СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 963
  • 921
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 9 110
Отмениха театри, ски училища, а в четвъртък на училище. Доста непоследователно ми се струва.

# 136
  • Мнения: 6 925
Отмениха театри, ски училища, а в четвъртък на училище. Доста непоследователно ми се струва.
Обясниха, че икономически не могат да издържат. Защото малките деца не могат да ги оставят сами и родителите взимат отпуски или ги водят по офиси или частни занимални, което обезсмисля идеята за изолация. От другите държави също потвърдиха, че те не са си спрели училищата (освен Италия).
Според мен от четвъртък ще отменят и затварянето на театри, кина, олимпиади. Остава под въпрос какво ще е в Плевен и Габрово.

# 137
  • Мнения: 24 467
Отмениха театри, ски училища, а в четвъртък на училище. Доста непоследователно ми се струва.

До след половин час може и друго да ви кажат.
До довечера може 3-4 версии на препоръки и решения да чуем.

Цитат
Остава под въпрос какво ще е в Плевен и Габрово.
Засега ваканцията няма крайна дата в тези градове. Само ако изрично го обявят със специално разрешение, но краят не е на 12.03.

http://ruo-gabrovo.org/images/09-03-20.pdf
Цитат
Със заповед на министъра на здравеопазването училищата в областите Габрово и Плевен,
където са регистрирани случаи на заразени с COVID-19, ще преустановят учебния процес до
получаване на разрешение от здравните власти.
Заповедите на директорите на двете РЗИ-та следва изрично да се отменят, за да започне учебен процес.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 12:30 от Judy

# 138
  • София
  • Мнения: 9 110
И аз мисля, че това не е окончателно. Зависи дали ще изскочат още случаи от новите тестове.
Иначе сега се сетиха за икономическата страна Rolling Eyes . Малко първо действат, после обмислят последствията.

# 139
  • Мнения: 6 925
Аз пък съм на мнение, че като има национална грипна ваканция (било то за грип В или появилия се страх впоследствие от корана вирус) е редно наистина да няма събиране на деца. Не могат да ходят на училище, а могат да ходят на лагер. Няма логика. От тази гледна точка, аз мисля, че беше добре да се прекъсне за 5 дни контакта и ако може да се овладее ситуацията.

# 140
  • София
  • Мнения: 3 561
Вчера из нета ми попадна статистика на развитието на случаите в Италия. Плащещо е как лавинообразно расте бройка буквално за седмица от 3 на 655 случая.
При нас навярно ситуацията също никак не е розова след като първите потвърдени случаи са на пациенти във вече оздравителен стадий, т.е. заразили са се поне преди 2 седмици...

# 141
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами отлагат го с три дни контакта и после ще се натъпчат 33 деца в стаята за по 8 учебни часа.
А същевременно се отменят резервации, транспорт, този хотел е закупил храна за тези деца. Здраве да е.
За мерките съм. И за ваканцията, когато има епидемия. Просто е добре да са последователни нещата, доколкото е възможно Wink .

# 142
  • София
  • Мнения: 3 457
Вчера говорих с роднини във Франция.Там  се разболяват с доста по-големи темпове от Италия, но няма никакви рестрикции.Животът си тече....На мен, честно казано ми се иска да удължат ваканцията  до края на седмицата.ПО-ефективно  ми се струва.Ще се слее и уи,ен да и ще има 10-ина дни  поне опит за изолация

# 143
  • Мнения: 24 467
Вчера из нета ми попадна статистика на развитието на случаите в Италия. Плащещо е как лавинообразно расте бройка буквално за седмица от 3 на 655 случая.
При нас навярно ситуацията също никак не е розова след като първите потвърдени случаи са на пациенти във вече оздравителен стадий, т.е. заразили са се поне преди 2 седмици...

Сестрата от болницата нямам информация да е била дори болна. Там изследват болни и персонал на случаен принцип. Скринингът я е хванал.

# 144
  • София
  • Мнения: 3 561
Да, сестрата е била от т.нар. безсимптомни.

# 145
  • Мнения: 24 467
Те затова казвам - че то може и у нас да е минал и да не сме разбрали.
Изобщо смятам, че информация дори около точната за разпространението на заразата няма.
Няма и как от сега да е ясно дали и кой ще учи след два дни. Несериозно е дори да се прогнозира.

# 146
  • Мнения: 3 048
Те още не са намерили тези двамата (т.е. тримата, защото сестрата четох не е била в контакт с болната жена в Габрово, а в Плевен вторият случай е контактен с първия) от кого са се заразили. Те не са пътували, както писаха, т.е. са го получили тук.

# 147
  • Мнения: 24 467
Че как да го намерят първоизточника? На вируса не пише изпращач. Възрастната жена може във всеки един магазин или автобус да го е хванала, както и, повтарям, в самата болница, докато си е лекувала пневмонията. Вирусът си е налице у нас, само дето, както казаха сутринта на брифинга, не всеки се разболява, още повече пък сериозно, за да го приемат в болница и да го изследват. Млади здрави хора могат да си го носят, без никога да разберат, че са го имали.

# 148
  • Мнения: 3 048
Ами нали почват назад да тестват хората, с които са имали контакти.
Имах предвид, че това е доказателство, че случаи със заразени има още неизвестен, при това не малък, брой.

# 149
  • Мнения: 24 467
Разбрах те.
Допълвам, че, поне за мен, е невъзможно въобще да се установи първоизточник и огнище на зараза у нас. Населението си щъка по света. Тук идват също хора отвред. Този вирус се предава лесно. И, както се вижда, може да е и безсимптомен.
А вероятно и резултатите от взетите проби вече трябва да са налице. Нали вече има и нови тестове с доста бързи резултати, в рамките на часове.
https://dariknews.bg/novini/sviat/nov-test-otkriva-koronavirusa- … 29-minuti-2215568

Общи условия

Активация на акаунт