COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 861 674
  • 22 670
  •   3
Отговори
# 22 605
  • Мнения: X
Пеевски е дарил над 3 000 000 лв от началото на епидемията у нас , а Президента ???????? Нищо !!!!
Толкова ли не му пука какво се случва тук ????
Ей това ме разби. Колко е откраднал Пеевски от нас? Вие наясно ли сте от къде ги е спечелил тези милиони?
Наистина си заслужаваме положението...
Честно казано в момента аз изобщо не гледам какво е откраднал преди, а какво прави сега по време на такава криза във всяка една сфера .
Да, може и да е крал колосални суми, но в момента той не се покри както останалите богаташи и почти всекидневно дарява на болници.
За мен това е похвално, всяко едно дарение е от полза сега .
Алетеа, а Пабло Ескобар да знаеш що пари е дарил......ама да питаш що Пеевски е дарил а Радев не,  е все едно да питаш а защо Пеевски е дарил а Бойко не. Интересно че вторият въпрос не го задаваш. Всеки дарява според възможностите си.
 http://vidinvest.com/2020/03/23/президентът-румен-радев-дари-средств/

# 22 606
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Мутафчийски каза в един от последните брифинги, че държавата е закупила много малко тестове, повечето били дарение... Явно само на дарения и подаяния разчитаме - от Турция, Израел, Русия, САЩ - която се смили.

# 22 607
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Ама то и в държавните лаборатории има, не е като да няма съвсем, правят се постоянно.
Просто не са достатъчно, аз също смятам, че не са достатъчно, но не стигат за всички, поне на този етап.
Това казвам, а не, че няма изобщо. Нали писах, колко тества една Рамус на ден и колко тази във ВМА, някой знае ли? Приблизително? Със сигурност тази във ВМА повече. Не говоря за бързите тестове. В колко града се прави това? Частното тестване? До скоро само в София.
Е, наистина ли нещата са съпоставими?

Не е само в София. Вече има в почти всеки областен град. Без Монтана и Видин, разбира се. Във Враца има обаче.

# 22 608
  • Мнения: X
Понеже досега гледах клипа от Южна Корея, ами човека каза 30 процента от пациентите имат загуба на обонянието и вкуса. НОЩ разбра за това от журналистите. Несериозно е всичко...
Радев ми е толкова противен. Дори в тази ситуация е безполезен.
Да, това са ранни, важни симптоми.
Да ви кажа на мен ми е странен много този вирус, не стига че има всички симптоми на грипа накуп, ами ми изглежда все едно има един преобладаващ в различните страни, например масовото загубване на обоняние и вкус, което за България не виждам да е така. Тук казват че е болно гърло, разтройството пък от случаите в Китай никой не беше споменал. И за възпалени очи не съм чувала при нас, обаче тази сутрин казаха за болни бъбреци...Лекарката говореше за сърцебиене..

Изобщо ми се струва, че във фазата преди пневмонията се появява какво ли не друго.. Та ако във ВМА няма такива без обоняние и вкус, нормално е да не могат да включат от щаба за този симптом.

# 22 609
  • Мнения: 2 770
И аз февруари минах това, Петък помня ме втресе, пих ремантадин, почнах и зинат , за 2 дни бях вече ОК, но с температура, после много ме боля гърло, чак не можех да спя, и сутринта в понеделник бях на лекар, не се видя и зачервяване, а само една гнойна лезия на мускула на ченето. Развих след 2 дни и синузит , който се видя на снимка, никога не бях имал, както и вадех кървави секрети от носоглътката. Влачих всичко това 17 дена  + кашлица с храчки и хемоптиза и се оправих. Така и не разбрах какво беше това, никога не ми се беше случвало, и синузит не бях имал.
Аз се чудя дали не съм изкарала този вирус през февруари. Имах треска за първи път в живота ми. Не можех да заспя от студ и траках със зъби, климатикът беше на макс, облякох се дебело, завих се с няколко завивки и пак усещах зверски студ. Никога не ми се беше случвало такова нещо. На другия ден ми беше отпаднало, все едно изобщо не съм спала. Имах болки в гърлото, не можех да преглъщам. След 3-4 дни преминаха, няколко дни бях ок и после пак болки в гърлото, но със зверска хрема.

# 22 610
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Сега виждам, че и Монтана я има в списъка. Но дали правят PCR във всяка една от изброените лаборатории?

https://ramuslab.com/spisak-adresi-ramuslab-covid19-koronavirus/

Рамус ще изкарат милиони от тестове.

# 22 611
  • Другата България
  • Мнения: 37 869
Скрит текст:
Ама то и в държавните лаборатории има, не е като да няма съвсем, правят се постоянно.
Просто не са достатъчно, аз също смятам, че не са достатъчно, но не стигат за всички, поне на този етап.
Това казвам, а не, че няма изобщо. Нали писах, колко тества една Рамус на ден и колко тази във ВМА, някой знае ли? Приблизително? Със сигурност тази във ВМА повече. Не говоря за бързите тестове. В колко града се прави това? Частното тестване? До скоро само в София.
Е, наистина ли нещата са съпоставими?
Не е само в София. Вече има в почти всеки областен град. Без Монтана и Видин, разбира се. Във Враца има обаче.
Първо, написах "до скоро".
Второ, днес писах, че вече в Монтана правят и в Рамус, и в Цибалаб, бързи тестове. Струват 30 лева.
За другите не съм сигурна. За Видин не мога да кажа със сигурност. Тъй че нищо не се разбира, защото написаното не е вярно.
Сега виждам, че и Монтана я има в списъка. Но дали правят PCR във всяка една от изброените лаборатории?
https://ramuslab.com/spisak-adresi-ramuslab-covid19-koronavirus/
Рамус ще изкарат милиони от тестове.
Ами ти го виждаш сега, ама то е от миналата седмица, и аз два пъти го пиша в темата. Засега са само бързите тестове. Но по принцип, всеки материал се изследва в София. Значи вече има не само в областните градове, а и в много други. Смятай като всичко се кара в София, и стои и чака да му дойде ред......щото и там работят хора, не роботи. Първо, аз бих се замислила за достоверността на резултата, и второ, като същия резултат дойде след 20 дни, защото тогава му е дошъл реда, ти може и да си вече....оздравял. Не другото.
И още нещо много важно, което пише отдолу на твоя линк, на "Рамус":
Лаборатория Рамус има определен капацитет за извършване на PCR тестове. Над този капацитет не можем да приемаме пациенти.
Та и тук хората са с лимит.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 23:55 от Merri_An

# 22 612
  • Мнения: 9 276
Нямам нищо против Радев да пита много неща, нека да пита, а личното ми отношение към него е по-скоро неутрално. Имам против от трибуната, която му е дадена, да прокарва съмнение относно ефекта от ИП и да призовава за бързо вдигане на мерките, преди да е свършила епидемията и то преди пика.
 Съжалявам,но за мен това е доста безотговорно.

# 22 613
  • Мнения: 2 719
Сега виждам, че и Монтана я има в списъка. Но дали правят PCR във всяка една от изброените лаборатории?

https://ramuslab.com/spisak-adresi-ramuslab-covid19-koronavirus/

Рамус ще изкарат милиони от тестове.
Не. Само вземат материалът и го транспортират до София.

# 22 614
  • Мнения: 209
И аз февруари минах това, Петък помня ме втресе, пих ремантадин, почнах и зинат , за 2 дни бях вече ОК, но с температура, после много ме боля гърло, чак не можех да спя, и сутринта в понеделник бях на лекар, не се видя и зачервяване, а само една гнойна лезия на мускула на ченето. Развих след 2 дни и синузит , който се видя на снимка, никога не бях имал, както и вадех кървави секрети от носоглътката. Влачих всичко това 17 дена  + кашлица с храчки и хемоптиза и се оправих. Така и не разбрах какво беше това, никога не ми се беше случвало, и синузит не бях имал.
Аз се чудя дали не съм изкарала този вирус през февруари. Имах треска за първи път в живота ми. Не можех да заспя от студ и траках със зъби, климатикът беше на макс, облякох се дебело, завих се с няколко завивки и пак усещах зверски студ. Никога не ми се беше случвало такова нещо. На другия ден ми беше отпаднало, все едно изобщо не съм спала. Имах болки в гърлото, не можех да преглъщам. След 3-4 дни преминаха, няколко дни бях ок и после пак болки в гърлото, но със зверска хрема.

С риск да се повторя, но ви бях казвала за една мояя позната, която според мен изкара ковид. Нямаше оплаквания кой знае какви, но подържаше Т около 37,5-37,6 болеше я гърло (пак така дълго време около 20 дни), имаше леки болки по мускулите и отпадналост, и някаква тежест или странно усещане в гърдите.т. Сега е добре, изолирала се е и я страх да излиза, но вече няма симптоми от около седмица може би. Личната й казала, да си стой у тях, даже не проявила интерес да я насочи за изследване. Боко дето се бие в гърдите, това му е здравеопазването-никакво. Та и тя пила антибиотик на своя глава изпила две опаковки доксициклин-10 хапчета общо. Но аз съм на 90% че го е изкарала. Възможно е да е био ковид-той надали е дошъл на 8-март според мен е тук отдавна. Сърбите почнаха масови тестове и днес-БАМ бомба- над 300 положителни за ден. Тук едва ли ще почнат да ги правят, защото бройката ще е смразяващо, а иначе няма как дасе ограничи разпространението. И след 13 май има шанс да пламнем като факла. Слушам днес тая Дариткова и се хванах за главата-хем депутат, хем предсетател на ПП ГЕРБ, хем пък и на работа си ходила в кабинета й да преглежда хора. Чуди се наш'та от къде го била хванала, като няма контакт с Адемов. Ами как от къде, от кабинета ти след като идват пациенти там на крак.

ПП-сори за грешките пиша от телефон и натискам няколко букви заеедно лол

# 22 615
  • Мнения: 711
След като Германия мислят да правят по 500 000 теста седмично , явно все пак има тестове. Всички читави държави вдигат капацитети и купуват тестове. Да, България е бедна държава, но могат да купят. Нали имаше и обща европейска поръчка? ЕС праща и безплатни тестове на закъсалите държави. Някой от щаба знае ли дали са поръчани, ако са, колко и кога ще дойдат?
Германия ги произвежда, ОТ тях ги купуват. Сто пъти казаха, че няма, поръчали били, ама ги чакат. Отделно до скоро нямахме капацитет да правим повече, от скоро може 4-ифрен брой.. Може и да лъжат, но така казаха.

# 22 616
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
Сега виждам, че и Монтана я има в списъка. Но дали правят PCR във всяка една от изброените лаборатории?

https://ramuslab.com/spisak-adresi-ramuslab-covid19-koronavirus/

Рамус ще изкарат милиони от тестове.
Не. Само вземат материалът и го транспортират до София.

Това имах в предвид. Да не се окаже, че имат само бързи тестове, че те не вършат работа. Пак е добре, че осигуряват място, където хората ще се тестват, че ако разчитат на държавата... Макар, че не е много сигурно това тестване според мен - на опашка, взимат ти проба - сменят ли си ръкавиците след всеки пациент, някакви по-специални мерки дали се взимат? Че на мен ми се струва безумно един облечен човек да взима проби от десетки хора без да се дезинфекцира след всеки един от тях.

# 22 617
  • Мнения: 1 438
Едно любопитно видео за здравната система в Щатите и частния бизнес в условията на епидемия. Колкото и да е странно, нещата са много близки до нашата ситуация. От преди 2 седмици е, когато там имаше едва 1000-2000 случая. Малко е по-дълго от обичайното, но човека е сладкодумен и има какво да се чуе..

https://www.youtube.com/watch?v=Dh8374Y2eps

# 22 618
  • Мнения: X
Фри, каква точно пропаганда върви в Германия, че не разбрах ?  ..
Бъркаш ме с някой, съжалявам, прочети пак. Коментирах пропагандата за България.

# 22 619
  • Мнения: 2 237
Как изчислихте, че 80% от българите не плащат реални осигурови. В последните години забелязвам, че все повече хора желаят да се осигуряват на светло. Защото ще искат да раждат и да имат добро майчинство, да излязат спокойно в болнични и да ползват обезщетение при съкращение. Колкото до немаркирането, по изгодно е служителите ти да маркират всичко и да правиш справка вечер дали излизат сметките, дори само на един артикул, в противен случай може да бъдеш окраден от служителите си, ако му оставиш карт бланш да маркира каквото си иска.

Общи условия

Активация на акаунт