Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 231
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Не са мантри. И моля не ме сравнявайте с комунисти! Има сгради, които са продадени над 60 %, а още нямат и основи. Нагледах се на достатъчто ентусиасти, който сънуват спад от години. Останаха без имот и  добра алтернатива.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 996
Penkoman, провери колко от сградите в строеж са продадени, на зелено. Световните икономическите параметри не са относими, към нашата свита икономика.

Звучиш като другаря Станишев през 2008 г. . Тогава по същият начин управляващите разправяха , как кризата щяла да ни отмине , защото икономическите процеси у нас били други . Е , размина ни . Видяхме . Размина ни както черна Q7-мица , размина Субаруто на М. Цветков .

   Между другото , именно строежите продадени на зелено , ще натиснат цените на долу , когато догодина вземат акт 16 , и излязат на пазара . И те не са продадени , просто са капарирани . Между двете има балкан разлика . Тия мантри как строителите  щели да чакат 2-3-4 години и тогава да продавали , звучат много добре , ама ако имаш 1-2 апартамента за продаване . Ако обаче имаш 100-150-200 апартамента за продаване , дали ще можеш да си позволиш да чакаш 2-3-4 години ?



Т.е. мислиш, че са платени 1000-2000 евро и следващите плащания ще са на Акт 14, 15, 16?

# 377
  • Мнения: 25 766


   Между другото , именно строежите продадени на зелено , ще натиснат цените на долу , когато догодина вземат акт 16 , и излязат на пазара . И те не са продадени , просто са капарирани . Между двете има балкан разлика . Тия мантри как строителите  щели да чакат 2-3-4 години и тогава да продавали , звучат много добре , ама ако имаш 1-2 апартамента за продаване . Ако обаче имаш 100-150-200 апартамента за продаване , дали ще можеш да си позволиш да чакаш 2-3-4 години ?
Нещо, което догодина ще има акт 16 не е капарирано, а най вероятно е платено 50% или дори 80.
Ама какво ли знаеш ти от покупка на зелено.

# 378
  • Мнения: X
Penkoman, провери колко от сградите в строеж са продадени, на зелено. Световните икономическите параметри не са относими, към нашата свита икономика.

Звучиш като другаря Станишев през 2008 г. . Тогава по същият начин управляващите разправяха , как кризата щяла да ни отмине , защото икономическите процеси у нас били други . Е , размина ни . Видяхме . Размина ни както черна Q7-мица , размина Субаруто на М. Цветков .

   Между другото , именно строежите продадени на зелено , ще натиснат цените на долу , когато догодина вземат акт 16 , и излязат на пазара . И те не са продадени , просто са капарирани . Между двете има балкан разлика . Тия мантри как строителите  щели да чакат 2-3-4 години и тогава да продавали , звучат много добре , ама ако имаш 1-2 апартамента за продаване . Ако обаче имаш 100-150-200 апартамента за продаване , дали ще можеш да си позволиш да чакаш 2-3-4 години ?
Ще споделя впечатление от варненска строителна фирма, която строи едновременно много на брой апартаменти. Хората строят с хубави материали (чест им прави) и продават на страхотни цени, особено на етап преди разрешително за строеж. По този начин разпродадоха достатъчна част от апартаментите и имат сигурно финансиране да завършат сградите си. Знам и за една софийска фирма, която също строи на доста едро и работи по този начин. Сигурен съм, че не са изключения.

# 379
  • Мнения: 481
Не е от ай пада, а от ползвателя му. И аз съм от време на време на терасата с ай пада, и си ми работят всички букви.
За цените.  Не са паднали, и като гледам скоро няма да паднат. Справка : парцели в близките вилни зони със всички комуникации, са си цифра. За гол парцел искат колкото за апартамент в града.

Никой не е казал че цените са паднали в момента или че ще паднат утре. Разумен риск мениджмънт (ха открих буквата ъ) диктува лично на мене да се пипа предпазливо в момента. Ако съм потенциален купувач нищо няма да изтърва ако изчакам 6 месеца да видя как ще се развият нещата с проблемните ипотеки. Шанса да скочат цените е почти нулев. Аз за районите които следя виждам тук там намаления, виждам апартаменти в сгради на не лоши места които преди се продаваха бързо да стоят на пазара. Интересно ще е строители които тепърва започват проекти и ще трябва да излязат на пазара. При затегнато кредитиране продажбите на зелено ще изискват допълнителни отстъпки. Що се отнася до вилните зони, аз следя Евсиноград от около две години. Недей да бъркаш офертна цена с пазар. Има имоти скоито стоят с години. Много обичам някой брокер като ми каже че нещо е много изгодно защото са му свалили цената с 20К евро. Моментално отговарям че ми е безразлично от колко са тръгнали при положение че пазара им е подсказал че цената е завишена.

# 380
  • Мнения: 8
Здравейте, след дълго обикане по огледи, една от сградите, на които съм се спрял за покупка на тристаен апартамент е "Персей" над бул."Трети март". Имотът е със статут на апартамент, изцяло южен,среден, без отстъпи, разбира се ще закупя и паркомясто. Бихте ли казали вашето мнение като локация,време за придвижване до широкия център, как ви се струва квартала отсреща-Възраждане 2,мисля че. Предварително благодаря!

# 381
  • Варна
  • Мнения: 986
Дай някакъв линк да видим, за първи път го чувам този проект.

# 382
# 383
  • Варна
  • Мнения: 5 260
....... Ако съм потенциален купувач нищо няма да изтърва ако изчакам 6 месеца да видя как ще се развият нещата с проблемните ипотеки.....

Ха... Нищо освен евентуално още 6 х 500 = 3000 лв за наеми допълнително, в случай, че търсещият живее на квартира. Както и обезценяване на парите във времето, сиреч инфлация. Както и възможността да "изтървеш" добър апартамент, който отговаря на желанията ти за площ, разпределение, място, бюджет и т.н.
Не виждам смисъл ако човек е намерил имота на мечтите си, който е търсил 2 - 3 години, да не го купи, надявайки се да открие същия след 6 месеца, с 1 - 2 - 3 хиляди лева надолу (същите, които ще отидат за наем) ако изобщо пак намери нещо добро... Защото въпросният апартамент няма да седи и него да чака.

# 384
  • Мнения: 25 766
Здравейте, след дълго обикане по огледи, една от сградите, на които съм се спрял за покупка на тристаен апартамент е "Персей" над бул."Трети март". Имотът е със статут на апартамент, изцяло южен,среден, без отстъпи, разбира се ще закупя и паркомясто. Бихте ли казали вашето мнение като локация,време за придвижване до широкия център, как ви се струва квартала отсреща-Възраждане 2,мисля че. Предварително благодаря!
Над 3-ти Март е вилна зона, бивши лозя. Има ли асфалт до този Персей, а вие ходили ли сте там в дъждовен ден, ако не сте, отидете. Също така, колата ви нека е 4 по 4, за всеки случай, че баир има за качване. Деца ако имате, как ги виждате да ходят на училище всеки ден да пресичат този натоврен булевард. Ако пък имате бебе в количка, хептен не знам къде ще я бута майката...Иначе долу Възраждане си има всичко необходимо за едно семейство, и е на пешеходно разстояние.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 5 260
За мен големият булевард не е проблем. Има си светофари, пешеходни пътеки и легнали полицаи. Там видимостта е добра. Инциденти стават навсякъде и олигофрени - убийци винаги ще има. Над възраждане 2 е сравнително равно, защо непременно си представяте чукари и кози пътеки? Не знам къде е този блок, но ако е на 200 - 300 метра от пътя и автобусна спирка, не виждам нищо различно като условия, в сравнение с блоковете от долната страна на булеварда.

Като локация - въпрос на лично усещане, за мен е нормално. Не знам кое наричате широк център, отворете си гугъл мапс и си пуснете примерни маршрути. Ще видите времето за пътуване до там, до където ви интересува - и пеша, и с кола. Кварталът отсреща си е типичен панелен квартал. Живеят си нормално хората там - има и възрастни, има и млади семейства с деца. Нищо специално.

# 386
  • Мнения: 25 766
За мен големият булевард не е проблем. Има си светофари, пешеходни пътеки и легнали полицаи. Там видимостта е добра.
Точно там има гонки с мотори почти всяка вечер. Светофар има на Лидъл чак и после на Възраждане 1. За мен булеварда е минус.
Ако всички минуси не са отразени в цената, не знам кой би се вързал да живее в блок там.

# 387
  • Варна
  • Мнения: 5 260
Лъки, гонки има и по Владислав, и по Левски, и по Сливница, и по Царя, и ... иии по всички прави и хубави участъци. Едно малко дете няма работа навън по булевардите след 11 вечерта.
Иначе цената там предполагам е същата като във Възражданията, т.е. по-ниска от център, широк център, Младост...

# 388
  • Мнения: 25 766
Цената предполага да е под тези във Възраждане 2 и 3. Мое виждане, не искам да натрапвам мнение.
Има много нова тухла и под 3-ти Март, не знам за чий някой би се забутал в лозята да живее в блок. Ако е къща с двор, вече е друг разговор.

# 389
  • Варна
  • Мнения: 5 260
Ами например някой, който иска да вижда от балкона си ниски къщи и зеленинка, а не грозни панелки. И няма пари за къща.

Общи условия

Активация на акаунт