COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 839 100
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 14 640
  • София
  • Мнения: 2 730
Доколкото разбирам Франция официално е разрешила chloroquine
https://fl24.net/2020/03/26/bravo-le-professeur-raoult-annonce-s … toire-sur-twitter

# 14 641
  • Мнения: 449
Обществото ни има нужда от един доказано добър, обчащ живота човек, да ни направи някакво шоу. Когато щабът започна работа, имаше голямо недоволство защо няма заразен. Сега, като излизат по 20 на ден, има огромно нетърпение да ни изкарват по 100 на ден. Контра щабът няма никаква идея какво да прави, ще мислят един месец. Нещо трябва да ни организират, да се замислят.

# 14 642
  • София
  • Мнения: 966
Този вирус е хибрид и никой не може да ме убеди, че идва от някакъв пазар, който извинявайте, но не съществува от вчера. Толкова устойчив, разпространява се бързо и засяга най - вече възрастните, случайност? Как пък не. В статията се показва, че има разработки от 2015 г

https://www.google.com/amp/s/trud.bg/%25D0%25B0%25D0%25BC%25D0%2 … D-%25D0%25B7/amp/

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 07:56 от zverino

# 14 643
  • София
  • Мнения: 12 640
Доколкото разбирам Франция официално е разрешила chloroquine
https://fl24.net/2020/03/26/bravo-le-professeur-raoult-annonce-s … toire-sur-twitter
Това е старо лекарство, което си е разрешено по принцип. Просто е много вредно, затова подхождат внимателно с него. Онзи ден бяха доста остри с лекаря от Марсилия, защото вредите от лекарството са доказани, ползите несигурни, но и тогава беше ок да се дава на пациенти в тежко състояние. Сега вече е по преценка на лекуващия лекар, надали ще го дават масово. Накрая ще има повече жертви от лекарството, отколкото от вируса, толкова противопоказания има.

# 14 644
  • Мнения: 19 351
Целият цирк с бързите тестове за антитела отклони вниманието на хората.
По-належащо беше да се настоява за увеличаване на капацитета за pcr тестване, за да се откриват и изолират болните в момента.
Бояна, Франция колко теста прави на ден?

# 14 645
  • Мнения: 593
Мили хора. Имам въпрос.
Защо все още няма случай от Русе?
Много ми е странно.
Голям град, с много пътуващи от и за Румъния, както и от и за други точки в БГ.
Какво обяснение намирате?
Освен, че може би не тестват?

# 14 646
  • София
  • Мнения: 12 640

Бояна, Франция колко теста прави на ден?
5000, което е същото като при нас на глава от населението в общи линии. Неслучайно съм ни "вързала" към тях като смятам, освен, че е удобно, защото са 10 пъти повече като население.

# 14 647
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Според мен, няма как да обявяваме по хиляда, хиляда и кусур болни на ден, защото капацитетът на лабораториите ни е 300 проби на ден. Ще си се движим по максимум стотина доказани и то в пика. Вчера разбрах, че има болен от едно Плевенско село, като този болен, най-вероятно, е минал в бройките на плевенските болни. Съобщават ни за болни по градове, но не и от кой град/село е конкретният болен.

# 14 648
  • Мнения: 5 085
Дали ако някоя продавачка от веригите е с корона, ще ни съобщят ? Аз дълбоко се съмнявам. После трябва магазин и много персонал под карантина + икон последици.

# 14 649
  • Мнения: 19 054
7473 легла за корона в БГ общо.

# 14 650
  • Мнения: X
Няма да има такава продавачка, не се тестват те. А и да се тества някоя положително, ще я оставят вкъщи и това е. Въобще няма и да се обсъжда къде и как работи, само ще чуем: жена от Ловеч е заразена. И това е.

# 14 651
  • Мнения: X
Германия увеличи броя на тестовете за Covid-19 на 500 000 седмично.'

Това е от снощи, генералът какво имаше предвид като каза, че германците спират да тестват...?

Два пъти вече го чета това тук и два пъти чух какво каза генералът. Не каза, че спират да тестват, а че ще тестват по нова методика, която явно според него води до по-малко тестове, а то е точно обратното.

Неслучайно съм ни "вързала" към тях като смятам, освен, че е удобно, защото са 10 пъти повече като население.

В България би трябвало да се правят 500 на ден в такъв случай. Само че капацитетът на лабораториите е 300, а най-голямата цифра, която намерих в новините е 129 теста на ден, от генералските думи 273. Далеч от 500, отделно и Франция прави крайно малко тестове.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 08:25 от Анонимен

# 14 652
  • Мнения: 4 396
Този вирус е хибрид и никой не може да ме убеди, че идва от някакъв пазар, който извинявайте, но не съществува от вчера. Толкова устойчив, разпространява се бързо и засяга най - вече възрастните, случайност? Как пък не. В статията се показва, че има разработки от 2015 г


Не засяга най-вече възрастните, а най-вече хората със съпътстващи заболявания, отслабена имунна система, което много често е точно възрастните хора, но не само. Нали наистина не вярваш, че вирусът нарочно и съзнателно избира само възрастните? Иначе сегашната ситуация е мана небесна за всякакви конспиратори. Хибрид, мибрид, зелени човечета и дошъл на Земята с метеорит. От въпросните пазари са плъзнали много вируси. Това, че точно от този пазар е тръгнал точно този вирус е случайност. Можеше да е от който и да е друг ''мокър пазар''. Но е по-забавно да се вярва в конспирации. По-интересни са наистина. Прочети цялата статия от линка ти, не само началото й.

# 14 653
  • София
  • Мнения: 62 595
за мен изводът е следният - не искаме да харчим пари да разберем ние как сме, затова гледаме другите. Хем декларираме, че искаме да откриваме повече болни, хем правим малко тестове. Не ни е важно колко са го минали, защото това трябвало на края на епидемията да го мерим, ама кандисваме на хиляда човека извадка (не защото ние искаме, а защото ни го казват от други места). На мен ми е толкова разнопосочно всичко. И на финала "обстановката е динамична и непредвидима".

# 14 654
  • Мнения: 11 769
Ако съм чула правилно генерала, то от 273 проби за 24 часа, 33 са положителни. Така процентът излиза висок. Но понеже не се изследват всички, а само хора стигнали до болница и контактните с тях, няма да има скоро ясна картина.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 11:25 от Merelenda

Общи условия

Активация на акаунт