СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 13

  • 27 028
  • 921
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 596
При нас е пълно мълчание. Ни вопъл, ни стон от учителите.

# 631
  • Мнения: 24 467
При нас е пълно мълчание. Ни вопъл, ни стон от учителите.

А, то нас нали от дълго време са ни разпуснали...
Реално смятам, че от понеделник поне две седмици ще има карантина и ще се пускат онлайн задания и уроци. Които ще се учат от учебниците - нищо страшно няма. Здрави да сме само.
НВО дори не ги мисля. Просто се готвим за тях и толкоз. Каквото-такова. Има живот и без НВО.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 10:32 от Judy

# 632
  • софия
  • Мнения: 25 519
При нас е пълно мълчание. Ни вопъл, ни стон от учителите.
И при нас е така. Надявам се в понеделник вече да се знае какво се прави.

# 633
  • София
  • Мнения: 7 194
Ако доживеем до изпити до лятото, те със сигурност няма да включват материал, взет през някаква форма на дистанционно обучение.
Въпросът е кога изобщо ще може да има изпити.

Но Keep Calm, целият свят е на едно дередже. Simple Smile
Ще го избутаме, а после всички бързо ще го забравят.
Човешкото общество няма свойство за историческа памет, поне не и за такава, от която да си взима поуки, водещи до реална промяна.

Последна редакция: пт, 13 мар 2020, 10:34 от Red

# 634
  • Sofia
  • Мнения: 688
Изпитите могат да се реализират според мен - там има дистанция и може да се гарантира хигиена (маски, дезинфектанти).

Въпросът е в подготовката за тези изпити, предвид "разпускането" в момента и стресът след това при наваксването. Не са готови за НВО (нито деца, нито МОН), орязано НВО не е от полза за никой, защото е равносилно на лесен изпит. Съсипване на лятната ваканция също не е решение...

Позицията ми е определена, против, само по темата: "нормален" учебен процес, защото тогава общуването е близко, безконтролно и включва градски транспорт.

Възмутена съм от поведението на хора под карантира, които бягат и не я спазват! Това вече е безотговорно!

# 635
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
До НВО има още два месеца и половина. Рано е да се предвиди, според мен, дали ще се отложат изпитите. Единственото разумно решение ми се струва е да се включи материала само от първия срок - нито е толкова малък като обем, имайки предвид и материала от 6 клас, нито пък да кажеш, че няма да се преценят възможностите и знанията на децата.

# 636
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Изпитът за АК беше забранен още на 09.03 със заповед на министъра на мон. Тази заповед не е отменена, а дори нещата се задълбочиха. Но до 22.03 има много време, а времената са динамични. Засега изпит няма да има. Нова дата няма.
От администраията на колежа току-що ми отговориха следното:
Здравейте! Към момента такова решение не е взето. То зависи от предписанията, които здравните и образователни власти ще издадат. За достоверна и актуална информация, моля следете нашия уебсайт и страницата ни тук. Благодарим и бъдете здрави!

# 637
  • Sofia
  • Мнения: 688
И това не е лесно, Бисквитка... Всеки е имал различна стратегия в подготовката...

Аз само се моля народът да се кротне и да не извършва излишни действия, които да стимулират разпространението. Как пък не може да си прецени всеки сам за себе си - контактен ли е, как да защити и себе си и останалите.

# 638
  • Sofia
  • Мнения: 688
Изпитът за АК беше забранен още на 09.03 със заповед на министъра на мон. Тази заповед не е отменена, а дори нещата се задълбочиха. Но до 22.03 има много време, а времената са динамични. Засега изпит няма да има. Нова дата няма.
От администраията на колежа току-що ми отговориха следното:
Здравейте! Към момента такова решение не е взето. То зависи от предписанията, които здравните и образователни власти ще издадат. За достоверна и актуална информация, моля следете нашия уебсайт и страницата ни тук. Благодарим и бъдете здрави!

Тези хора наистина ме кефят!

# 639
  • Мнения: 3 054
Първо трябва да се види кога ще се нормализират нещата.
Ако стане до месец, според мен издърпването всичко с месец ще е най-чисто (тези с резервации, не ме убивайте с камъни).

# 640
  • софия
  • Мнения: 25 519
Предложението е за извънредно положение до 13 април.

# 641
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 336
Междудругото, ако нямаше замесени медии в цялата картина, нямаше и да разберем за този вирус, щеше да е просто грип.

# 642
  • Мнения: 6 926
Изпитът за АК беше забранен още на 09.03 със заповед на министъра на мон. Тази заповед не е отменена, а дори нещата се задълбочиха. Но до 22.03 има много време, а времената са динамични. Засега изпит няма да има. Нова дата няма.
От администраията на колежа току-що ми отговориха следното:
Здравейте! Към момента такова решение не е взето. То зависи от предписанията, които здравните и образователни власти ще издадат. За достоверна и актуална информация, моля следете нашия уебсайт и страницата ни тук. Благодарим и бъдете здрави!
Е именно де! Към днешна дата предписанията са без събиране. Ако до 21.03 се появи друго предписание изпит ще има, ако не се отмени предписанието, то изпит няма да има. Не виждам какво неясно има.

# 643
  • софия
  • Мнения: 25 519
Междудругото, ако нямаше замесени медии в цялата картина, нямаше и да разберем за този вирус, щеше да е просто грип.
Съгласна съм. Даже термин вече има за това в най-нАучните списания - infodemic.

# 644
  • София
  • Мнения: 7 194
Пък аз не съм съгласна, че е просто грип.
Основният проблем е, че за кратко време се стига до много и едновременни случаи. Дори и да са само 20% тези с усложненията.
А явно няма здравна система с брой болници и персонал, която относително едновременно да може да поеме например 5% от населението си, а даже и 2; и това освен останалите болни.
Поради което наистина е важно да се спре разпространението.

Общи условия

Активация на акаунт