Отговори
# 705
  • Мнения: 11 569
Дск, Търново, има детски.

# 706
  • Мнения: 70
Габрово ДСК има детски и помощ за осмокласник.

# 707
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
В. Търново, Уникредит Булбанк, има детски от вчера.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 16 209
Днес всички преводи са направили.
Има и за онлайн обучението.

# 709
  • Мнения: 381
Здравейте, в момента приключва втората година от отпуска за отглеждане на дете до 2 г. Какъв документ за доход трябва да представя за последните 12 м. До сега получавах 650 лв.  от НОИ.

# 710
  • Мнения: 12 154
От работодателя си представяш удостоверение за брутния доход, с 0 по месеци. А в заявлението записваш това, което имаш като постъпления от НОИ (справка с ПИК) или това, което виждаш, че ти е преведено през съответните месеци по сметка. В АСП правят служебна проверка, няма нужда да се представя документ за това.

# 711
  • Мнения: 381
От работодателя си представяш удостоверение за брутния доход, с 0 по месеци. А в заявлението записваш това, което имаш като постъпления от НОИ (справка с ПИК) или това, което виждаш, че ти е преведено през съответните месеци по сметка. В АСП правят служебна проверка, няма нужда да се представя документ за това.
Много ви благодаря

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 6 348
На мен служителката ми каза дохода от НОИ и си го попълних.

# 713
  • Мнения: 68 741
Здравейте. Ако родителите са в брак, но се водят на различни НАСТОЯЩИ адреси, проблем ли е за подаване на заявлението?

# 714
# 715
  • Мнения: 68 741
Сърд0ечно благодаря за бързия отговор. Simple Smile

# 716
  • Мнения: 628
Сега, след като промениха сумите и праговете за дохода, при който се получават детските, може ли наново да се подадат документи за получването им - при мен доходът пада под 510 лв и влизам в прага за 100% от сумата (към момента взимам 80%). Последно съм подавала документи ноември 2021...

И още един въпрос - към дохода смятат ли се сумите, които сме получили като данъчно облекчение за 2021 г.?

# 717
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Сега, след като промениха сумите и праговете за дохода, при който се получават детските, може ли наново да се подадат документи за получването им - при мен доходът пада под 510 лв и влизам в прага за 100% от сумата (към момента взимам 80%). Последно съм подавала документи ноември 2021...

И още един въпрос - към дохода смятат ли се сумите, които сме получили като данъчно облекчение за 2021 г.?
Не, вие вече имате определена помощ за 1 година. Само ще се актуализира размера на сумата.

# 718
  • Мнения: 1 212
Сега, след като промениха сумите и праговете за дохода, при който се получават детските, може ли наново да се подадат документи за получването им - при мен доходът пада под 510 лв и влизам в прага за 100% от сумата (към момента взимам 80%). Последно съм подавала документи ноември 2021...

И още един въпрос - към дохода смятат ли се сумите, които сме получили като данъчно облекчение за 2021 г.?

В случай, че сега взимаш 80% от сумата за детски и дохода е между 410 и 510 лв., то служебно ще се измени сумата и ще започнеш да получаваш пълната сума от следващия месец.
При действащо заявление за детски не може да се подаде ново. Заявлението за детски е действащ една година, след което се подава ново.
Данъчното облекчение влиза, ако е изплатено от работодателя.

# 719
  • Sofia
  • Мнения: 723
Детските са преведени

Общи условия

Активация на акаунт