Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 203
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 25 745
Не съм недочела, доста се информирах по въпроса за декларацията на МВР.
Не говоря за адрес на село, аз за имот за ползване от време на време. С постоянен и настоящ адрес във Варна, няма как да се ходи на селото само с нот акт, защото така ти е хрумнало.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 975
За това си права, но може обратното, с месторабота в града да ходиш постоянно там.

# 242
  • Мнения: 3 877
На село съм, на село съм ..
Ако си на работа в града и си с адрес па макар и само настоящ в село си ходиш както си искаш с декларация. Дори към работа не се налага, защото показваш ЛК  с постоянен адрес Варна.
Като си идеш на село пък може да движиш навсякъде, стига да не влизаш в друг областен град.  Най-малкото може да се разходиш по нивите и поляните с кучето, децата или колелото.
Кауфланд, Била и Лидл ми трябват май веднъж на две седмици.
В града се чувствахме като в затвор.
Не съм недочела, доста се информирах по въпроса за декларацията на МВР.
Не говоря за адрес на село, аз за имот за ползване от време на време. С постоянен и настоящ адрес във Варна, няма как да се ходи на селото само с нот акт, защото така ти е хрумнало.
Може да ходиш стига да напишеш, че се грижиш за възрастен човек, не е нужно да е роднина, просто да е с регистрация в селото. Ако имаш домашни животни също позволяват излизане, няма да измрат кучета, прасета и кокошки я!

Забраняват излизането от градовете за Великден!
http://www.moreto.net/novini.php?n=417747

Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 18:06 от AnMary

# 243
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Ходихме на оглед до близко село, попълнихме декларации за посещение при възрастен човек,без подробности, а на връщане само показваме личните карти че сме от варна

# 244
  • Мнения: 18 504
Ако кпп-тата ви притесняват, просто гледайте до кои села в момента няма такива. Но е скъпо. Преди няколко дни май обсъждахме две такива - Звездица и Константиново.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 975
Е, какво забраняват излизането от градовете по Великден като е вече забранено...?! Ето на Мама ТАЗ е в много правилна посока, аз откога говоря за това.

# 246
  • Мнения: 25 745
]Може да ходиш стига да напишеш, че се грижиш за възрастен човек, не е нужно да е роднина, просто да е с регистрация в селото. Ако имаш домашни животни също позволяват излизане, няма да измрат кучета, прасета и кокошки я!

Не бих подавала документ с невярно съдържание. Аз поне не бих лъгала.

# 247
  • Мнения: 3 877
Aми като нямаш работа, не ходиш!
Като имаш си намираш основание, което да ти послужи. Ако имаш куче би ли го оставила да умре от глад, вързано на синджир.
Доста по-опасно е пазаруването в града, от ходенето на село. Отиваш с колата и си влизаш в двора.

# 248
  • Мнения: 25 745
Никой не говори за пътуване с основание. Разбира се, че ще си нахраните кучето. То май всеки ден трябва храна...
Говоря за такива които лъжат, че отиват да занесат продукти на несъществуващи близки, а всъщност си джиткат из село...
Май в старозагорско едно селце пламна ей така...
Тези КПП-та не са за украса все пак. Трябва филтър.

# 249
  • Варна
  • Мнения: 5 198
Ален Мак го бях загледала, тъй като там цените са значително по-ниски, в сравнение с другите северни вилни зони, но ми казаха, че там всичко е свлачищна зона...

# 250
  • Мнения: 3 877
Лъки, какво разбираш под "си дциткат из село". У село ако се разхожда безцелно може и за крадец да те вземат, там всеки знае всеки и пришълците бият на очи.
Виж ако излязат от града  и хукнат по гората на пикници да си ги гонят горските и полицията, те не са в селото изобщо.

# 251
  • Мнения: 13 809
Вчера минахме покрай градинката на кукления театър. Още не са почнали дейности, но и това ще стане. Въпрос на време е.

# 252
  • Мнения: 2 583
Вчера минахме покрай градинката на кукления театър. Още не са почнали дейности, но и това ще стане. Въпрос на време е.

Не съм слизала в района от въвеждането на ИП, и не знам как изглежда площадчето сега, но ви чета от време на време тук и се сетих, че попаднах на статия с отговор на Община Варна по въпроса.(ако става въпрос за същият площад) Според тях няма издадено разрешение за строеж там.
http://www.moreto.net/novini.php?n=417619

# 253
  • Мнения: 25 745
Ален Мак го бях загледала, тъй като там цените са значително по-ниски, в сравнение с другите северни вилни зони, но ми казаха, че там всичко е свлачищна зона...
Възможно е, защото е доста скосено, но пък има ужасно много вили и къщи. И цели хотелчета са вдигнати.
Диди, ти в крайна сметка на коя зона се спря?

# 254
  • Варна
  • Мнения: 995
Точно за тая градинка вчера четох нещо, имало сигнали някакви в общината и от там са изнесли информация, че няма издавано разрешение за строеж.

Оп, докато напиша и сме се дублирали...

Общи условия

Активация на акаунт