Португалия - 3

  • 34 908
  • 526
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 060
Добре де, а защо не вземете билети директно София-Лисабон с wizz?
Дори да намеря що годе приемлива цена на отиване /около 150 лв. на човек/, връщането след 4 дни е над 300 лв. на човек. С билетите през Милано и приспадане на 150 лв. ваучер го докарах до 185 лв отиване и връщане на 2ма човека.
Честно казано до Испания не съм гледала. През Лондон гледах, но нещо часовете не полетите бяха кофти. Гледах и Bulgaria Air, но съвсем ме убиха с цени. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 978
И аз търся билети за юни за Лисабон с Wizz - за съжаление не мога да ги докарам под 900 лв за двама с по 10 кг куфар... Искам да посетя  Порто и Алгарве - ако някой е правил такава комбинация, ще съм благодарна за съвет. Отделила съм 10 дена и затова гледам да  е по-бързо  пътуването.

# 77
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 498
Здравейте, някой пътувал ли е скоро до Лисабон с прекачване на Милано Бергамо? Искам да посетя любимата Португалия, имам ваучер на Wizz от канселирани полети през 2020, който сега изтича и искам да го ползвам за пътуване до Лисабон. Най-евтино ми излиза:
Wizz София - Милано Бергамо
Ryan Милано Бергамо - Лисабон

и на обратно пак така.
Притеснява ме следното:
- неваксинирана и непреболедувала съм. На отиване ще имам тест, защото и Португалия изисква, обаче на връщане ще трябва ли да правя тест в Португалия заради престоя на Милано Бергамо?

След два месеца никой не знае какво ще изискват държавите за влизане. Ако се задържат така нещата, могат и да отпаднат сертификатите и локейтър формите.
Ирландия, например, вече не ги изисква за влизане в страната. И маски се носят само в болниците и медицинските центрове.

# 78
  • Мнения: 1 657
И аз търся билети за юни за Лисабон с Wizz - за съжаление не мога да ги докарам под 900 лв за двама с по 10 кг куфар... Искам да посетя  Порто и Алгарве - ако някой е правил такава комбинация, ще съм благодарна за съвет. Отделила съм 10 дена и затова гледам да  е по-бързо  пътуването.
Ако е с прекачване, два куфара вдигат доста цената. Можете да се пробвате да търсите София-Порто с прекачване (най-често в Бергамо) и да си натъкмите връщане от Фаро, пък може и от Лисабон или Севиля, защо не.
Проиграйте различни варианти в skyscanner.

# 79
  • София
  • Мнения: 11 536
И аз търся билети за юни за Лисабон с Wizz - за съжаление не мога да ги докарам под 900 лв за двама с по 10 кг куфар... Искам да посетя  Порто и Алгарве - ако някой е правил такава комбинация, ще съм благодарна за съвет. Отделила съм 10 дена и затова гледам да  е по-бързо  пътуването.
Привет, 2016 г. правихме София - Лисабон - Порто - Алгарве (и много други градове) - Лисабон - София.
Т.е. - кацнахме и излетяхме от Лисабон. Беше с прекачване във Франкфурт, тъй като София - Лисабон линията я възобновяваха няколко седмици след нашето завръщане.

Какъв точно съвет търсите, за да бъда полезен? Бяхме с рентакр и след Лисабон поехме на север към Порто, а след Порто - към Алгарве. Пътуването разделихме с нощувка в чудната Коимбра. Разбира се, налице са и други опции.

# 80
  • Мнения: 2 978
Чудя се как да организирам  10 дни без кола, с обществен транспорт... И кое си заслужава повече време -  3-4 дни в Лисабон, 2-3 в Порто, Алгавре - ? и какво си заслужава да се види?

# 81
  • София
  • Мнения: 11 536
Чудя се как да организирам  10 дни без кола, с обществен транспорт... И кое си заслужава повече време -  3-4 дни в Лисабон, 2-3 в Порто, Алгавре - ? и какво си заслужава да се види?
За без кола не мога много да бъда полезен, но 10 дни е ОК за Лисабон - Синтра - Порто (може по път Обидуш поне), и Алгарве в края. Но се пригответе за здраво ходене:))

# 82
  • Мнения: 19 061
Алгарве много ми харесва на мен, ако сте в края на юни ще става за плаж.м
За Лисабон 3 дни стигат включително 1 за Синатра, Порто -2 дни.
Раян имаха евтини полети Порто -Лисабон, ако сте без кола.

# 83
  • Мнения: 2 978
Много благодаря за бързите отговори!

# 84
  • Мнения: 3 326
Алгарве много ми харесва на мен, ако сте в края на юни ще става за плаж.м
За Лисабон 3 дни стигат включително 1 за Синатра, Порто -2 дни.
Раян имаха евтини полети Порто -Лисабон, ако сте без кола.

Плаж в края на юни?
 Над 60-70% не биха влезли да се къпят на 18-19 градуса..

# 85
  • Мнения: 19 061
Сайтовете  дават, че разликата за юни от юли \ август е по-малко от  1 градус, та все същото. Аз ходих в началото на юли, хладка е водата, ама за там толкова.

# 86
  • Мнения: 5 953
На сайтовете дават средна температура. Определено на юг август успяваш да се изкъпеш. Хладничко е, но не нетърпимо. Просто не мога да си представя юни какъв мраз ще е.
https://www.surf-forecast.com/breaks/Praia-de-Faro/seatemp

# 87
  • София
  • Мнения: 10 052
За къпане не, но за плаж не пречи.

# 88
  • Мнения: 19 061
от 20-21 до 22 средна не е никаква разликата, но както и да е,
определено всичко живо се къпеше през юли, секи си преценя.

# 89
  • Мнения: 3 326
нали говорим за юни? или аз не разбрах
дори в края на юни не стига 20 градуса, а има някои се къпят и на 15.

Общи условия

Активация на акаунт