, че има марки, които продават точно този цвят, който търся. Между другото става въпрос за мъжка коса 😀, но обстоятелства налагат боядисването. На loreal видях сиво/русо с амоняк и може би ще стане, но за къса коса 100+лв някак не ми се връзва.

# 4
  • Мнения: 291
Деколора наистина се използва за сваляне на цвят на вече боядисана коса. Няма да ти свърши работа.
+1
За платинено рус цвят най-добре отидете на фризьор. Само с боя няма да стане, трябва да се обезцвети косата първо, а ако това го направите сами, много вероятно е да останете без коса.

# 5
  • Мнения: 2 352
Деколор сваля "уж" боядисана коса. Друг е въпросът че обикновено и с това не се справя. Щом не е черна, с боя може да се пилучи прилично. Ако искаш, вземаш 12 ка боя професионална с 12% оксидант. И каквото сабя покаже. Ако е дълга, може би дължините ще изсветлят по трудно. Слагаш една найлонова торбичка, за да се затопли скалпа. Ако ли не, на Сайъс мисля, има блондори, които свалят с до 5-6 тона. С тях обаче косата изгаря. Има ли прахче в боята, това е блондор и изгаря. Ако искаш да пробваш, вземи си силна боя и силен оксидант и колкото изсветли. Ако не ти хареса ще мислиш след това. Ако държиш пепеляв отенък, на повечето бои 12.1 е пепелно русо.
Успех

# 6
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Между другото става въпрос за мъжка коса 😀, но обстоятелства налагат боядисването.
Има си боя за коса за мьже, която е различна от тази за жени. Отидете в салон в който работят с такива иначе няма да стане. В домашни условия ще станете рижав вместо рус😉 Вторият пьт може и сам, но си купете боя от мьжката серия има в нета.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 515
Деколора а римувър. Остави го.
Вземи си някоя боя 10.1 и се боядисай направо.

# 8
  • Мнения: 8 819
Промяната от кестеняво до платинено русо не е лесна. Ако се опитате сам, най-много да станете нещо жълто, или рижаво. Трябва да се извлече кестенявият пигмент от косъма, тогава той става или рижав, или жълт, ама във вашия случай трябва до още по-светло. Колкото по-силен препарат, толкова повече уврежда косъма. Не мислете, че като си купите някаква боя, ще станете такъв като на картинката, уви, зависи от основата ви. Една и съща боя, намазана на различни коси, стои различно в много широк диапазон. Също зависи от времето на престоя с обезцветяващото средство, колкото повече стоиш, по светъл ставаш, но накрая може и да ти опада косата.
Ако успееш да се обезцветиш някак, това не е достатъчно, след това трябва и да се боядисаш в платинено.

Иди на фризьор. Цените зависят от това колко боя и окислител използват. 100 лева е много. Или гледайте в ценоразписа колко взимат за боядисване на жена с къса коса, горе долу толкова трябва да струва.

# 9
  • Мнения: 339
Здравейте, искам да питам нещо за този деколор на роза импекс, тук виждам, че става въпрос за мъжко боядисване, но не намирам по актуална подобна тема за дами Satisfied
Някон може ли мокя да ми каже окислителя (стъпка 3) дали схщо се слага на мокра коса? Аз в момента свалям черно/синьо трупано над 10 год. 4 процедури и съм преливащо червено към бордово към краищата и доста ми допадна, но гоня друг цвят.
Ще съм благодарна ако някой може да ми каже или да ме насочи към правилната тема Simple Smile

# 10
  • Мнения: 291
Слага се на мокра коса, мисля, че в упътването пише.

# 11
  • Мнения: 339
Слага се на мокра коса, мисля, че в упътването пише.
Благодаря. Пише само, че се проверава на 1 кичур преди нанасяне на цялата коса, но не и на каква коса както за първата стъпка и се чудех. Благодаря Neni.

Общи условия

Активация на акаунт