COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 819 220
  • 22 670
  •   2
Отговори
# 22 665
  • При семейството си
  • Мнения: 6 589
Аз все още тая надежда. След първоначалната паника и ‘Генералът така  каза”  народът си възвърна мисловния процес, всеки според възможностите си. Така има шанс повече да спазваме, а най-вече да изискваме сравнително адекватни мерки.

# 22 666
  • Мнения: X
zverino не въздух под налягане, а смрад под налягане.

За да получите 60-40 трябва дейността да е спряла.
А тия, които продължават да работят и да пълнят хазната, не заслужават помощ. Щото са алчни и лоши капиталисти и спекуланти. Нищо, че оборотите им са 60% по-ниски от миналата година по това време.

# 22 667
  • Мнения: X
zverino не въздух под налягане, а смрад под налягане.

За да получите 60-40 трябва дейността да е спряла.
А тия, които продължават да работят и да пълнят хазната, не заслужават помощ. Щото са алчни и лоши капиталисти и спекуланти. Нищо, че оборотите им са 60% по-ниски от миналата година по това време.

Е как дейността да е спряла пък да си запазите работниците, за които е това 60/40?
Нещо логиката се губи, или някой изобщо не е чел.

# 22 668
  • Мнения: X
Загубите в бизнеса не са нищо необичайно и никой не би следвало да гарантира обратното. В настоящата ситуация би следвало максимално да се защитят интересите на работниците, нищо друго. Аз не си представям от данъците, които ми съдират от гърба да подпомагат с лека ръка собствниците на бизнеси.

# 22 669
  • Мнения: X
Бързия влак, и аз това питам. Логика няма.

"Размерът на компенсацията е 60 на сто от осигурителния доход за месец януари 2020 г. за всяко лице, за което е приложен режимът за преустановяване на работа или е установено непълно работно време.
Във втория случай компенсацията се изплаща пропорционално на неотработеното време, но за не повече от четири часа.

За изплащане на компенсации ще може да кандидатства работодател, който поради обявено извънредно положение, е преустановил работата на предприятието, на част от предприятието или на отделни работници и служители. Компенсациите ще се изплащат, когато работата е преустановена за целия период или за част от периода на извънредното положение, но за не повече от 3 месеца.

От тук https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/03/30/60-40-prieta-kakvi-sa- … -pomoshtta.444110

# 22 670
  • Мнения: 6 884
Заповядайте в новата тема, че тази доста набъбна. https://www.bg-mamma.com/?topic=1198767.new#new

Общи условия

Активация на акаунт