Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 157
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
За мен центъра е едно от най-добрите места във Варна.Тук съм израснала,тук живеем.
Предимствата са много.
Но не подценявам и вилните зони,заради възможностите-да си построиш къща и да имаш  двор ,градинка,басейн...
Усетих предимствата на къщата сега,когато сме на вилата с детето.Не сме затворени в апартамента.
Но никога не сме живяли там целогодишно и не знам зимата как е.

# 406
  • Мнения: 152
Здравейте, и аз да взема участие в дискусията 🤣
Аз съм живяла 13 години в Чайка, 20 години на Спортна зала и 2 години в Младост - в момента. Винаги съм си мислела, че центъра е по-по-най. Но това по-скоро се отнася за по-младите. С напредване на възрастта, всички търсим по-спокойни места за живеене, както и повече пространство. Лудницата в централната част, коли-паркиране, синя-зелена зона, мръсотия и малко място определено са ни в минус към момента. Не случайно сега сме се спряли на апартамент в Сезони, като локация и цена е най-приемливият вариант за нас. В близост има парк и т. н.

ММ имат къща над бул. Трети Март, м-ста Сълзица, на около 1 км от булеварда. Пътят на горе е супер, има асфалт почти до края, но няма канализация, както и пеша е доста тегаво особено нагоре... Но за вила е супер. Не може да се сравни тишината, с лудницата в града.

Но както и вие казвате, за всеки влак си има пътници.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Виница също нямаше канализация по високите части, ако не се лъжа до преди около 10 години. Но ето, че вече има. Аз вярвам, че постепено ще се подобри инфраструктурата по вилите. Няма да е лесно, но все някога ще стане. В никакъв случай не твърдя, че по вилите е най-доброто място за живеене, наясно съм и с минусите. Просто някои хора не са наясно с плюсовете, затова ги казвам.

Завзетите пътища с дворове и огради са предимно зварено положение от преди години. Моите впечатления са, че сега като се издават разрешения за строеж, хората си спазват границите. Последният ми хазяин разправяше за къщата си в Сотира, където бях наемател на един от етажите, че иска да я продава и е имал доста потенциални купувачи, обаче в пуп-а ясно се вижда, че абсолютно целия парцел е предвиден за път и разрешение за строеж за там никога няма да бъде издадено. А самата къща най-вероятно ще бъде съборена, и собствениците - обезщетени.

Което ме навежда на мисълта да попитам ако някой е запознат - реално по какви цени изплащат обезщетенията за отчуждаване? Защото аз все съм си мислила, че плащат доста малко, апък един познат вика обратното, че доста повече плащали и едва ли не ще си на далавера ако ти отчуждят имота...

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 16:24 от Didi168

# 408
  • Мнения: 152
А тази къща в Сотира има ли разрешение за ползване, т. е. Всички документи ли да ОК?
На ММ къщата наскоро получиха разрешението за въвеждане в експлоатация, там също има предвиден път, от преди 10 години... но нещо от сорта на 1 метър от имотите ще трябва да вземат, за да го направят. В никакъв случай няма да събарят постройки, които са узаконени, то няма да има логика.... Или се бъркам 🤔

# 409
  • Варна
  • Мнения: 965
И кои са му предимствата на центъра, че като човек живял цял живот там и от 1 г. малко по-далче от там не мога да се сетя.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Естествено че се събарят законни постройки при промяна в пуп-а, нали точно затова са обезщетенията. При незаконни постройки не се изплаща обезщетение. Стартирането на строежа на бул. Левски доста се забави и една от причините бе точно тази - че трябва да се обезщетят много собственици на законни къщи край бившето дере.
Тази къща на хазяина ми е доста стара - може би около 70-те строена. Щом си имаше законни партиди за битов ток, предполагам, че си е законна. В кадастъра също е нанесена. И то с реалните си размери.

И кои са му предимствата на центъра, че като човек живял цял живот там и от 1 г. малко по-далче от там не мога да се сетя.
За хора, които не са шофьори и не желаят да се бутат всеки ден по градския транспорт, работят на центъра и децата им учат на центъра, как да не е предимство? Можеш да живееш 10 години на центъра и почти да не ти се наложи да стъпиш в някой квартал. Обратното е невъзможно.

п.п. Понеже скоро стана въпрос къде ще се разхождат хората, които отидат да живеят в Академика, тъкмо попаднах на статия във фейсбук, че са изградили нов спортен парк на ул. Студентска. Много е хубав.

# 411
  • Мнения: 8
Новия парк е върху парцел на Винса, предвиден за трети корпус,тъй като на колежа по туризъм им отстъпиха сградата на ПГМТ,  проекта беше разработен преди години, но се забави изграждането му.
Иначе относно сграда "Персей"-намира се малко след завоя за "Трети март", преди автомивката с бензино/газстанцията, след която е кръстовището с Република.
На около 80-100м над булеварда, разбира се по баир, който в проекта ще е асфалтиран, заради паркоместата отпред. Има пешеходна пътека на булеварда, факт е,че шум има, да не ви казвам за шума на Сливница до пожарната какво е на първа линия. Разбира се центъра има своите преимущества, и всичко е на пешеходно разстояние,и човек свиква с тези удобства.

# 412
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Новия парк е върху парцел на Винса, предвиден за трети корпус,тъй като на колежа по туризъм им отстъпиха сградата на ПГМТ,  проекта беше разработен преди години, но се забави изграждането му.
Иначе относно сграда "Персей"-намира се малко след завоя за "Трети март", преди автомивката с бензино/газстанцията, след която е кръстовището с Република.
На около 80-100м над булеварда, разбира се по баир, който в проекта ще е асфалтиран, заради паркоместата отпред. Има пешеходна пътека на булеварда, факт е,че шум има, да не ви казвам за шума на Сливница до пожарната какво е на първа линия. Разбира се центъра има своите преимущества, и всичко е на пешеходно разстояние,и човек свиква с тези удобства.

Хм, сигурно ли е, че говорим за един и същи парцеп? Но всъщност няма значение каква точно е собствеността. Паркът ще е за обществено ползване, безплатно.

80 - 100 метра отстояне от булеварда нищо не са. Хем може спокойно да се ходи пеша до автобусна спирка, хем с кола няма да е зор, хем и ще е малко по-тихо и с чист въздух навътре.

# 413
  • Варна
  • Мнения: 965
Какъв спортен парк, това да не е един стадион дето го реновираха и направиха, това не е парк ами си е стадион с писа за бягане?

Когато говорим за удобства на центъра и пешеходно разстояние до всичко, нека конкретизираме какво е това всичко защото аз не се сещам. Аз в центъра не съм стъпвал скоро, няма и да стъпя. За мен важи това, че години може да минат без да ида там.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Ох, с човек, на когото трябва да му се обясняват предимствата на центъра, че и не ги разбира, след като му се изброят, не ми се говори... 
Това, че на теб не ти харесва дадено място, не означава, че няма  своите плюсове.

Паркчето има доста съоръжения за спорт и игра. Хич не изглежда лошо. Много квартали и с толкова не могат да се похвалят. Няма как зад всеки блок да има морска градина....

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 20:03 от Didi168

# 415
  • Мнения: 204
Честно да ти кажа и аз не разбирам тези предимства на "центъра".

За хора, които не са шофьори и не желаят да се бутат всеки ден по градския транспорт, работят "в квартала" и децата им учат "в квартала", как да не е предимство? Можеш да живееш 10 години "в квартала" и почти да не ти се наложи да стъпиш в някой "център". Обратното е невъзможно.

Смених квартал и център в цитата ти и мисля, че всичко е адекватно и важи и в този смисъл. Та защо точно центъра това да са му предимствата? Давай по-адекватни предимства на центъра, ако наистина ги има, защото  тези не са такива. В центърО дека ви йе молЪ уа? Wink

Ходя до центъра единствено, ако решим да се разхождаме в Морската, което е доста рядко.

Живял съм 20+ години до Морската/Спортна зала, почти 10 години в Чайка, в Цветния 2 години, сега съм във Възраждане. Не е да не съм видял и двете. Когато бях пешлеме и срещите се правиха на Севастопол, беше оферта. В момента не виждам голяма разлика къде ще живея, стига да ми е тихо, чисто и уредено. Живеех на ул. Иван Богоров - в момента там тротоарите се ползват за паркинг, да си намериш къде да паркираш без да навъртиш 3 километра в обиколки на карето е като печалбата от държавната лотария, застроено е почти всичко. Как да ми хареса, като знам какво е било, когато наистина беше хубаво да се живее в този район...

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 20:31 от Kpe10

# 416
  • Варна
  • Мнения: 5 145
За хората, които не са шофьори, както вече казах, нещата не звучат точно така. За тях проблемът с паркирането не е чак такъв фактор.
Аз също съм живяла в почти навсякъде във Варна, но гледам да съм обективна.

# 417
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Сега има ли нешофьори? Всяко второ семейство е с по две коли.

# 418
  • Мнения: 204
За хората, които не са шофьори, както вече казах, нещата не звучат точно така. За тях проблемът с паркирането не е чак такъв фактор.
Аз също съм живяла в почти навсякъде във Варна, но гледам да съм обективна.

Не четеш... кой говори за шофьори... Пак погледни какво съм ти цетирал и го прочети внимателно и ще разбереш, че работи и по този начин. Ето ти и пример за по-нагледно.

Чукча живее в Кайсива градина, чукча работи в Метро, малко чукча (дете) учи в кварталното училище (май Михайловски беше), мама чукча работи в Дом на камиона. И защо точно семейство Чукча нешофьори да ходи до магическия център?


П.С: Семейство Чукча има три коли по 500 лв всяка, но не ги кара, защото няма къде да ходи с тях. Взели са ги, за да си пазят място на паркинга, за да не им го вземе някой. Полагат им се три места, защото живеят в квартала от 30 години - по едно място за всеки 10 години живот. Това в центъра има ли го?

# 419
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Аз обичам да се разхождам и да спортувам. В кола се качвам в крайно извънредни ситуации. Всичко необходимо ми е в радиус от 2 км. Отивам пеш и до далечен плаж. Ако зависи от мен, ще забраня всякакъв достъп на МПС до плажна ивица, паркове и зелени зони. Престъпният контингент е в крайните квартали. Адекватните институции - в централните. Получил инсулт във Владиславово чака над 2 часа, в центъра- минути. Не мисля, че т.н. промишлени зони са подходящи за жилищни комплекси.

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 21:00 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт