Единадесети клас 2020/2021

  • 40 429
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 141
Благодаря на всички за отговорите! Май ще успеем да решим проблема с издаване на талон за профилактичен преглед от ЛЛ. Не че виждам особен смисъл от него, но щом трябва...
А колко време печете маските за многократна употреба във фурната?
При нас учебната година започна нормално. Минаха всички входни, по повечето предмети изпитват устно. Предполагам, че учителите бързат да натрупат някакви оценки, ако минем на дистанционно обучение. Дано да не е скоро!

# 721
  • София
  • Мнения: 4 041
Joy Голямо печене ще настане! 😂
Маските за многократна употреба-текстилни, неопренови и подобни- могат да се перат.
Тези за “еднократна”-обикновени хирургични и с по-висока защита ffp2 , ffp3- могат да се ползват многократно след облъчване с УВ светлина, автоклав или да се “пекат” на 60 градуса 30 минути. Щото в началото нямаше никакви маски и се ползваха многократно. Аз пуснах в автоклав на 127 градуса, ама си хванаха загар. 😂

# 722
  • София
  • Мнения: 13 206
Емонка, ти не можа ли да предложиш да дойдем друго да печем, ми маски... Simple Smile Heart Аз предлагам да дойдем да печем някакви вкуснотии и да пием алкохол. Така ще разчепкаме най-пълно и точно наборните проблеми Simple Smile)))))
Лельо Ог, ти пък да дойдеш на живо едно показно да направиш, а!?

Озонатора дето го купих пише, че е за лекарски и стоматологични кабинети. Може да си озонираш и въздуха, и водата, и продукти, месо, зеленчуци... И аз слушам доктора Петров, ама преди това имам приятелка дето от години ползва озонатор. Просто трябва да му намеря място в кухнята, че когато работи не се стои в стаята, изобщо не е безобиден.

# 723
  • Мнения: 1 080
Щерката е с гърлобол и температура вече трети ден. Тестът е отрицателен, слава Богу.
Но внесе смут в семейството. Та се чудя, всеки път ли, като кихне някой в къщи, трябва да правим тестове? Време, обикаляне по лаборатории, пари........нерви. Тежка зима се очертава.

Харесва ми идеята за групово печене на каквото и да е. Броите и мен.

# 724
  • Мнения: 1 230
Цитат
Емонка, ти не можа ли да предложиш да дойдем друго да печем, ми маски... Simple Smile Heart Аз предлагам да дойдем да печем някакви вкуснотии и да пием алкохол. Така ще разчепкаме най-пълно и точно наборните проблеми Simple Smile)))))
Лельо Ог, ти пък да дойдеш на живо едно показно да направиш, а!?

Озонатора дето го купих пише, че е за лекарски и стоматологични кабинети. Може да си озонираш и въздуха, и водата, и продукти, месо, зеленчуци...

Едва ме нави, Ваче. С най - голямо удоволствие!!
Пък ти може да озонираш пържолите предварително Simple Smile
На леля Ог маските със загар също ще ги рефрешнем Simple Smile

Велинка, заповядай. На линия съм до 14.30ч.

# 725
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, вашите набори позарязаха ли предметите, които не са профил?

Масово явление е да не се отделя време на всичко, което не е профилиращ предмет, защото "няма смисъл" и е "без значение какви ще са оценките".

Ама тия предмети са подложени на тотален игнор.
То е ясно, че акцентът е върху профилите и там си трябват доста усилия, но чак пък да зарежеш всичко останало, ми се вижда прекалено...

# 726
  • Мнения: 8 077
Е, че то колко са непрофилиращите Rolling Eyes При нас реално само БЕЛ и Гражданско образование. На БЕЛ ще се явяват на матура все пак, а по ГО са пак при учителя по философия от миналата година, който все ги юрка да пишат есета, но те си го харесват и си учат...
Не съм го видяла да се презорва по каквото и да било, но пък моя си е бил винаги по линията на най-малкото съпротивление... а записа доста тежък профил, та ще видим до къде ще го докара...

# 727
  • столицата
  • Мнения: 3 795
Ами то без гражданското образование и физическото, при нас всичко е профил-езици, мат. БЕЛ няма как да зареже, заради матурата, а и много си харесва госпожата. То друго не остана.

# 728
  • Мнения: 1 230
Ами при моят извън 4-те профилни остават немски, физическо и ГО. По второто от изброените е активист Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing

# 729
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Нито по профилните (там всичко си знаел),нито по непрофилните - БЕЛ,математика,ГО (те не му трябват) - се е разучил. Знае, знае, колко да знае - 4 на входното по руски. Досега поне 5 връзваше. Видял си бил грешките, всичко било ясно вече и замина да тренира. Не че по физическо и там няма 5. Норматив за скачане - само три отлични оценки, едната на момче почти 2 метра, другата на състезателка по лека атлетика от национално ниво. Третия не го знам. Класът е с повечко момчета и повечето сериозно спортуват.Другите класове с друг учител - други нормативи явно имат защото половината с шестици.Много се ядосвам, мрънкам непрекъснато. Заявих, че при следваща четворка ще преразгледам режима и свободите му. Така че очаквам да се включи с някоя тройка, защо не и нещо друго.
   Иначе поне по два часа дневно чете  ,пише и работи върху темата ,която си е избрал. Изпълни и първата си задача и хонорар получи. Което още повече го наду, ама има още доста да учи,докато се опери и може да литне. Ама клатят се сега - голишари неоперени, ама навирили човките.

# 730
  • София
  • Мнения: 4 884
А как ви се струва програмата и обучението в профилите? Ще бъде ли достатъчно добро за целите на матурата и след нея, или отново ще трябва да се наливат пари и време в допълнителни уроци? Доволни ли са младежите от профилите и преподавателите?

# 731
  • София
  • Мнения: 13 206
Щерката е с гърлобол и температура вече трети ден. Тестът е отрицателен, слава Богу.
Но внесе смут в семейството. Та се чудя, всеки път ли, като кихне някой в къщи, трябва да правим тестове? Време, обикаляне по лаборатории, пари........нерви. Тежка зима се очертава.

Харесва ми идеята за групово печене на каквото и да е. Броите и мен.
И аз това се питах... който иска да правя тест да ми го плаща, точка. Аз ще си направя само ако наистина имам подозрения, че става дума за ковид. У нас почна с хрема и гърло малката, после баща й, и после кака й, през 2 дни. С изразени симптоми. Близки приятели се натръшкаха пак цялото семейство. Учителката в занималнята на малката беше със същите симптоми. И това ако е ковид, днес нямаше да отборят само 400 новозаразени.

# 732
  • Мнения: 8 077
Скрит текст:
И ние вкъщи така през два дни, първо с гърлобол и хрема, с температура и главоболие... но през август, та не заподозряхме друго. Кашлица имах само аз и то след десетия ден, толково коментираните загуба на вкус и обоняние - при мен след седмица, при мъжа ми и Калоян чак след отрицателния контролен тест... и до сега не се е върнал напълно. Калоян се дразни ужасно, защото той беше "хрътка".
Колега на мъжа ми в първия ден със симптоми направи бърз (за антитела) и PCR, бързия отрицателен, а PCR положителен... седмица по-късно и двата положителни, след две седмици PCR отрицателен, антитела все още като за +...
Ваче, а колко от тези всички с хрема и гърлобол са си направили тест? Естествено, че в момента има и други вируси и има доста болни и от тях.
Програмата за обучение си е супер (поразгледах учебниците), само да има желаещи да учат, че мързела надделява Thinking

# 733
  • Мнения: 11
На моята дъщеря избраните профили и харесват и преподавателите също, но времето за учене не и стига. Когато има 7 часа /приключват в 14,15 / се прибира в 15 часа, а когато часовете са 8 е вкъщи около 16 часа. Тогава е и обядът и, защото през междучасията времето пак не стига. Подготовката за следващия ден започва след  това, но вече е доста уморена....

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 09:26 от Tedy Go

# 734
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Божкеее, при нас събирали капаро за бала ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт