За старите ергени сега

  • 14 903
  • 549
  •   1
Отговори
  • Мнения: 845
Има ли увеличение на мъжете в нашето общество, които до 40 годишна възраст не са създали свои семейства с деца?
Какви са причините за това явление според вас?
Какво е положението със столичните стари ергени?
А за градските стари ергени какво ще коментирате? Имам предвид конкретно тези от Пловдив, Варна и Бургас.
Няма смисъл да споменавам и за селските стари ергени, там нещата са безнадеждни.

(Бях вдъхновена за създаването на тази тема от странната за мен активност на определени потребители от мъжки пол в подраздела "Семейни отношения".)😜

# 1
  • Мнения: 1 002
Причината е, че не им се занимава сериозно, защото има жени, които им позволяват да е несериозно Wink

# 2
  • Мнения: 2 457
Много особена гилдия.
Има си причини да са стари ергени - я не могат да се откъснат от полата на майка си, я са стиснати, я кариеристи, я никой не ги иска.

# 3
  • Мнения: 29 254
Има, но според мен винаги е имало. Причините са много, най-вече прекалена взискателност и/или егоизъм.

Вероятно тук трябва да причислим и новото явление - създали семейство на около 20+ г., после развод и така си живеят...без ново обвързване. Преди 20-30 г. такова нещо нямаше, понеже разводът беше мръсна дума и много хора живееха в брак само, за да не кажат хората нещо....

# 4
  • Мнения: X
Много особена гилдия.
Има си причини да са стари ергени - я не могат да се откъснат от полата на майка си, я са стиснати, я кариеристи, я никой не ги иска.

Я никоя не ни заслужава.

# 5
  • Мнения: 19 821
Или много избират, или предпочитат лежерен живот. Не им се занимава с отговорности. Нормално е при така водения живот в днешно време, в който личния комфорт, угаждане, удобства са сложени на пиедестал. Консуматорството прави жените харпии (искат и искат и искат. всичко. на момента), а мъжете единаци (те искат само за себе си).

# 6
  • Мнения: 46 488
Причината е, че преди родителите насилваха всички да се оженят/омъжат, без значение кой е насреща. Също и възпитаваха момчетата, че са богове, а жените - верни робини.
Е, тези, които още живеят с тази мисъл, остават сами.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 419
Като цяло, съвременният живот предразполага към самотен живот - и мъжете, и жените. Около мен /съседи, роднини/ е пълно с такива хора.

# 8
  • Мнения: 46 488
Около мен самотните са изключния.
Но като знам на мои съученици, че родителите им живееха в различни стаи като съквартиранти, не се знае под привидната близост колко са били самотници и тогава.

# 9
  • Мнения: X
Сега няма натиск и всеки може да живее както си иска. Не всеки е създаден за семейство и в това няма нищо лошо, даже напротив.
Неприятно е само ако искат семейство, но не им се получава. Забелязала съм, че в тези случаи често търсят вината единствено в жените...

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Като цяло, съвременният живот предразполага към самотен живот - и мъжете, и жените. Около мен /съседи, роднини/ е пълно с такива хора.
Така е. Това се отнася не само за България, световна тенденция е. Но човек може да е сам и да не е самотен, може да е във връзка и пак да е самотен- това е нещо, което човек си го носи в себе си и е настройка към живота.
Причините са разнообразни, понякога е избор, понякога- стечение на обстоятелствата.

# 11
  • София
  • Мнения: 35 056
Първите 40 години от детството на мъжа са най-трудни. Като ги подминат и пристъпят в пубертета се разлистват.

За мен стар ерген е над 53-55. 40 годишен мъж е в разцвета на силите си.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 984
Едно време стар ерген/мома се наричаше всеки, навършил 25. Сега тази възраст е 45. Истината е, че вече не се робува на стереотипи и всеки може да живее, както му е угодно. Не смятам, че чифтосването по двойки е за всеки и трябва да е задължително. Има много хора, чийто характер предразполага да са си самодостатъчни и такива хора е задължително (за мен) да останат сами и да не опропастяват живота на други. Сегашните времена и нрави позволяват и не заклеймяват това.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 12:11 от милинка

# 13
  • Мнения: 1 376
Те или са стари ергени, или разведени, или семейни деспоти и пияндурници, или заети "бизнесмени", или прикрити хомосексуалисти. С две думи - български мъже. Избирайте си..

# 14
  • Мнения: 2 642
Имам в обкръжението заженили се и създали семейство на над 40 г, а аз ги бах отписала като стари ергени. Времената се менят, хората (и жените) гледат първо да завършат образование и да изградят кариера. Затова и възрастовата летва за семейство и деца се вдига.
Парадоксът е, че стъпили веднъж в 40тте хората не искат да променят навиците си и да се обременяват с грижи (а семейството с деца е сериозна грижа и отговорност). Най-вече за мъжете свикнали веднъж на живот сами е много трудно да излязат от рутината и да си развалят "рахата". Не искат Simple Smile Що пък да се затормозяват на тези години:)

Жена съм, но съм преценила за себе си, че бебета на 40 няма да ми се гледат! Ако бях отложила още малко второто, то след някоя година съвсем щях да се откажа да го създавам

Общи условия

Активация на акаунт