Подкрепете петицията 'За удължаване на "Грипната ваканция"'

  • 3 116
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 25 286
И Австрия затваря училища и детски градини.
Гърция също. Вероятно и други държави в най-скоро време ще направят същото.

# 46
  • Мнения: 881
Ако се удължи грипната ваканция, да се удължи и учебната година. Дистанционного обучение е компромисен вариант и е по-скоро за поддържане на форма, не може да се сравнява с пълноценен учебен процес, ако ни интересуват и резултати. А за учениците от начален курс си е с нулева ефективност. Аз не мога да изляза в отпуск, не мога да осигуря частен учител за четвъртокласника си, а той вече пропусна много. Бих  подкрепила удължаване на ваканцията, ако се удължи и учебната година. Пък даже, ако ще да се анулира. Казваме, че здравето е по-важно, значи заслужава тази жертва.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 11 924
не мога да осигуря частен учител за четвъртокласника си, а той вече пропусна много.
какви жертви, какви пропуски в 4 клас. Какво очакваш че ще научи детето ти в 4 клас. По спомени, караха на обща култура.И какво фатално ще загуби, невъзстановяемо. Освен математиката, за която не вярвам учителката да откаже да даде консултации персонално и дистанционно за въпросния период, ако има нужда. Как ще преживеете 7 клас и гимназията, не ви знам

# 48
  • Мнения: 881
Викаш, може и без четвърти клас. Еми, не го знаех това, сега съм по-спокойна.

# 49
  • Мнения: 4 038
Подписах и споделих. И на мен ми се вижда безумно първо да чакаме доказан случай в училище, чак след това да затваряме само въпросното училище.

# 50
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
Подписах петицията.
Грипните ваканции и въобще карантината са доказали полезността си и не виждам място за спорове следва ли да се прилагат като мерки. Превенцията винаги е по-ефективна и евтина.
колко са доказали полезността си не се знае. все пак не се знае какъв би бил резултата ако нямаше грипна ваканция. но пък всички сме виждали какви сборища от ученици има по време на тези ваканции. също така и заболявянията по време на ваканцията май не намаляват.

пп. ако има удължаване на уч.година мнозина родители ще рипнат до небесата. колко ще се жалват, че им пропадат почивките ... жална ти майка. Smiley

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Почивките вече пропадат. А грипните ваканции със сигурност имат ефект, не виждам защо трябва да го отричаме. Ето, още 9 заразени има открити, допреди 4 дни нямаше нито един. Значи... Тепърва ще избухва бомбата. И ваканция ще има, гарантирано.

# 52
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 308
Почивките вече пропадат. А грипните ваканции със сигурност имат ефект, не виждам защо трябва да го отричаме. Ето, още 9 заразени има открити, допреди 4 дни нямаше нито един. Значи... Тепърва ще избухва бомбата. И ваканция ще има, гарантирано.
аз съм сигурен, че ако в този момент обявят ваканция от 10 дни ще имаме отркрити още десетки.
значи ... бомбата избухва без да се съобразява с ваканцията. тепърва предстои у нас заразените да се увеличават.

# 53
  • Мнения: 4 038
Около седем хиляди подписа до момента

# 54
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Естествено, че ще се увеличават. Но при положение, че маса държави затварят училища (последно прочетох за Турция със само един потвърден случай) ние какво чакаме? Да стане с мащабите на грипната епидемия ли?

# 55
  • Мнения: 15 708
След, като в новините в 19.00 ч. обявиха новите случаи - веднъж 9 и в края на емесията още 7, подписите рязко скочиха /с около 1000 за 1 час/. Вече са 8 506 и 12 000 споделяния

Аз пуснах писмото до всички посочени в поста мейли. Искрено се надявам да успеем да се преборим.

Има надежда. Копирам пост от темата за Коронавируса

Цитат
Една новина, която очаквам и вие да потвърдите?

Говоря си с моя приятелка, която е начална учителка в София.
Казва, че днес са получили заповед от МОН - до сряда трябва да организират и създадат на Всяка паралелка виртуална класна стая, всички деца да са с активирани профили и системата да е тествана, тъй като се очаква въвеждане на двуседмична  карантина.

Попитах я само за София ли важи това, тя каза - заповедта е за цяла България.

Последна редакция: чт, 12 мар 2020, 20:32 от Lady Cassiopeia Duval

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Вероятно точно така ще стане.

# 57
  • Мнения: X
Искам да благодаря на автора на темата и петицията!

Малко ме интересуват пропадналите почивки на шепа малоумници! Аз също имам планирана и капарирана такава и пет пари не давам за нея! Предпочитам сега да си седя у нас, а лятото да си работя, отколкото да пукна скоропостижно от притеснение!

# 58
  • Мнения: 881
Но съгласни ли са родителите децата да учат без пролетна ваканция или през лятото, ако се наложи? Това не се коментира.

# 59
  • Мнения: 15 708
Нали за това искаме онлайн обучение - за да не се налага да се измества края на учебната година, да не се налага да се премахват ваканциите, а децата, след като така или иначе ще си стоят вкъщи, поне да си учат и материала да си върви по план. Не искаме просто да си стоят ваканция, защото истината е, че дори и да я удължат, то те не могат да я удължават вечно. Затова просто да се смени формата на обучение и ученето да си продължи

Общи условия

Активация на акаунт