COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 861 675
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 22 425
  • Мнения: 6 648
Искам да разкажа това, което ми се случи вечерта на 1 април.

Наложи ми се да пътувам с такси. Съответно екипирана с маска, ръкавици и дезинфектан. Шофьорът беше млад мъж под 30 години. Звънна му мобилния телефон и виждам на предното огледало колко напрегнато отговори на повикването. Чух, че попита да не е първоаприлска шега. После видях как се разтресе и разплака. Затвори телефона и ми каза:
- Имаме малко магазинче в центъра на града, което в момента не работи. Съпругата го държи. Днес трябваше да платя наема за месеца, а нямам пари. Сега ми се обади наемодателя. Каза, че ми опрощава наема за три месеца. Просто не знам как щяхме да издържим. Имаме две деца.
Не можах да повярвам, че станах свидетел на това. Докато слезна от таксито, мъжът още не можеше да се успокои и се тресеше.

Когато аплодирах постъпката на FlameV,  тази картина беше пред мен. И си помислих, дали ние самите можем много да си помогнем.  Да наем за три месеца е голяма сума. Явно собственикът е решил да помогне на семейството. Не всичко е печалба. Но един малък жест от нас към някой, една подадена ръка, дори една торбичка с храна...колко много начини има за това.
Дали е по темата? Не знам. Но този вирус променя съдби, променя хората.  Дали ако всички се огледаме около нас, няма да открием хора, които са в по- голямо затруднение от нас? Винаги може да се намери начин дискретно да се помогне. Всичко зависи от нас.
Това беше моята приказка за хора, които не познавам, но са истински със своите истории.
Хубава и спокойна вечер на всички.
Ами това е масово в момента 😊

# 22 426
  • Мнения: 15 547
Цитат
Такъв хотелиер нищо не заслужава да му бъде дадено/помогнато. Служители като посочените, които нямат друг избор за момента, особено с деца, трябва да се подпомогнат.
Това днес поиска Радев. Да се изработят ясни и конкретни правила за подпомагане на хората (защото да им предложиш кредит не се нарича помощ.) както и пълна прозрачност къде ще отидат тези 10 000 000 000 лв. които всички ще плащат години наред, за какво ще се използват и къде ще отидат, ясен план и пълна прозрачност отговорът на Бойко беше че Радев иска да изтрепе народа. Защото това което правим ние правят всички, и че ако той вдигне ИП което искал президента много хора ще умрат.
Нямам против да се подпомогнат хора /безвъзмездно/, които реално остават на улицата, заради ИП. Против съм подпомагането на хора, които имат достатъчно активи /в това число са хотелиерите, те си знаят кои/ , които след кризата няма да тръгнат от нула. Ако имах власт, щях да санкционирам всички туроператори, които организираха екскурзии малко преди ИП.
Радев не го разбирам. Ясно, че ИП нанася щети на икономиката, но без ИП положението няма да бъде различно. Вина за това ББ няма. Двамата се "замерят" от 19.02. Като малки деца са. Прозрачност винаги е имало за това, което трябва да бъде прозрачно, за другото не говорят. Blush
След като повечето държави, са принудени за спрат производства, туризъм, транспорт ... няма как ние да постъпим различно, а и сме зависими от тях.
Дай Боже да преминем през това и пак ще си говорим, кога хората ще започнат да живеят по същия начин или страхът ще се намеси и ще има някаква промяна.

Но служители, ако са съкратени имат право на обезщетение от борсата нали. Няма да бъдат без доходи.
Те буквално са изгонени в момента, в който Банско е затворено и няма къде да отидат. Живели са в хотела и са работили там. Като махнем законите /нарушенията са много/, няма никаква проява на човещина. Става въпрос за 14 дни.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 21:11 от Mama_Nana

# 22 427
  • София
  • Мнения: 5 884
...
Да, той запазва персонал колкото му трябва. Не е длъжен да плаща на всички заплати без да има работа. Все пак редица години е плащал пълни осигуровки, включително МИ заплащаше втората година майчински от него разликата. Сега като хотелите са затворени за летния сезон, той пуска хората на борсата. За това са плащани осигуровки редица години. Защото ФРЗ ни е над 200 000лв месечно, няма как да вадиш такива пари. Кара Ауди А6, колко да струва...
Само че тези сега са на улицата, а голяма част от тях са с кредити и малки деца. И сме в такава сфера, че работа няма как да си намериш.
Ама да караш някой да плаща фонд безработица по 10% и после да казваш, че не трябвало да маха хора, а да ги издържа за негова сметка е ЦИНИЧНО!
Къде е голямата драма тогава и кой е "на улицата"?  Според описаната ситуация освободените служители ще получат прилично обезщетение за безработица от НОИ.

# 22 428
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Само строги мерки могат да ограничат заразата. Но строгите мерки трябва да са още в началото, за да не може да се разпространи толкова много. При нас нещата вече са изпуснати. Тестове не се правят. Хвърлят ни прах в очите. Контактни не се търсят, не се карантинират, не се изследват. Половин България протестира, че остава без пари. Лекари подават оставка, други остават да работят въпреки, че нямат предпазни средства. Обещават бонуси за всеки медик, който се занимава с коронавирус. Оказва се, че не е точно така. Борисов продължава да се хвали, че сме взели навременни мерки и затова сега сме нямали много заразени. Медиците от спешно отделение не се тестват. Спешните случаи трябва да се молят да не попаднат на заразен лекар или медицинско лице. Личните лекари лекуват всичко по телефона, ако въобще го вдигнат. Успяхме да разнесем вируса по всички села и паланки. Все още продължават да се прибират хора от силно засегнати страни. Карантина масово не се спазва. Защо гледаме Италия, Испания, САЩ? Нима нашето здравеопазване е на тяхното ниво, нима в България 20-30% ще бъдат успешно екстубирани? Дори тези държави не успяха да разнесат успешно заразата си из цялата страна с такава скорост, както ние. Всички усилия са впрегнати в София. Провинцията е жестоко пренебрегвана, там живеят хора 2-ра ръка.

# 22 429
  • Мнения: X
Цитат
А за какво да ви се помогне. Какъв е случая ви. Поне в общи линии. Щото аз разбирам че на много хора им е трудно сега, ама съм изключително против да се помага ей така, на всички, по равно на калпак.
Ест. че няма да е на калпак. Все пак не всички имат нужда от помощ и ресурсите не трябва да се пилеят както ще стане ако е на калпак. Въпросът е че днес президента е отвори темата а премиерът побърза да я затвори обяснявайки как всички тия мерки които сме взели са прекрасни, всички са ги похвалили, навсякъде било така, той изглежда смята за достатъчно да предложи кредит на най тежкозасегнатите, и мярката 60/40 която помага точно никак на останалите без работа.

# 22 430
  • Мнения: 574
Скрит текст:
Самоубийството на жената, от Горна Брезница, към коя статистика ще бъде? Психоза от медии и коронавирус....
Двамата починали шофьори на тирове от катастрофата с конвоя също е следствие от вируса, не от заразата.
Мислех, че е следствие от мъглата и  некачествената магистрала.
Ако не бяха част от конвоя заради ИП.
Много силно се надявам постовете ти да целят само и единствено провокация.
Изключвам 99% тния спам, който се ограничава до цитати и изрезки от статии на БЛИЦ и ПИК.
Без мисъл, без никаква собствена позиция, само спам.
Но ако това горното го мислиш наистина, и ако го пишеш сериозно, то се надявам да се вземат мерки да спреш да пишеш окончателно. Не само, че е лишено от здрав разум, ами е и...отвратително.
Отвратително е, че много човешки животи ще бъдат загубени по една или друга причина. Отвратително е, че много бизнеси никога няма да се възстановят.  Отвратително е, че бяхме маргинални и лековерни години наред и сега ще платим скъпо. Имаме автомобили, които не се движат. Имаме дрехи, които не носим. Имаме кредити, които не смятаме да погасяваме. Положението ще се влоши със сигурност преди да се е подобрило.
Това от кой сайт е? Забрави да упоменеш източника.
Да си правиш гавра със загубени животи следствие на катастрофа няма нищо общо с новите ти дрехи или недвижещия се автомобил. Но явно няма да го разбереш.
И моля, не ми отговаряй, ако искам нещо в нета някъде да намеря, мога да се справя и сама.
Гледайте всеки ден по cnn.com брифинга на губернатора на Ню Йорк и ще си отговорите на много въпроси сама.

# 22 431
  • Другата България
  • Мнения: 37 869
Някой го беше шернал преди малко, но аз като видях снимката си забравих мисълта Scream... та забравих. Слагам го пак, защото искам да съм сигурна, че всички сте го видяли.  Хора, вируса като види тая тоалетна и ще си плюе на петите!!!!! Вервайте ми!
Има и още:
https://fakti.bg/bulgaria/461229-tova-e-infekcioznoto-otdelenie-vav-vidin-snimki

Скрит текст:
Тоалетна от инфекциозното във Видин:
Наживо нещата изглеждат още по-зле.
Писах го многократно.
Това е един забравен от всички регион, от доста време насам.

# 22 432
  • Мнения: 1 350
Франция днес 1100 починали, ужас. Вчера казахте, че са прибавили, а днес какво се е случило?

# 22 433
  • Мнения: 2 204
Да кажа нещо за Мангъров. Днес гледах как Бойчето го нападаше по телевизията. Искам да ви кажа, че Мангъров веднага ми се издигна още повече в очите. Моят принцип е, че щом Бойко напада някого, значи той е свестен човек и заслужава доверие. Още повече вярвам на Мангъров след днес.

# 22 434
  • Мнения: 9 276
Франция: +5,233 случая
+1,120 смъртни случая
532 от тях са от домове, които досега не са били добавени

# 22 435
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 122
red_balloon този тип тоалетни всъщност са най-хигиенични (не точно тази, де), доказано е. Друг е въпроса, че тази на снимката е заненарена.

# 22 436
  • Мнения: 46 662
Не сме дорасли да се сравняваме с големи и развити държави. Напълно излишно е това.
Отвратително е, че много човешки животи ще бъдат загубени по една или друга причина. Отвратително е, че много бизнеси никога няма да се възстановят.  Отвратително е, че бяхме маргинални и лековерни години наред и сега ще платим скъпо. Имаме автомобили, които не се движат. Имаме дрехи, които не носим. Имаме кредити, които не смятаме да погасяваме. Положението ще се влоши със сигурност преди да се е подобрило.
Другата алтернатива е голям % смъртност. Тогава пак много хора няма да си карат колите, да си носят дрехите и да си плащат кредитите. Разликата е, че ще е завинаги.
Да, ще бъдат засегнати няколко сектора, но всички други работят на бързи обороти и търсят работници. Така че който иска, ще намери начин.
Никой не казва, че ще е лесно, но животът по принцип е гаден, ако има заблудени, които още не са го схванали, сега ще го разберат.

С Мангъров съм съгласна, но не и с тези тестове. Те ще дадат много фалшиво отрицателни резултати и тези хора ще плъзнат по улиците.

# 22 437
  • София
  • Мнения: 4 192
Скрит текст:
...
Да, той запазва персонал колкото му трябва. Не е длъжен да плаща на всички заплати без да има работа. Все пак редица години е плащал пълни осигуровки, включително МИ заплащаше втората година майчински от него разликата. Сега като хотелите са затворени за летния сезон, той пуска хората на борсата. За това са плащани осигуровки редица години. Защото ФРЗ ни е над 200 000лв месечно, няма как да вадиш такива пари. Кара Ауди А6, колко да струва...
Само че тези сега са на улицата, а голяма част от тях са с кредити и малки деца. И сме в такава сфера, че работа няма как да си намериш.
Ама да караш някой да плаща фонд безработица по 10% и после да казваш, че не трябвало да маха хора, а да ги издържа за негова сметка е ЦИНИЧНО!
Къде е голямата драма тогава и кой е "на улицата"?  Според описаната ситуация освободените служители ще получат прилично обезщетение за безработица от НОИ.

Точно това спамя и аз - излизат една камара хора на улицата да тежат на врата на държавата, а главният вика "да си продадат мерцедесите" Това не са мерки - това е популизъм от най-елементарен тип.

# 22 438
  • Мнения: 4 237
Някой преди няколко часа беше постнал интересна информация, между която и това, че хората с таласемия били защитени.
Скрит текст:
Не ми е силна страна медицинския английски, за да търся инфо, но ако се интересува и разрови, го моля да пусне линк - сестра ми и с таласемия и с проблемен бял дроб.
Само да поясня, че таласемията е генно увреждане, което води до промяна в кръвната картина и евентуална анемия. Два вида е - таласемия майор, който е роден с нея, трудно преживява и малко години, и таласемия минор, с която си живеят доста нашенци, без да предполагат, че са носител на увредени ген. Единствено не трябва да губят много кръв.
Но тука започва нещо интересно за темата. Таласемията е разпространена в Средиземноморието, като хората с увредения ген НЕ боледуват от МАЛАРИЯ😄!
Ако наистина не боледуват от короната или я карат леко и без проблеми, вече не знам какво да мисля...
Какво общо има един РНК вирус с един малариен плазмодий на много ниско ниво, че лекарствата против малария трепят короната, а а генно ваксинираните по рождение за малария са почти или съвсем ваксиниран против короната?
Много съм далеко по образование и компетентност от биологията, но мога да съпоставям факти.
И една молба към италианоговорящите. В Сардиния е много кофти положението с таласемията. Повечето са носители на увредени ген. Има ли някъде статистика за заразените и починалите там от короната. Добре ще е до се сравнят със Сицилия и Калабрия, не със Северна Италия.

Ако ти попадне пак информация, моля да споделиш.

Аз съм с бета таласемия минор.
https://www.thalassemia.org/tif-publishes-guide-on-covid-19-for- … globin-disorders/

# 22 439
  • Мнения: 2 395
Някой го беше шернал преди малко, но аз като видях снимката си забравих мисълта Scream... та забравих. Слагам го пак, защото искам да съм сигурна, че всички сте го видяли.  Хора, вируса като види тая тоалетна и ще си плюе на петите!!!!! Вервайте ми!
Има и още:
https://fakti.bg/bulgaria/461229-tova-e-infekcioznoto-otdelenie-vav-vidin-snimki

Скрит текст:
Тоалетна от инфекциозното във Видин:
Наживо нещата изглеждат още по-зле.
Писах го многократно.
Това е един забравен от всички регион, от доста време насам.

Нали щяха само временно да престояват там хората и щяха да ги лекуват на друго място.
Между другото изключително съм впечатлена от това че във Видин има установени заразени с КВ. Знам че и там се намират добри ЛЛ, но не очаквах да се справят.
Адмирации за лекарите там.

Общи условия

Активация на акаунт