Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА- какво се случва реално? 7-ма тема

  • 32 112
  • 758
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 481
Другата им сграда в центъра на ул. Батенберг също е в продажба. Мисля че искат там 1400 евро.

# 631
  • Мнения: 52
Здравейте.

След известно оглеждане на имотите във Варна, май започнах все повече да клоня към ново строителство. Като че ли се отказах да се занимавам с брокери и агенции, тъй като масово жилищата, които ми показват, просто не стават. Причината да търся и старо строителство е, че в новото много трудно се намира това, което искам - спални поне 14-15 кв., дневна поне 30-35, поне една голяма тераса, а не от тези тип "за една цигара". Търсенето ми е ограничено в широк център - в периметъра между на Колхозен пазар, McDrive, ОКРБ, Червен площад.

Та както и да е, реших че имаме време да изчакаме нещо на зелено за да се построи. Изниква ми обаче следния въпрос. По какъв начин мога да научавам за новите проекти? Как строителите си продават апартаментите на ниво проект? Много често се случва да видя някаква табела, където все още дори не е закопано, но като звънна се оказва, че са останали по 1-2 апартамента или изобщо няма. А останалите най-често са или последнен етаж, или нещо със скосове, или най-големите с най-високата цена. Ясно е че 30%-тина са обезщетение, интересува ме другата част как се продава.

Строителтните фирми поддържат ли някакви списъци с потенциални клиенти? Тоест мога ли да им звъня и да казвам да ме имат предвид, когато имат нов проект? Ако не, какъв е реда да следя новите проекти? Имам чувството, че със следене по сайтове няма да стане. Единствения алтернативен начин, за който аз знам, е чрез съдействие на агенции работещи директно със строителите. Приятел си купи така от Комфорт, като капарира още на ниво проект и имаше възможността да договаря със строителя размери, стени, прозорци и т.н.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 08:17 от mumtaz

# 632
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Първи за бъдещ проект научават разбира се агенциите,но не тези "кварталните".Трябва да заложите на доказала се и сериозна агенция,като Явлена,Ера,Адрес и т.н.

Друг е въпроса,че в района който търсите почти са се изчерпали възможностите за ново строителство.

# 633
  • Мнения: 25 732
Има една агенция, те взимат на големите строители обектите и ги рекламират на етап проект. Предполагам си калкулират комисионната в цената. Продадоха блока на 8-ми март в Билата, другия зад 2-те кули в Трошево; гледам една кооперацийка на ул Петко Стайнов в Победа...

# 634
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Аз съм НС (е, вече на 10 год), терасата ни е доста просторна - 1,40м ширина на 2,80 дължина. Съседите, които имат повече от една тераса, даже си ги усвоиха.

# 635
  • Мнения: 3 874
И аз мога да развенчая мита, че в НС терасите са миниатюрни. Нашето НС е на 15год и ширината на терасите са 1м и 1,5м , дължините са по протежението на цялата стая.
Просто си отваряйте очите като купувате, сега с модата в архитектурата някъде изчезна практичността. Не веднъж съм изразявала недоумението за липсата на тераси по Академика и някакъв комплекс във Възраждане беше. Като архитектура са ми най-любими блокчетата след Аспарухово посока Галата - едни сиви в алпийски стил. Да имаш гледка към морето и да нямаш една тераса в нея посока е кощунство

# 636
  • Мнения: 52
Има НС с големи тераси. Просто казвам какви са ми критериите. Simple Smile По-големият проблем в НС е големината на спалните. Масово са по 10-12 кв., което е много малко. Затова искам да хвана нещо на етап проект - хем да имам повече избор, хем да мога да дам и аз мнение.

Наскоро гледах на Инвест Билдинг на Баба Тонка 1 срещу пазара, но се отказах защото е предпоследен етаж с отстъпи. Другото, което ме отказа е, че гледа точно към Пюскюлиев. Прекалено оживено е там. Иначе спалните бяха 15 и 17 кв. и терасата беше доста голяма, към 40 кв. по цялата дължина на апартамента. Но пък нямаше покрив. Simple Smile

# 637
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Ние също се ориентирахме към ново строителство. Към критериите на mumtaz добавям и наличие на перално/мокро помещение/килер , където да се сложи пералня и сушилня. На доста планове се нагледах, където трябва да сложа пералнята в дневната, защото няма друго място.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Огромните, открити тераси винаги протичат.

# 639
  • София
  • Мнения: 4 668
Ние също се ориентирахме към ново строителство. Към критериите на mumtaz добавям и наличие на перално/мокро помещение/килер , където да се сложи пералня и сушилня. На доста планове се нагледах, където трябва да сложа пералнята в дневната, защото няма друго място.
Има варианти при които се изкъртва стената между банята и коридора до около 80-90 см височина. След това се прави куфар от гипсокартон в банята. Слагат се плочки, шпаклова се и тн. Слагат се и изводи за ВИК. От другата страна в банята обикновено е бойлера. Може и вратичка да се монтира на пералнята.

Проблемът е, че не винаги е приложимо. Например носещи стени. Или е безмислено, ако няма бойлер.
Другият проблем е, че обикновено няма място и за отделна сушилня.

Намерих и снимка:

Скрит текст:

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 12:44 от Танграта

# 640
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Ние също се ориентирахме към ново строителство. Към критериите на mumtaz добавям и наличие на перално/мокро помещение/килер , където да се сложи пералня и сушилня. На доста планове се нагледах, където трябва да сложа пералнята в дневната, защото няма друго място.

Нашата баня не е от големите, около 3,8м2, но намерихме място за душ кабина (която разширихме с изграждане на прагче, не ползваме коритото на самата душ кабина)+моноблок+шкаф с мивка+пералня. И не е тясно.

# 641
  • Варна
  • Мнения: 5 098
Нашата баня е малко по-малко от 3 квадрата и също сме събрали всичко това, без да е тясно. При нас има вариант пералнята да се облече в куфар и да се направи отвор към коридора, но на мен лично никак не ми допада визуално.

# 642
  • Варна
  • Мнения: 995
Хмм, може ли снимка на това нещо, интересно звучи в такова пространство събрани толкова неща.
От по-горните критерии единствено спалните са ми малко съмнителни, виждал съм и такива по 17-18м2 , но там дневната беше орязана от към квадратура.

# 643
  • Варна
  • Мнения: 5 098


Ето набързо една скица, в мажаб 1:10. Банята е 2.98 кв.м. НС около 5 -6 годишно. Бойлерът е вертикален, над тоалетната и изобщо не пречи. Има голямо огледало, заемащо почти цялата стена зад мивката. Има и дълъг тесен шкаф над вратата, по протежението на цялата стена. Пералнята е малка, но и апартаментът е малък и за двама души преспокойно стига, 5 кг е. До миналата година бяхме с голяма пералня 8 кг, но се развали. И с нея пак имаше достатъчно място.

# 644
  • София
  • Мнения: 4 668
Didi168, не искам да те дразня, но само за протокола, бойлер над пералня ми се струва по-добра комбинация.
А моя бойлер е отстрани на тоалетната, и доста често си дрънчах главата на него, хем го знам, че е там.
Иначе е ясно, че до щранговете е най-лесно и обикновено изводите за бойлера ги слагат там. А и до щранговете стените са носещи и бойлера ще се захване добре.

Общи условия

Активация на акаунт