С какво ви дразнят свекървите? – 121

  • 28 120
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 190
Пип 2...

Няма да я спирам, когато порасне... Сама ще прецени, дали е нормално отношението към майка й и другата баба... Децата поне имат способността да усещат енергията на околните...

milenaka...
И на мен ми се иска, да беше измислица...

# 46
  • Мнения: X
1. На първо четене мъжът ти е за бой, и не само за бой.
2. На второ - длъжни ли сте с нещо на свекърите? Жилище, пари или нещо друго? Ако да, то мъка ми е за вас.... става съвсем друга история за друга тема. Ако не - виж т.1.
3. Много си виновна и грешна, че си разрешила на свекърва ти да ти се меси в гледането на бебето. Сега цял живот ще ти натяква, че ти е отгледала детето.

# 47
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Айде пак, ако са задължени с жилище или пари, снахата трябва да търпи всичко. Фри, наистина ли според теб, само заради това се променя историята? Щом живеят в един двор със свекърите, вероятно в тяхна къща, снахата мигом трябва да прекъсне отношения с майка си, защото свекървата го иска и така е преценила? Как точно едното определя другото и какво е точното основание за това? Аз не виждам това къде живеят, да дава подобни права на собственика на жилището. Нито деюре, нито морално право му дава.
А за детето, съдейки по свекървата съм склонна да мисля, че сама се е опитала да изземе функциите по гледането на детето. Хубаво, че не ѝ се е получило

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Не, ма ко, но знаеш, някои от старото поколение живеят в заблуда, че им се дължи уважение и подчинение. И са готови да го изискват. Луда работа.

# 49
  • Мнения: 2 301
Станало, каквото станало, много неприятно е. Детето обаче няма вина, тази жена му е баба. Ако като баба се провали, да режеш контакти. Тя се е провалила в отношенията си с теб. Мъжът ти, явно, също. Детето няма вина, то има нужда от всичката любов, която може да получи.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Въпросът е, при така поставени отношения с майка му и при неприязън към нейните родители, дали ще получи само любов това дете от тази си баба...

И точно "има нужда" от всичката любов не бих казала. Не е баш нужда.

# 51
  • Мнения: X
Айде пак, ако са задължени с жилище или пари, снахата трябва да търпи всичко.
Скрит текст:
Фри, наистина ли според теб, само заради това се променя историята? Щом живеят в един двор със свекърите, вероятно в тяхна къща, снахата мигом трябва да прекъсне отношения с майка си, защото свекървата го иска и така е преценила? Как точно едното определя другото и какво е точното основание за това? Аз не виждам това къде живеят, да дава подобни права на собственика на жилището. Нито деюре, нито морално право му дава.
А за детето, съдейки по свекървата съм склонна да мисля, че сама се е опитала да изземе функциите по гледането на детето. Хубаво, че не ѝ се е получило
Не, снахата не е длъжна да търпи.
Но, задължението на младите дава правото на свекървата да си мисли, че може да командва.
Има разлика....

# 52
  • Мнения: 12 682
Не, ма ко, но знаеш, някои от старото поколение живеят в заблуда, че им се дължи уважение и подчинение. И са готови да го изискват. Луда работа.

А някои от младото - че им се дължи къща и двор.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Така е. Не го отричам.

# 54
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Не, ма ко, но знаеш, някои от старото поколение живеят в заблуда, че им се дължи уважение и подчинение. И са готови да го изискват. Луда работа.
Тук даже за уважение не става въпрос. Свекървата си мисли, че има права да отдели снахата от родителите ѝ.
Франсоаз, какво точно е задължението на снахата? Формулирай го, защото аз такова не виждам
Станало, каквото станало, много неприятно е. Детето обаче няма вина, тази жена му е баба. Ако като баба се провали, да режеш контакти. Тя се е провалила в отношенията си с теб. Мъжът ти, явно, също. Детето няма вина, то има нужда от всичката любов, която може да получи.
Някак не я виждам тази баба да пръска любов около себе си.
Въпрос към теб и Трещерица, ако тъщата каже подобно нещо на синовете ви или пък снахата, пак ли ще сте толкова великодушни? Или ще се съгласите, че вие влияете зле, те са прави и ще прекъснете контактите? Много се съмнявам

# 55
  • Мнения: X
Скрит текст:
Не, ма ко, но знаеш, някои от старото поколение живеят в заблуда, че им се дължи уважение и подчинение. И са готови да го изискват. Луда работа.
Тук даже за уважение не става въпрос. Свекървата си мисли, че има права да отдели снахата от родителите ѝ.
Франсоаз, какво точно е задължението на снахата? Формулирай го, защото аз такова не виждам
Мисля, ясно съм го написала...
Ако младите са получили наготово жилище/пари, масова практика е свекърите да смятат, че младите задължително трябва да се чувстват длъжни, да слушат, да изпълняват, да прекланят глави, щом свекъра/свекървата кажат.
И предвид, че авторката спомена, че живеят в ЕДИН двор, но отделно, едва ли синът сам си е построил неговата къща..ако е така, нека тя уточни.Но масовата практика е "дъртите" строят и дават.И после изискват подчинение срещу даденото.

# 56
  • Мнения: 2 050
Не, ма ко, но знаеш, някои от старото поколение живеят в заблуда, че им се дължи уважение и подчинение. И са готови да го изискват. Луда работа.

А някои от младото - че им се дължи къща и двор.
На нас ни го тикат, аз не го искам. Точно заради по-горе.

# 57
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Франсоаз, казваш същото като Хай, а в предния пост каза, че имало разлика. Затова попитах. Иначе всички сме съгласни, че свекървите си го мислят, остава само да разберат, че ще си останат с мисленето, защото това не им дава специални права.
Друг е въпроса, че обичайно не свекървите, а мъжете (заради майките си) са тези, които се съгласяват да живеят в собственост на свекърите. Незнайно защо обаче свекървите после изискват от снахата, а са дали на сина си. Абсолютно нищо не ти дава право да изискваш от чуждото дете. Нищичко

# 58
  • София
  • Мнения: 4 362
Ами... аз още при първото изказване - багажчето, бебето и квартирата... ако иска миУту да ме последва. Всъщност аз изначално не бих се завряла в къща при родителите му...

# 59
  • Мнения: 1 190
Принципно и имотите ще си ги носят, там където ще отидем всички.... Всичко си е тяхно, нищо на сина им няма.... Но за толкова години и толкова ремонти, не се чувствам длъжна на никой, като знам в какво влязох.....

Свтулчица...
Тя в началото беше друга... Дойде детето и се обърна на 360°... Тя ако ми беше показала в началото каква е, нямаше да остана и секунда....

Общи условия

Активация на акаунт