С какво ви дразнят свекървите? – 121

  • 28 120
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 190
Здравейте дами Simple Smile

Сега да си изплача и аз болката, защото много ми тежи.... Не толкова отношенията със свековците, колкото последствията за нашето семейство, спрямо държанието на мъжа ми.... Първо да кажа, преди да родя свеки ми беше страшна приятелка... Пиехме си кафето, цигарките.... Да не кажа, че и мъжа си заради нея пренебрегвах.... Всичко беше точно.... Но тогава стана тя каквато стана... Появи се бебчето и тя превключи тотално... Започна да съска и да пръска отрова... В началото ме обработваше, тя колко деца била отгледала, колко добра баба била, тя да го храни с шишето, тя да го приспива, тя да го къпе..... Ехоооо, аз кърма имам, ръцете са ми здрави, мисля че съм нормална майка..... Добре... Мълчах си, за пръв път ми е, уча се... Но когато една вечер докато след кърмене, друсаше Моето бебе, ми каза че майка ми не ми влияе добре и трябва да ограничим контактите.... Откачих... Тогава й обясних, че моята майка ще прави погачата за 40 на бебето и всичко се срина тотално.... Детето ще стане на 2 годинки след няколко дни, а ние още не си говорим.... Мъжът ми междувременно изявяваше желание да води детето при тях, но аз отказвах... Той е на мнение, че аз съм виновна за всичко и че "мама" си му е безгрешна.... След всеки скандал до сега си мисля да си взема детето и да се омета от тоя змиярник.... Много го обичам, но просто не бих преглътнала обидата към майка ми.... Знам че е егоистично да не им давам детето, но...... Направиха всичко възможно да постигнат такъв резултат свекито и свекъра.... Вие как бихте постъпили, когато не сте в добри отношения с тези хора, а мъжът ви иска да води детето при тях? Знам, ще кажете че то е и тяхно внуче, но мен кучета ме яли - нали...

# 31
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Кажи на мъжа ти, че чакаш извинение от свекървата и това е единствения начин да вижда детето. По принцип не е много редно да не им даваш да виждат внучето, но тя си го е заслужила. От позицията на каква ще преценява в чужди отношения на родител-дете, как влияе родителя? И на мъжа ти и на нея трябва да им се изясни, че тя няма права да решава отношенията ти с майка ти, но ти можеш да решаваш за детето си, особено докато е дете. А и си родител, а не трета, безгласна страна. На мъжа ти, ако не му се изясни, го питай как ще приеме ти да казваш на детето, че той не му влияе добре, както майка му за твоята. Първо мъжа ти трябва да го разбере и да застане на твоя страна, а не теб да обвинява. Ако тъща му му каже, че майка му не му влияе добре, той как ще се почувства? Постави го на твоето място

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Кофти ситуация. Наистина не е справедливо да лишаваш детето от едните му баба и дядо, все пак баща му е изявил желание да го води насаме, без да те натиска да ходиш и ти. От друга страна, с подобна нагласа свекърва ти ще обработва и детенцето един ден, както срещу теб, така и срещу твоите родители, изглежда точно такава личност. Та от тази гледна точка бих разбрала нежеланието ти. Трудно решение е, но на твое място вероятно и аз бих направила така. Виж да се разбирате с мъжа ти, свекърите с времето може да поомекнат и да се напаснете някак.

# 33
  • Мнения: 4 420
Трябвало е още в началото да покажете на бабата, че тя е баба. Ти и мъжа ти сте родителите и е трябвало да си поемете детето от самото начало. Не мисля, че на една здраво мислеща майка има какво да й се показва, когато роди.
Иначе съм съгласна, че нямаш право да ограничаваш контактите й с детето. Ти ако щеш си говори с нея, но детето е и нейно внуче. Ако не му вреди, защо да не го вижда? То не е твоя собственост, а отделна личност.

# 34
  • Мнения: X
Здравейте дами Simple Smile

Сега да си изплача и аз болката, защото много ми тежи....
Скрит текст:
Не толкова отношенията със свековците, колкото последствията за нашето семейство, спрямо държанието на мъжа ми.... Първо да кажа, преди да родя свеки ми беше страшна приятелка... Пиехме си кафето, цигарките.... Да не кажа, че и мъжа си заради нея пренебрегвах.... Всичко беше точно.... Но тогава стана тя каквато стана... Появи се бебчето и тя превключи тотално... Започна да съска и да пръска отрова... В началото ме обработваше, тя колко деца била отгледала, колко добра баба била, тя да го храни с шишето, тя да го приспива, тя да го къпе..... Ехоооо, аз кърма имам, ръцете са ми здрави, мисля че съм нормална майка..... Добре... Мълчах си, за пръв път ми е, уча се... Но когато една вечер докато след кърмене, друсаше Моето бебе, ми каза че майка ми не ми влияе добре и трябва да ограничим контактите.... Откачих... Тогава й обясних, че моята майка ще прави погачата за 40 на бебето и всичко се срина тотално.... Детето ще стане на 2 годинки след няколко дни, а ние още не си говорим.... Мъжът ми междувременно изявяваше желание да води детето при тях, но аз отказвах... Той е на мнение, че аз съм виновна за всичко и че "мама" си му е безгрешна.... След всеки скандал до сега си мисля да си взема детето и да се омета от тоя змиярник.... Много го обичам, но просто не бих преглътнала обидата към майка ми.... Знам че е егоистично да не им давам детето, но...... Направиха всичко възможно да постигнат такъв резултат свекито и свекъра.... Вие как бихте постъпили, когато не сте в добри отношения с тези хора, а мъжът ви иска да води детето при тях? Знам, ще кажете че то е и тяхно внуче, но мен кучета ме яли - нали...
От позицията на над 30 годишен брак, СЕГА, бих казала, че с кеф ще им пращам детето и татко му, докато аз си гледам спокойствието.
Ако нещо такова ми се бе случило в началото на брака, не знам как бих реагирала.Но предвид, че не ми дреме кой знае колко за чуждото мнение, най-вероятно пак така.....
И какво значи "кучета ме яли"?
Егото ВИНАГИ играе лоши шеги.

# 35
  • Мнения: 2
DreamCatcher1, ние с теб да нямаме една и съща свекърва. С моята бяхме в прекрасни отношения, докато не започна да ми прави забележки, че прекалено често ходя да се видя с майка ми и баща ми. Какво толкова съм имала да им гледам, нямала съм работа там. Отношенията ни приключиха когато се роди детето и ми заяви, че ако родителите ми искат да виждат малката, то трябва да идват на гости, нямало нужда да ходим ние. Само да поясня, че по това време с мъжа ми не живеехме в родния ни град, и се прибирахме един път в месеца за уикенда. Към момента живеем в съседство, но с нея не поддържам никакъв контакт. Мъжът ми води от време на време детето да го види, но аз категорично отказвам да се виждам с нея.

# 36
  • Мнения: 1 190
Здравейте дами Simple Smile

Сега да си изплача и аз болката, защото много ми тежи....
Скрит текст:
Не толкова отношенията със свековците, колкото последствията за нашето семейство, спрямо държанието на мъжа ми.... Първо да кажа, преди да родя свеки ми беше страшна приятелка... Пиехме си кафето, цигарките.... Да не кажа, че и мъжа си заради нея пренебрегвах.... Всичко беше точно.... Но тогава стана тя каквато стана... Появи се бебчето и тя превключи тотално... Започна да съска и да пръска отрова... В началото ме обработваше, тя колко деца била отгледала, колко добра баба била, тя да го храни с шишето, тя да го приспива, тя да го къпе..... Ехоооо, аз кърма имам, ръцете са ми здрави, мисля че съм нормална майка..... Добре... Мълчах си, за пръв път ми е, уча се... Но когато една вечер докато след кърмене, друсаше Моето бебе, ми каза че майка ми не ми влияе добре и трябва да ограничим контактите.... Откачих... Тогава й обясних, че моята майка ще прави погачата за 40 на бебето и всичко се срина тотално.... Детето ще стане на 2 годинки след няколко дни, а ние още не си говорим.... Мъжът ми междувременно изявяваше желание да води детето при тях, но аз отказвах... Той е на мнение, че аз съм виновна за всичко и че "мама" си му е безгрешна.... След всеки скандал до сега си мисля да си взема детето и да се омета от тоя змиярник.... Много го обичам, но просто не бих преглътнала обидата към майка ми.... Знам че е егоистично да не им давам детето, но...... Направиха всичко възможно да постигнат такъв резултат свекито и свекъра.... Вие как бихте постъпили, когато не сте в добри отношения с тези хора, а мъжът ви иска да води детето при тях? Знам, ще кажете че то е и тяхно внуче, но мен кучета ме яли - нали...
От позицията на над 30 годишен брак, СЕГА, бих казала, че с кеф ще им пращам детето и татко му, докато аз си гледам спокойствието.
Ако нещо такова ми се бе случило в началото на брака, не знам как бих реагирала.Но предвид, че не ми дреме кой знае колко за чуждото мнение, най-вероятно пак така.....
И какво значи "кучета ме яли"?
Егото ВИНАГИ играе лоши шеги.

Не ми дреме до момента в който някой не си позволи да хули човека, който ме е отгледал... Не знам кой би останал равнодушен...
Да ме ядат кучетата - за мен значи, че аз там нямам думата... Няква жена дошла им в къщата и им родила внуци, която всеки може да обижда както му падне...
В последствие очаквам "добрата баба" да "изкаже мнение", че и детето ми не трябва да общува с майка си, защото му влияе зле!!! Joy

# 37
  • Мнения: 6 604
Свекървата не е виждала детето вече 2 години, така ли? 🤔
Мъжа ти какво мисли по въпроса?

# 38
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравейте дами Simple Smile

Сега да си изплача и аз болката, защото много ми тежи....
Скрит текст:
Не толкова отношенията със свековците, колкото последствията за нашето семейство, спрямо държанието на мъжа ми.... Първо да кажа, преди да родя свеки ми беше страшна приятелка... Пиехме си кафето, цигарките.... Да не кажа, че и мъжа си заради нея пренебрегвах.... Всичко беше точно.... Но тогава стана тя каквато стана... Появи се бебчето и тя превключи тотално... Започна да съска и да пръска отрова... В началото ме обработваше, тя колко деца била отгледала, колко добра баба била, тя да го храни с шишето, тя да го приспива, тя да го къпе..... Ехоооо, аз кърма имам, ръцете са ми здрави, мисля че съм нормална майка..... Добре... Мълчах си, за пръв път ми е, уча се... Но когато една вечер докато след кърмене, друсаше Моето бебе, ми каза че майка ми не ми влияе добре и трябва да ограничим контактите.... Откачих... Тогава й обясних, че моята майка ще прави погачата за 40 на бебето и всичко се срина тотално.... Детето ще стане на 2 годинки след няколко дни, а ние още не си говорим.... Мъжът ми междувременно изявяваше желание да води детето при тях, но аз отказвах... Той е на мнение, че аз съм виновна за всичко и че "мама" си му е безгрешна.... След всеки скандал до сега си мисля да си взема детето и да се омета от тоя змиярник.... Много го обичам, но просто не бих преглътнала обидата към майка ми.... Знам че е егоистично да не им давам детето, но...... Направиха всичко възможно да постигнат такъв резултат свекито и свекъра.... Вие как бихте постъпили, когато не сте в добри отношения с тези хора, а мъжът ви иска да води детето при тях? Знам, ще кажете че то е и тяхно внуче, но мен кучета ме яли - нали...
От позицията на над 30 годишен брак, СЕГА, бих казала, че с кеф ще им пращам детето и татко му, докато аз си гледам спокойствието.
Ако нещо такова ми се бе случило в началото на брака, не знам как бих реагирала.Но предвид, че не ми дреме кой знае колко за чуждото мнение, най-вероятно пак така.....
И какво значи "кучета ме яли"?
Егото ВИНАГИ играе лоши шеги.
Не ми дреме до момента в който някой не си позволи да хули човека, който ме е отгледал... Не знам кой би останал равнодушен...
Да ме ядат кучетата - за мен значи, че аз там нямам думата... Няква жена дошла им в къщата и им родила внуци, която всеки може да обижда както му падне...
В последствие очаквам "добрата баба" да "изкаже мнение", че и детето ми не трябва да общува с майка си, защото му влияе зле!!! Joy
Е, потвърди се, както казах,  Егото винаги е лош съветник.
Аз друг "съвет" нямам.

# 39
  • Мнения: 1 190
DreamCatcher1, ние с теб да нямаме една и съща свекърва. С моята бяхме в прекрасни отношения, докато не започна да ми прави забележки, че прекалено често ходя да се видя с майка ми и баща ми. Какво толкова съм имала да им гледам, нямала съм работа там. Отношенията ни приключиха когато се роди детето и ми заяви, че ако родителите ми искат да виждат малката, то трябва да идват на гости, нямало нужда да ходим ние. Само да поясня, че по това време с мъжа ми не живеехме в родния ни град, и се прибирахме един път в месеца за уикенда. Към момента живеем в съседство, но с нея не поддържам никакъв контакт. Мъжът ми води от време на време детето да го види, но аз категорично отказвам да се виждам с нея.

Хаха... Когато им се роди внук, е доказано, че бабите от качат напълно... Ние живеем в един двор, отделни къщи... Но какво от това... Там имало правила, там са най- добрите баба и дядо, другите да не се вясват... Трябва да ти кажа, че аз след погачата забраних на майка ми да идва в тази къща, аз ходя рядко при нея и ми е болно, но.... Само и само, щом не вижда тези тук детето, да не сме постоянно пък при нея, за да е мир и любов, но не.... Таткото си обича мамичка, явно повече от нас...

# 40
  • Мнения: 1 190
Свекървата не е виждала детето вече 2 години, така ли? 🤔
Мъжа ти какво мисли по въпроса?

Виждат се косвено... Все пак двора е общ... Мисли, че аз трябва да се извиня на майка му, да не знам много много и че не го интересува аз как се чувствам, важно му е мама да е ок....

# 41
  • Мнения: 2 050
Не с лошото. Аз винаги разговарям с мъжа си по този въпрос колкото мога по-спокойно. Все пак са му родители и ги обича. Никога няма да спре. Но сам си казва, че са егоисти.

# 42
  • Мнения: 2 039
Ситуацията е неприятна.Но виждам и голямото его при снахата.В такава ситуация,аз бих се изяснила на момента,че не е нейна работа да се бърка в отношенията с майка ми,и предлагам щом аз контактувам по-рядко с родителите си, и съпруга ми да контактува по-рядко с тях.Относно внучето,щом сте приели да живеете в един двор т.е. в тяхната къща/не вървам сина да е построил къщата със свои пари/няма как да не го виждат.Като порасне още малко как ще го спреш?

# 43
  • Мнения: 6 604
Да се извиня - не бих.
Но и не бих ограничавала МЪЖА ми да води детето при свекървата.
Зачертвам я от моя живот, за детето - зависи какво ще се случва от тук нататък.
В момента не наказваш само свекървата, а и твоята майка.

# 44
  • София
  • Мнения: 28 892
Тази история много удобно измислена ми идва.

Общи условия

Активация на акаунт