Нашите кухни - 82

  • 50 858
  • 885
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 360
Благодаря Ренко! Реших и аз така ще го направя, само че с двойка на газ. Електрическите за 5 год. съм ги ползвала веднъж.

# 391
  • Мнения: 3 933
Как да разбера ориентировъчна цена за кухня около 3,40 м без повдигащи шкафове, а само с нормално отваряне при условие, че цената на материалите ми е ясна? Единственото засукано ще бъде един единствен шкаф с 3 чекмеджета без пълно изтегляне обаче (изобщо без никакви лиготии). Уреди, мивка и смесител си имам.

# 392
  • Мнения: X
5000, плюс-минус 2000.

# 393
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Как да разбера ориентировъчна цена за кухня около 3,40 м без повдигащи шкафове, а само с нормално отваряне при условие, че цената на материалите ми е ясна? Единственото засукано ще бъде един единствен шкаф с 3 чекмеджета без пълно изтегляне обаче (изобщо без никакви лиготии). Уреди, мивка и смесител си имам.

Няма как, освен ако някой ваш познат не е правил подобна кухня. ПДЧ-то е с различна цена, плотовете също, панти, механизми... и тук зависи на каква фирма/майстор ще попаднеш, цената ви ще се образува от по-горе написаните неща.

# 394
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
Да попитам нещо относно абсорбатора, понеже сегашният ми не е така както ще бъде бъдещият.
Тръбата влиза в общ комин или както там се казва. Когато не работи моя абсорбатор има ли вероятност да се усещат миризмите от манджите на тези хора, които са под нас, отивайки нагоре? Thinking

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
На края на тръбата има клапа, която се затваря като не работи уреда.
При съседката се усеща обаче...незнам защо, явно нещо при строежа са омотали.

# 396
  • София
  • Мнения: 6 272
Това с миризмите от съседите е много относително. При нас се усеща в тоалетната и в мокрото готвено, отвратително е. А в банята - цигари.

# 397
  • Мнения: 1 232
Ако инсталирам сушилня в кухня, дали ще си създам проблем с конденз?

# 398
  • Мнения: 11 642
Ако инсталирам сушилня в кухня, дали ще си създам проблем с конденз?

Това е въпрос, достоен за дисертация!
Сега сериозно:
зависи от типа сушилня, зависи от това, как се вентилира помещението, зависи отоплява ли се помещението, зависи от това каква е температурата в помещението и температурата навън.....

# 399
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Със сушилня поне ще е по-топло в кухнята.

# 400
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
Това с миризмите от съседите е много относително. При нас се усеща в тоалетната и в мокрото готвено, отвратително е. А в банята - цигари.
Имахме и този вариант. Да монтираме отвора в отдушника на банята. Но точно заради това миризмите ни да не отиват при съседите не го направихме. Дано някой под нас не го е монтирал така, че и в нашата баня ще мирише. Joy
Мистик, благодаря. Simple Smile
Аз никога не съм имала конденз от сушилнята.

# 401
  • Мнения: 41 043
Моята сушилня (всъщност комби, но няма разлика) е в мокро помещение 120х120 някъде и няма влага и конденз, та какво остава за много по-голяма кухня.  За протокола - с термопомпа.

Последна редакция: пн, 11 май 2020, 22:20 от Черна станция

# 402
  • София
  • Мнения: 6 272
Със сушилня поне ще е по-топло в кухнята.


Ако е с термопомпа, няма това нещо. Моята е в кухнята (14-15 кв.м е), нито конденз има, нито става по-топло.

# 403
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Клас Б духат топло. Вижте клапата от линка, спасява положението до някаква степен.
https://bauhaus.bg/ventilacionna-stop-klapa-air-circle-125-mm/p/23272

# 404
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 750
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт