СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 26 980
  • 921
  •   1
Отговори
# 600
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз нищо не разбрах със сигурност. Предположения и предложения.
И аз нищо не разбрах...
Ще се затварят училища,университети-кога и кои-всички или само такива с доказан случай на корона вирус? Според мен не се каза нищо съществено и конкретво за съжаление.

# 601
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
От това, което прочетох аз - предлагат на правителството да гласува извънредно положение...
Мисля, че ако наистина е това - още утре ще се гласува...и става тя, каквато става...

# 602
  • Мнения: 21 455
Кметът на Бургас обяви във ФБ профила си, че затваря училищата от утре до второ нареждане.

# 603
  • София
  • Мнения: 12 004
Извънредно положение може да обяви само Народното събрание. И най-вероятно ще го направят утре /вече днес, всъщност/. А какви точно мерки ще предприеме правителството с така дадените му правомощия, предстои да видим. От изказването на ББ със сиргурност разбрах само едно - няма да затварят ресторантите, защото много домакини не готвят. Simple Smile
А, да, и предложи да намерят работа на бездейните студенти - да разнасят пенсии например.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 01:48 от sanaka

# 604
  • София
  • Мнения: 1 110
Най-застрашени са зрелостниците, но и за тях може да се намери решение.
Защо, те и без това не ходят много-много на училище в последната си година. Ще извадят една две теми от конспекта и така да направят ДЗИ-тата.
Не може 12 години учене да се блокират от 1 месец карантина.
Много е жалко това...

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Леле, нямаше ме 2 седмици и сте изписали 2 теми, какво правите вие, бре?! Първо ще си задам въпросите, после почвам да ви чета. Извинявам се ако е коментирано. Дали ще отменят изпита за Американския колеж? С тези грипни ваканции много се притеснявам накрая какви ще са резултатите от изпитите... Моето момиче по принцип кара доста тежък пубертет и е толкова отпусната, че сега направо съвсем ще изпусна положението....

# 606
  • Мнения: 47 981
Аз снощи заспах
Днес ще изгледам какво са казали, но явно е нищо
Чакаме Sad

# 607
  • Мнения: 6 926
Изпитът за АК беше забранен още на 09.03 със заповед на министъра на мон. Тази заповед не е отменена, а дори нещата се задълбочиха. Но до 22.03 има много време, а времената са динамични. Засега изпит няма да има. Нова дата няма.

# 608
  • Мнения: 6 926
Нали съм топ почитател, та от фб страницата на мон:
ПОРАДИ ИЗВЪНРЕДНИТЕ ОБСТОЯТЕЛСТВА С РАЗВИТИЕТО НА ЗАБОЛЕВАЕМОСТТА С КОРОНАВИРУС И ПРЕДПАЗВАНЕТО НА РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО ДНЕС 13.03.2020 НА ВСИЧКИ МЕСТА, КЪДЕТО НЯМА ГРИПНА ВАКАНЦИЯ В МОМЕНТА, УЧЕНИЦИТЕ СА ОСВОБОДЕНИ ДА НЕ ПРИСЪСТВАТ В УЧИЛИЩЕ ПО ПРЕЦЕНКА НА РОДИТЕЛИТЕ.

# 609
  • Мнения: 3 982
Оставят вратичка заради децата до 12 годишна възраст, за които има забрана да остават без възрастен придружител.

На дневен ред е, обаче дистанционното обучение, за да не бъде изгубена годината.

# 610
  • Мнения: 6 926
Да, това е само за днес. Чакаме да разберем от кого ще зависи затварянето на училищата и дистанционното обучение.

# 611
  • Мнения: 21 455
Според мен е обратното. Дават възможност на родителите в областите без грипна ваканция да спрат децата от училище без да се налага пускането на дни по семейни причини и търсене на медицински бележки, докато бъде гласувано извънредното положение и официално обявени свързаните с него мерки.

# 612
  • Мнения: 6 926
Да, и аз така го тълкувам. Това е решение само за днес, защото има дата, че важи за 13.03.
За мен снощи не стана ясно кой ще издаде заповедта за затваряне на училищата и дистанционното обучение. Дали министър, шеф на местното рзи, кмет, руо или директор на всяко едно училище.

# 613
  • Мнения: 6 587
Дано днес да излязат с конкретните решения! От това имаме нужда.

# 614
  • Мнения: 3 049
Дано всичко се размине скоро.
Нашият кмет затвори училищата (информацията за мен дойде през нощта от Габрово. Дидева, Flowers Hibiscus).
За дистанционното обучение трябва да се направи нещо централно обаче, че като остане на училищата...
То не че някога възможностите са били равни, ама сега съвсем пропасти ще има между децата.
Мисля и за оценяването. Изпитването дистанционно, или пък за някои регулярно, за други изпитвания на целия материал през май, съвсем ще омажат съпоставимистта.
Това НВО ще е най-несправедливото евър.
Ама, здраве да има и дано всичко минава бързо.

Общи условия

Активация на акаунт