Ха! Не успях да прочета всички мнения, но в това, което е написал авторът припознавам изцяло себе си допреди 6-7 години, когато още живеех в България и не разполагах с адекватни финансови средства за живот, въпреки че работех - рядко имах повече от 200-300 лв спестени пари.  За мен да си взема билет или запазя почивка някъде с 6 месеца предварително бе нечувано...., но дълбоката причина бе именно недоимъкът. Мога да го кажа със сигурност, защото сега вече нещата стоят по по-различен начин за мен и се чувствам абсолютно спокойна да си взема билет за концерт дори и 1 година напред или да запазя почивка на готино място и хотел, който харесвам също предварително, тъй като първо - имам възможност да си платя на момента цялата сума и това няма да изчерпа резервите ми и второ - не ме е толкова страх, че недай си Боже ако нещо стане,  ще изгубя парите си. Вече подобни неща не са ми такава голяма драма, защото съм финансово спокойна. Както казват някои хора - парите не са кой знае какво, но дават един вид кураж и смелост в живота, намаляват страха.