БисИри - II част или отново за правописа и правоговора.

  • 19 543
  • 403
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 936
Видях това нещо и щях да припадна от ужас. Нима е възможно? #Crazy
ДАЛИ ИМА ОЩТЕ ХОРА ДЕТО ГО ГЛЕДАТ       МОМИЧЕТА ПИТАМ ЗАЩТОТО АЗ ГО ГЛЕДАМ   ЗАПОЧНАХ ПО ПРЕНУДА ЗАРАДИ ДЯДОМИ И СЕГА СЕ ЗАРЕБИХ  Е ГЛЕДАМ ЕДНА СЕРИЯ В СЕДМИЦАТА  ТОЕ ДОСТАТЪЧНО
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 226
  • Мнения: 1 533
"Ultrasound diagnosis
 
VIDOSON ultrasound diagnostic system, 1965
In 1965, Siemens introduced VIDOSON, the world’s first real-time ultrasound diagnostic device. Because of its harmlessness, this real-time cross-section process was immediately adopted for a wide range of applications in obstetrics and gynecology. Today, it is the most widely applied imaging process in virtually every branch of medicine."


Копирах го от Siemens History Site.

Съгласих се! Не подозирах! Обаче и на тези им намерих правописна грешка - gynаеcology е правилно.

# 227
  • Мнения: 1 526
Видях това нещо и щях да припадна от ужас. Нима е възможно? #Crazy
ДАЛИ ИМА ОЩТЕ ХОРА ДЕТО ГО ГЛЕДАТ       МОМИЧЕТА ПИТАМ ЗАЩТОТО АЗ ГО ГЛЕДАМ   ЗАПОЧНАХ ПО ПРЕНУДА ЗАРАДИ ДЯДОМИ И СЕГА СЕ ЗАРЕБИХ  Е ГЛЕДАМ ЕДНА СЕРИЯ В СЕДМИЦАТА  ТОЕ ДОСТАТЪЧНО
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire
това е убийствено  #Crazy  #Crazy

# 228
  • Мнения: 13 512
"аз на моита и казвам всеки ден","не се притесняваи сичко ще е наред"
"да и то това ми е наи голямия страх.СТРАХ  дали изпитваш НЕЩОТО тогава   ако знам че има живот там някъде  вих казала тогава НЕ СТРАХ МЕ Е че няма да видя любимите хора абе страноо нещо е смърта."
"днес видехме час от зъбчето "
"скоро преди 1 седмица си зех ЕЛЕКТРОЛУКС  А+А 1060  СЕНСИТИВ. много е добра и не ми ги мачка ем е на 1060оборота"

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 00:47 от monda

# 229
  • Мнения: 46 653
... Обаче и на тези им намерих правописна грешка - gynаеcology е правилно.

Права си Mr. Green

# 230
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
... Обаче и на тези им намерих правописна грешка - gynаеcology е правилно.

Права си Mr. Green

Тц. Правилно е - US правопис.   Mr. Green И аз още свиквам на някои неща.
Мерси, Никол, нещо ново научихме.

От предната тема забравям да добавя моята нова любима дума:

стИОрдеса

# 231
  • Мнения: 1 533

Тц. Правилно е - US правопис. 

И ти си права

Gynaecology
From Wikipedia, the free encyclopedia

Gynaecology (British) or gynecology (American) literally means 'the science of women', but in medicine this is the specialty of diseases of the female.

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 01:11 от Калин@

# 232
  • Мнения: X
"Здрастй:)
ами то там е по болезнено да така е  , но аз като опъна хубаво кожата ме боли по малко/или поне така си мисля/, но ако там косамчетата са ти по дълги ще те посаветвам да ги минеш първо с бамобрасначка и после като тръгнат да растът след 2-3 дни, почни весеки ден да ги минавах и след 2-3 дни ще постигнеш желания резултат. А ако сега са ти къси просто ти минавай пак 2-3 дни не е задължително да ги оправиш за един ден.
Успех, защото ще си доволна от крайния резултат."
Е три пъти го прочетох,но пак нещо ми бяга смисъла,пък изписването......

# 233
  • Мнения: 13 512
"дръжни в течения как се развират нещата"
"тазкабап"/което си е жив гъз кебап/
"загатка"
"сегащната си половинка"
"защото има много фирми които не могат да завършът обектите/ а пък и да поговорих с някой който скоро е зимъл ново строителство защото има неща от сорта на /ако жилището ти се предлага за 65 кв. м. ти чисто ще вземеш в най-добрия случей 55 кв.м. жилищна площ, а и стените ги плащас два пъти, и повечето случеи по проект изглежда едно, а какво точно ще вземеш е друга работа/"
"но аз съм малко по-страхлива, смисъл аз искам първо да купим апартамен и после бебе"
"nqma stra6no da proba6"
Това отново са бисИритИ на една и съща потребителка

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 01:34 от monda

# 234
  • Мнения: 3 376
Една девойка споменаваше нещо за  родителите си и беше написала наЩе  #Crazy


Иначе навремето имах една съученичка,която беше пишеше Донки Хот
слаТкарство и още доста такива бисери,но съм ги забравила вече....  Rolling Eyes

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 2 499
видОзон е правилното  Peace


 #Crazy

Сериозно ли бе ??!

Видозон?

Сега го чувам.

# 236
  • 7800
  • Мнения: 243
Габи беше по същият начин на тази възраст  Laughing

# 237
  • Мнения: 1 937
Димана, почервенях от срам!
Поправям се и ще се старая повече   bouquet

# 238
  • Мнения: 819
Ето ви, народе, "И" с ударение:

́и

Копирайте на воля.

Всъщност може да слагате ударение на всяка буква.  Просто преди буквата пишете слято

& #769;

и готово.  Това е кодът за ударение.  На горния ред вмъквам един интервал между & и #, защото иначе ще бъде "разтълкувано" от компютрите като самият знак за ударение и нищо няма да се види.  Самостоятелно този знак не се вижда.

́Разбр́ахте л́и м́е?  ́щ?

Нищо не разбрах-не се получава при мен Sad Подозирам, че причината НЕ е в моя телевизор...Може ли да ми обясните като на идиот Crazy, че нещо не схващам?  Rolling Eyes
бе, благодаря много , все пак!  bouquet

# 239
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Слагаш символите, които е дал бе, без интервали, преди буквата, която искаш да е с ударение и не забравяй ; има накрая. Ето:  ́и.
Направо копирай 5-я ред от цитата на бе, след това махни(изтрий) интервала между първите два символа и отзад залепи някоя буква. Хайде пробвай и ако не стане питай пак.

Общи условия

Активация на акаунт