АГ Селена - 20

  • 46 990
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2
Здравейте, аз имам по-нестандартни въпроси,свързани с епидемичната обстановка. Предстои ми секцио юни месец в АГ Селена. Въпросите ми са - по колко жени са в реанимация и в стая, има ли предприети мерки за социална дистанция между пациентките,самите пациентки носят ли маски, персоналът носи ли маски, има ли дезинфектанти, проветрява ли се или е с вентилация, кетърингът предоставя ли опаковани прибори, чаши,чинии, някоя майка знае ли каква е цената за нощувка, ако държи да е сама в стая? При случаите с инсулинова резистентност има ли възможност за съобразяване на менюто, което се предлага? Медицинско лице съм, в частност детски зъболекар и тези теми мисля, че засягат всяка една от нас. Никой не е имунизиран. Благодаря.

# 151
  • Мнения: 726
Здравейте, аз имам по-нестандартни въпроси,свързани с епидемичната обстановка. Предстои ми секцио юни месец в АГ Селена. Въпросите ми са - по колко жени са в реанимация и в стая, има ли предприети мерки за социална дистанция между пациентките,самите пациентки носят ли маски, персоналът носи ли маски, има ли дезинфектанти, проветрява ли се или е с вентилация, кетърингът предоставя ли опаковани прибори, чаши,чинии, някоя майка знае ли каква е цената за нощувка, ако държи да е сама в стая? При случаите с инсулинова резистентност има ли възможност за съобразяване на менюто, което се предлага? Медицинско лице съм, в частност детски зъболекар и тези теми мисля, че засягат всяка една от нас. Никой не е имунизиран. Благодаря.

По двама пациента са в стая. Април месец пациентите не носеха маски. Имам предвид, че нямаше такова изискване, който иска може да носи. Дистанцията между леглата е голяма. Ползва се обща маса за хранене в стаята. Персонала е с маски. Дезинфектанти нямаше. Храната е на готови порциони в чинии, отделно в панер дават 2 прибора и плодове.

# 152
  • Мнения: 110
Имате ли отзиви от др Минева, офталмолог в Селена?

# 153
  • Мнения: 12 100
Водих малката на преглед при нея, направи ми впечатление с подхода си към децата и лъчезарната усмивка, изключително добро оборудване за офталмологичен кабинет и спокойствието и сигурността, които ми вдъхна.

Преди години, друга лекарка, в 1-во ДКЦ, беше докарала голямата ми дъщеря до истерия (втори клас да е била тогава), с грубото си държание, така, че години наред, когато тя чуеше за очен лекар, направо се потрисаше. И това само заради прегледа на едни очни дъна в тъмната стаичка.

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Цитат
Да, преглежда и на двете места. Медицински център 1 мисля е Медлайн. Иначе ние следващите прегледи ги правехме при д-р Арнаудов / кабинетът му е в Кючук Париж /, но там се чака за час, въпреки че мои познати с малко детенце ги е взимал и извън графика. Друг, от който пък мои близки са били доволни е д-р Димов / в медицински център Димед - в ж.к.Тракия/.

Не е по темата, но +1 за д-р Арнаудов. Бяхме на профилактика при него на 6+ и останахме много доволни, внимателен беше, час си бяхме записали онлайн. Беба вече е на 12м и всичко, което ни каза, свързано с пълзенето и прохождането й, се случи. Не е препоръчвал ортопедични гащи и отхвърли проходилките.

# 155
  • Мнения: 1 472
И от мен +1 за Арнаудов (пак не е по темата), а за бънджи гащите дали е споменал нещо Blush

# 156
  • Мнения: 1
Здравейте!
Най-вероятно въпросите ми ще ви се сторят глупави, но все пак.
В 12-та седмица съм и още не осъзнавам много какво се случва. Бях на преглед при д-р Матев започна да ми обяснява как се случват нещата и какви изследвания ще трябва да правя. Директно в кабинета ми записаха час за изследвания при д-р Петрова. Говорихме за толкова различни неща, че даже не съм сигурна какво ще правим. Каза че мога да използвам и направления, но за какво точно от всичко което изброи....
Извинете за дългия пост просто съм малко притеснена и нямам идея какво да очаквам.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Здравейте!
Най-вероятно въпросите ми ще ви се сторят глупави, но все пак.
В 12-та седмица съм и още не осъзнавам много какво се случва. Бях на преглед при д-р Матев започна да ми обяснява как се случват нещата и какви изследвания ще трябва да правя. Директно в кабинета ми записаха час за изследвания при д-р Петрова. Говорихме за толкова различни неща, че даже не съм сигурна какво ще правим. Каза че мога да използвам и направления, но за какво точно от всичко което изброи....
Извинете за дългия пост просто съм малко притеснена и нямам идея какво да очаквам.
Здравейте!
Поставям два линка, които съдържат обобщена информация относно прегледите и изследванията по време на бременността, като вторият е конкретно за това, какво поема здравната каса! Наближавате крайния срок /13-та седмица/за извършване на БХС  / биохимичен скрининг за оценка на риск от аномалии на плода /и първият по-подробен ехографски преглед. За някои жени БХС е просто статистика и пропускат това изследване, така че помислете дали ще го правите или не / ако вече не сте минали този скрининг /.
Имайте предвид, все пак, че всяка бременност е индивидуална и е най-добре всичко, което касае нея, да бъде обсъждано с АГ. Ако ще се следите по ЗК ще трябва да си вземете направление от личния лекар и да го представите на избрания от Вас акушер-гинеколог! В случая д-р Матев не работи със Здравна каса, но предполагам това го знаете! Успех и безпроблемна бременност!

https://www.doctoronline.bg/articles/10523/Patevoditel-na-prosle … stacionni-sedmici
https://hospitalsofiamed.bg/uploads/mmm.pdf

# 158
  • Мнения: 131
Да допълня отговора на Цвети, със здравна каса в Селена работат д-р Петрова и д- Даниел Ставрев, изследванията които се поемат от здравната каса може са видиш тук - https://hospitalsofiamed.bg/uploads/mmm.pdf, също така имаш право на 2 или 3 безплатни прегледи с ехограф - другите се заплащат по тарифа на болницата. Можеш да използваш и пакетите за 1ви, 2ри и 3ти триместър с техните цени не съм запозната. Повече информация може да получиш по телефона.
Успих и лека бременност.
Здравейте!
Най-вероятно въпросите ми ще ви се сторят глупави, но все пак.
В 12-та седмица съм и още не осъзнавам много какво се случва. Бях на преглед при д-р Матев започна да ми обяснява как се случват нещата и какви изследвания ще трябва да правя. Директно в кабинета ми записаха час за изследвания при д-р Петрова. Говорихме за толкова различни неща, че даже не съм сигурна какво ще правим. Каза че мога да използвам и направления, но за какво точно от всичко което изброи....
Извинете за дългия пост просто съм малко притеснена и нямам идея какво да очаквам.

# 159
  • Мнения: 15
Здравейте,
Искам да ви попитам как стоят нещата с болничните, тъй като съм малко объркана! Следя се по ЗК при д-р Атанас Йончев в АГ Селена! На 05.05 ми издадоха първия болничен за 14 дни-до 18 включително. Сестрата ми обясни да разпитам и на други места за удължаване на болничния, тъй като комисията навсякъде се заплащала, цените варирали и да съм си преценила! Въпросът ми е, щом направлението за ЖК ми е при тях, може ли другаде да ми удължат болничния? Ако може, да ме посъветвате къде и каква е процедурата, тъй кото не съм от Пловдив! Благодаря предварително!

# 160
  • Мнения: 136
Здравейте,
Искам да ви попитам как стоят нещата с болничните, тъй като съм малко объркана! Следя се по ЗК при д-р Атанас Йончев в АГ Селена! На 05.05 ми издадоха първия болничен за 14 дни-до 18 включително. Сестрата ми обясни да разпитам и на други места за удължаване на болничния, тъй като комисията навсякъде се заплащала, цените варирали и да съм си преценила! Въпросът ми е, щом направлението за ЖК ми е при тях, може ли другаде да ми удължат болничния? Ако може, да ме посъветвате къде и каква е процедурата, тъй кото не съм от Пловдив! Благодаря предварително!

И аз се следя в Селена и след 14-дневния издаден от гинеколога започнах с едномесечните с комисия в болницата-100лв .. мисля, че можеш и от другаде да си изкараш, но аз лично знам, че навсякъде се заплаща, но каква ще е разликата в цената не знам

# 161
  • Мнения: 15
Честно казано малко прекалено ми идват тези 100 лв., но ако не намеря друг вариант ще ги платя.....

# 162
  • Мнения: 165
Здравейте, аз имам по-нестандартни въпроси,свързани с епидемичната обстановка. Предстои ми секцио юни месец в АГ Селена. Въпросите ми са - по колко жени са в реанимация и в стая, има ли предприети мерки за социална дистанция между пациентките,самите пациентки носят ли маски, персоналът носи ли маски, има ли дезинфектанти, проветрява ли се или е с вентилация, кетърингът предоставя ли опаковани прибори, чаши,чинии, някоя майка знае ли каква е цената за нощувка, ако държи да е сама в стая? При случаите с инсулинова резистентност има ли възможност за съобразяване на менюто, което се предлага? Медицинско лице съм, в частност детски зъболекар и тези теми мисля, че засягат всяка една от нас. Никой не е имунизиран. Благодаря.

Мен вчера ме изписаха от Патологична бременност. Цената е 50 лв на вечер. Аз помолих за самостоятелна стая, тя е 100 лв на вечер. Предоставиха ми самостоятелна стая след уговорка, че ако им свършат леглата, ще настанят някой при мен. Съответно настаниха Simple Smile Кетъринг се сервира на закуска и вечеря по меню. Приборите не са индивидуално опаковани. Санитарките сервират храната в стаята и след това идват да отсервират. Персоналът е с маски, пациентите не. Все пак няма как да седиш 24 часа с маска. Температура се мери по два пъти на ден. Дезинфиктанти не видях.

# 163
  • Мнения: 665
В Медицински център-1 комисията е 30 лв. В ДКЦ-та също е 30-40 лв.

# 164
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Аз си вадих в 5то ДКЦ болнични, 30лв. В Пълмед 50лв. Във всяка поликлиника би трябвало да има комисия, обадете се в най-близката и попитайте. Имат си дни в които работят, ваденето става бързо.

Общи условия

Активация на акаунт