Магията на изтока - тема 60

  • 12 356
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 188
Eли,няма нищо срамно.Повечето харесваме Iljimae.

Praai Pikart
Като цяло бива.
Ама ако пак реша да гледам час и половина на епизод ще е с Марио или Тик.
Нa Channel 3 всичко ли е дълго?
Погледнах Wanida и там над час.Аз като го гледах ми се струваха кратки:blush:

# 46
  • Мнения: 6 744
Ели, защо го гледаш на английски? Има си бг превод. Ето темата в Спирита. В първия пост има линкове и за сваляне и за онлайн гледане.

# 47
  • DE
  • Мнения: 9 068
"Ванида" помня само, че костюмите бяха великолепни, красивата главна и Тик.

# 48
  • Мнения: 9 188
"Ванида" помня само, че костюмите бяха великолепни, красивата главна и Тик.
Да не мислиш,че помня нещо друго.Ами си мислех,че са кратки епзиоди и се учудих когато видях дължината им.

Тик с униформа Heart Eyes

# 49
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В първия пост има линкове и за сваляне и за онлайн гледане.
Да, но качеството е много зле. Намерих на английски с много добро качество, че искам да му гледам на Джун-Ги фейса.

Yoo-Jeong Kim е много сладка:


В тоя ред на мисли, искам да попитам, дали им избелват кожата или им слагат много грим, за да изглеждат толкова бели.

Ето я като по-малка:

# 50
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 537
Продължават кулинарните приключения на малкия Канг Хун и Чонг Ил У. Този път на пазара при аджумите.
Това хлапе е много лудо. Яде всякакви гадости, които дори Ил У едва може да понесе и го гледа странно, хаха.
Ааа, морска лисица, пилешки крака, не, не, не...
Хареса ми какво му сготви после Ил У. Това бих хапнала с удоволствие, защото знам, че е вкусно.

# 51
  • MJF
  • Мнения: 8 584
This is Not a Business Expense 6-7 изгледани.
Скрит текст:
В повече са ми дамските образи с тотални лиготии както секретарката и таз познатата на нашия възлюбен от гимназията . Взех да превъртам с мишока а това  не е добре. "Театралност" е  в повече и в някои от по-постоянните образи а аз не съм ѝ фен хич. Добре че е героинята на Егучи и героя на  Mitsuru Fukikoshi. Само неговата "театралност " ми е търпима. Цялото това нещо намалява стойността на заглавието чувствително  за мен. За жалост. Чак проверих двете имена шестващи за режисьори . Единия и в If Talking Paid / говорилнята.

# 52
  • Мнения: 6 744
Ясно, Ели Hands V. Добре е, че си го намерила с хубаво качество, защото сериалът е по-старичък. Когато аз започнах да гледам азиатски филми и сериали, а то е преди повече от 10 години, нямахме кой знае какъв избор и претенции за качество. Радвахме се да можем да открием някой сериал и разбираеми субтитри за него Wink.

Актьорите изиграли детските роли, Йо Джин Гу и Ким Ю Джонг вече са много популярни. И двамата имат страшно много роли и в киното, и в телевизията. Хем красиви, хем талантливи.

Що се отнася до цвета на кожата - в повечето случаи е грим, но ползват и доста избелваща козметика. За тях светлата кожа е част от идеала им за красота.


Рос, обичам пилешки крачета аз, но вече рядко ям. Само, ако се сдобием от някъде с домашно пиле. Бих хапнала от техните, само да не са от много лютите.

# 53
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 537
Пас съм аз от пилешките крака, също като Ил У.
В него откривам много от себе си, що се отнася до готвенето и изобщо разбирането на вкусно ястие.
Люто, но с мярка, както и той обича. Една зодия сме, една кръвна група, той е и християнин, та може и от това да е.

В предаването единствено той готви неща, които бих яла всеки ден. Смесва западноевропейска кухна с азиатска.
И най-обича да яде месо с хлябче (някаква питка). За мен това също е най-вкусно. Друго не ми трябва.
От него имам и една хубава рецепта за китайското zhu pa bao (печено свинско месо в хлебче), а той добавя и карамелизиран лук, както обичам. Ммм, страшен бургер е.

Затова обичам корейски мукбанг-предавания (за храна). Страшни идея черпя постоянно. Снощи набързо направих и менбоша (mian bao xia/ menbosha). Бързо, лесно и много вкусно.

Този сериал ще го запомня само със саундтрак-парчето на Гахо и главната роля на Пак Со Джун.
На първо място е в Корея, от всички 12-ет излезли парчета. Дори телефонът ми вече звъни така. Много зарибяващ припев.

# 54
  • Мнения: 5 217
Изгледах My Little Chef. Като цяло приятен сериал, макар че на моменти го гледах и с превъртане.

# 55
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 537
2в1,...

Скрит текст:
... първият троянски войник е паднал и при вас.
Ски-учител, дошъл от Банско. Ейййй, навсякъде плъзна тая гадина с короната.

Да си спомним вечната класика. То се е видяло, че този вирус няма да си тръгне лесно...
Ще хвърля сега и едно око на днешния 6-ти епизод на сериала с Канг Джуни и Минка. Да го видя новото откритие като какъв точно ще го играе в историята, освен съперник за сърцето на кака си Минка.

# 56
  • MJF
  • Мнения: 8 584
This is Not a Business Expense изгледан.
Скрит текст:
Жалко за сценария и каста. Критикувам изцяло режисьорския състав. Ако бяха спестили голямата за мен доза театралност и стегнато и с достатъчно доза хумор бяха онагледили тоз същия сценарий ....щях да го обява за шедьовър.
Мда, видно отворен край. Чакаме някаква форма на продължение. Тез пък в http://asianwiki.com/ не написали Noriko Eguchi  в описа на каста ooooh! . Добре че бе тя.Mayu играна от Sairi Itoh също бе много свежа и добра. По едно време направо ми дотегнаха с "японските клишета" от които май само "тичането като гламав" не видях.
А иначе тематиката интересна , написана като за добра human drama. Каста чудесен. Но от там нататък едно голямо "Но".

# 57
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 537
When the Weather is Fine - вчерашния епизод 6

Бавен, скучен, досаден, много по-зле от Chocolate (там поне Кьесанг имаше характер), с изключително много сцени от миналото, когато главните герои са били ученици. Кошмарна мелодрама. Отново продукция на JTBC, поредната им огромна порция корейщина.

Ким Йонг Де е бил влюбен в кака си Минка от ученическите им години, ама кака му Минка не е проявила интерес.
От другата страна пък Со Канг Джун също бил влюбен в кака си Минка, ама и на него не му стискало да ѝ признае. Ще се плесна по челото...
И сега, не-знам-си-колко години по-късно, вече всички като големи и уж зрели хора, продължават да се държат като пъпчиви тийнове, да действат и да мислят като такива. Срамежливи, притеснени.... Бееее. Корейска стерилност.
Изобщо всички винаги са влюбени в Минка, а тя не знае дали я сърби, дали я боли.

Прехвърлих сцените с Ким Йонг Де. Ще го преглеждам, само за да разбера какво ще стане с героя му до финал, но поне в тази сапунка има раздвижване с неговото включване и явно съм нацелила точния момент, да изгледам 5-ти епизод и да се включа точно сега.

# 58
  • Мнения: 6 744
Рос, всичко е наред при нас за сега. Ние из града не се мотаем, досег с чужди хора нямаме. Само ММ ходи да пазарува, ако е нещо крайно належащо и то екипиран с маска и ръкавици, а после се дезинфекцира до колкото е възможно. Съдейки по нашата улица, хората си стоят по къщите. Най-много да ги видиш да си говорят през дворовете. Изглежда все пак има някакво самосъзнание.

# 59
  • Мнения: 5 217
Започнах Dragon Zakura, изгледах първите 2 епизода. Историята е много по-интригуваща, отколкото очаквах, актьорската игра е добра, харесва ми. Мисля, че ще го изгледам с интерес до финала.

Общи условия

Активация на акаунт