COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 861 444
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 22 635
  • Мнения: 1 350
Аз мисля, че е редно правителството да даде някакво обеснение, за какво е този заем. Иначе съм съгласна, че Борисов взима правилните мерки, а някой хора от страни се опитват да го свалят. Относно "няма тестове, няма проблем", ако имаше проблем, щяхме да го видим в болниците, аз проблем там не виждам, чужденците да дойдат и да проверят. Радев го няма по цели седмици, изведнъж се появява да дава вето... Къде беше президента, когато България съобщи за първият случай на коронавирус? Защо не го видяхме по ТВ да обесни на хората, не се притеснявайте, аз съм с Вас и т.н. Покри се веднага. Той си е все покрит де, няма го и се появява чат пат да всява смут. Гледайте му тъпотията само, заради неговите изпълнения, хората започват да не вярват на правителството и това съсипва взетите мерки. Не мисля, че сега е момента да си вадят кирливите ризи. Вместо да застанат заедно в борбата, те само се джавкат.

# 22 636
  • Мнения: 9 276
Тесла, уверявам те, че не съм единствения човек, който е разбрал това, от речта на Радев.
А да ми кажеш, че чакам Бойко да ми "превежда" какво говори някой друг, моля те. Joy
За да не останеш с грешно впечатление, не ми пука за Бойко, него също съм го критикувала в темата, пука ми единствено нещата да имат успешен край, а с бързо вдигане на мерките по време на пик, не виждам това как ще се случи. Всички искаме това да свърши бързо, но това по-скоро би станало, ако се придържаме стриктно към мерките.

# 22 637
  • София
  • Мнения: 14 879
Ето за хотела изхвърлил на улицата служителите си без да им плати изработеното до момента поне . Бяхте писали, но не видях линк.  Линка не е от най-достоверните източници май, но..все пак дава информация и мисля е вярна. Става въпрос за Гранд хотел Банско.
https://pik.bg/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B4-%D1%85%D0%BE%D1%82 … Cc11QMYnjL8o_roks
Значи е хубаво е да споменем бизнеса на собственика на Гранд хотел Банско и фитнеси Пулс, та да излиза в търсачките и да се помни.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 01:01 от bubanka

# 22 638
  • Пловдив
  • Мнения: 2 422
Много е интересно да видиш случващото се във България през погледа на чужденец:) "Няма тестове, няма случаи." - право в десятката Grinning
Иначе, встрани от темата, намирам за абсолютно неуместно да се вини Борисов, правителството или щаба за случващото се в момента! Дори Борисов си личи, че е изключително притеснен и се старае да бъде максимално открит относно действията, които предприемат! Тук се надпреварвате да приказвате какво бил направил и какво трябвало да направи, но Ви пожелавам никога да не се озовете на негово място!! И тези в парламента врякат много, обаче нека им да се "пържат на същия огън", пък да видим дали няма да си подадат оставките. Отстрани лесно се говори... Че и Радев пък е е.ати пионката в ръцете на Нинова...
много съм съгласна!
Всичките му противници много се пенят, много знаят, но ще са гола вода на негово място. Поема отговорност и търси решения. Не е безгрешен, но се опитва. Просто си личи. Всичките ни комшии са в същото положение - и Македония, и Сърбия и Румъния. Никой не може да прави чудеса, защото трудно се овладява стадото. Понякога ми се иска да има диктатура - пръчки, бой, два месеца всички вкъщи - ама да не смееш да погледнеш навън.
Не разбирам от политика, но този президент ми е отвратителен. Neutral Face  Точно след две седмици ще пее - ами хората умират, не се лекуват, не получават здравните грижи, които заслужават. Rage

# 22 639
  • Мнения: 301
Не мога да разбера какво се случва в България. Някаква скрита камера ли ни правят или експеримент до колко ще изтърпим цялата тази наглост и безочие на управляващите ни. От цялото това безхаберие и абсолютно неадекватно управление в извънредното положение до къде ще стигнем.
Народа изнемогва, бизнеса фалира, а други трупат дивиденти...
Интересно ми е, защо по цял ден се обсъжда във всички национални телевизии какво е казал Генералът или Бойко. Защо камерите не отидат да проверят какво се случва в болниците? Защо не отидат пред някой кабинет на общопрактикуващ лекар, за да проверят какво реално е положението? Дали това което по цял ден се лее от лъжливите усти на Оперативния щаб е истина? Защо не се интересуват дали реално се издирват контактни лица на болните при положение, че преди 2 дни в Господари на ефира се появи роднина на двете починали жени от Благоевград, която опроверга действията на Оперативния щаб? Защо няма разследваща журналистика по темите, които се обсъждат във форумите относно изгарянето на отпадъци в ТЕЦ-овете?

# 22 640
  • Мнения: X
С вие изобщо разбрахте ли защо и върху какво наложи Радев вето? И, да, изпълни му се.

радев наложи вето върху спорни текстове от "извънредното положение". Защото то ще се използва (а вече се и използва) за разчистване на сметки. Евроком-пример за рекет от страна на управата. Пишеш срещу Боко, идват рекетьорите от мвр и те затварят. И после Боко казва, ами то е заради КОВИД. Заради вирус има мерки и карантина, в извънредно положение има власт. Из западните медии е пълно с репортажи за нашите хубавци и това положение, но тук думица не се обелва.

Посло питате защо журналистите не задавали смислени въпроси. И те семейства хранят.

# 22 641
  • Мнения: 15 960
Този пък лош Путин направо хлопнал кепенците на Русия- спрял самолетните връзки с чужбина. Някакви 25000 руснаци искали да се приберат в страната, ама няма...А колко здравословно щеше да бъде, докато руснаците са разпуснати да се пазят в домовете си, постоянно да им се вкарват заразени от чужбина, които да не спазват карантина и да си обикалят насам-натам..

# 22 642
  • Варна
  • Мнения: 14 567
Какъв е плана за действие, да се крием, докато пристигнат доставките от Китай? В болницата, в Айтос видяхте ли проблем? Тежко болен, с пневмония, настанен при пациенти с коронавирус. Отказва му се втори тест. Тестове не са направени и на медици,  въпреки  сезирането за контакт с болни. Няма как да видиш проблеми медийно. Посетете някоя държавна болница и я сравнете с частните. Цинично е при дефицит на тестове, да се тестват втори път депутати. Ореола на мъченик не е присъщ за корумпиран тип. Реална грижа и опека за обикновения човек не видях. Няма ясна стратегия.
Който не може да се справи- напуска, така е във всеки бранш. България не е София.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 00:29 от Viviana91

# 22 643
  • София
  • Мнения: 594
Призовавам всички да видите това видео на Южно-Корейски специалист:
https://www.youtube.com/watch?v=gAk7aX5hksU&t=314s

СЛЕДВАЙТЕ указанията които този мъдър, уравновесен човек и прекрасен специалист дава.
Видеото ще Ви бъде много полезно- изгледайте го внимателно. И много пъти.
Благодаря за видеото!

Много добре е обяснено за нуждата от носене на маските. За "силата" на вируса и начина на разпространението му. И за тестването и проследяването на контактите на заразения. Разказва за процеса на създаване на ваксина за населението. Това ще отнеме години Sad Очертава и какви са "оръжията" в настоящия момент - пробват лекарства за други болести дали ще подобрят състоянието на критично болните; планират да преливат кръв на заразени от вече излекувани пациенти, защото антителата в кръвта на преболедувалите могат да се борят с вируса.

Докторът тактично споменава за разликите между азиатската и европейската култура.
Те са натрупали опит от предните епидемии, имат знание и алгоритъм.

Разказва как се справят с вируса и какво препоръчват. За съжаление се появява наново при тях чрез пристигащите от чужбина. Но и за това имат действащ механизъм. Всички кацащи се изследват. Тестът е готов средно за 6ч. Реално те остават в някакви помещения за отдих/ нощувка. На следващия ден всеки получава резултата. Тези с положителен тест без симптоми се прибират в домовете си (тези с влошено състояние ги взимат веднага в болница). Властите им "закачат" приложение на личния им мобилен телефон, което е като аларма, и не бива да напускат дома си 14дни. През това време всеки ден по два пъти пращат чрез приложението как се чувстват. Това е ефективен контрол.

Към края на видеото дава три прогнози за изчезването вируса.

Използва думата смирение - да бъдем смирени докрай. И че нищо не е свършило, не е краят, докато не приключи. Казва, че в момента, в който станем арогантни, ние ще загубим.  

Извинявам се, че не съм практически по темата. Дано нямам неточности в написаното, но много се развълнувах, докато го гледах, и исках да споделя.

Жалко, че т.нар. велики европейски държави и САЩ неглижират корейския опит. А и то няма за кога вече да се поправяме. Ние сме самодоволни и самоуверени европейци, които нямаме дисциплина. А думата смирение за нас я има само в тълковния речник, не в живота ни.

# 22 644
  • Мнения: X
Много е интересно да видиш случващото се във България през погледа на чужденец:) "Няма тестове, няма случаи." - право в десятката Grinning
Иначе, встрани от темата, намирам за абсолютно неуместно да се вини Борисов, правителството или щаба за случващото се в момента! Дори Борисов си личи, че е изключително притеснен и се старае да бъде максимално открит относно действията, които предприемат! Тук се надпреварвате да приказвате какво бил направил и какво трябвало да направи, но Ви пожелавам никога да не се озовете на негово място!! И тези в парламента врякат много, обаче нека им да се "пържат на същия огън", пък да видим дали няма да си подадат оставките. Отстрани лесно се говори... Че и Радев пък е е.ати пионката в ръцете на Нинова...
Ами естествено. Всеки ти вика дай, приходите в хазната намаляват, опитваш се да въведеш мерки, които масово се саботират, а Радев и БСП се чудят за какво да се хванат.
Joy Ох, ще пусна една сълза за горкият Бойко. Той се грижи за народа, отвсякъде го саботират, президента иска да изтрепе народа, той се чуди как да го опази жив, и не осъзнаваме колко му е тежко, че той ни варди, а го занимаваме с въпроси като например колко от тези 10 000 000 000 ще отидат за респиратори, колко за лекарства, колко за тестове, колко за подпомагане на хората останали без доходи, колко за малкият и среден бизнес, ама като няма ясно разписан план как ще се харчат тия пари и с каква цел, президента е виновен че си е позволил да попита защо няма ясно разписан план за какво ще отидат парите, и с каква цел, защо в резерва няма пари а се отчитиха всяка година в управлението на Борисов (над 10 години) излишаци за милиарди. Ами може би трябва да спрем да питаме, защото на Бойко му е тежко.......а ние не го оценяваме.........

# 22 645
  • Мнения: X
Този пък лош Путин направо хлопнал кепенците на Русия- спрял самолетните връзки с чужбина. Някакви 25000 руснаци искали да се приберат в страната, ама няма...А колко здравословно щеше да бъде, докато руснаците са разпуснати да се пазят в домовете си, постоянно да им се вкарват заразени от чужбина, които да не спазват карантина и да си обикалят насам-натам..

Да, Путин е светъл, световен и демократичен пример. 😂

# 22 646
  • Мнения: 1 037
Много е интересно да видиш случващото се във България през погледа на чужденец:) "Няма тестове, няма случаи." - право в десятката Grinning
Иначе, встрани от темата, намирам за абсолютно неуместно да се вини Борисов, правителството или щаба за случващото се в момента! Дори Борисов си личи, че е изключително притеснен и се старае да бъде максимално открит относно действията, които предприемат! Тук се надпреварвате да приказвате какво бил направил и какво трябвало да направи, но Ви пожелавам никога да не се озовете на негово място!! И тези в парламента врякат много, обаче нека им да се "пържат на същия огън", пък да видим дали няма да си подадат оставките. Отстрани лесно се говори... Че и Радев пък е е.ати пионката в ръцете на Нинова...
Ами естествено. Всеки ти вика дай, приходите в хазната намаляват, опитваш се да въведеш мерки, които масово се саботират, а Радев и БСП се чудят за какво да се хванат.

Ей затова никога няма да се оправим, няма общество, което да изисква! Седнали да ми обясняват колко тежко му било на горкия, миличкия Бойко... Ами той за красота ли е там?
Ок, в случая какво трябва да направи? Да хване вируса и да го изхвърли от България, може би?! Правят всичко по възможностите си само, за да има угодия за всички, ама то на българите ни е вродена черта да ревем за всичко! Казаха 60:40, но и на това не сме доволни. Отделно дори и бизнеси, които и без ИП са били на ръба на издишането, сега очакват държавата да ги компенсира. Добре, но тези пари не падат от небето и трябва да стигнат за всички, вкл. и пенсионерите.

# 22 647
  • Мнения: 4 363
Слушах  внимателно Радев. И първият път, и вторият... Ветото беше върху най-хубавите текстове - но не, щяло да стане едва ли не....и аз незнам какво. Текстовете бяха за това да не ни лъжат, да няма спекула и т.н. все  хубави неща. Ама не. Махнаха ги. И днес. Какво ги наговори? Аз лично нищо не разбрах. Поне едно осем изречения нищичко не каза. Сякаш само насъска народа. Много го уважавахме всички около мен. Но сега си сменяме мнението. Жалко че така се промени този човек.
Аз също имам познати, които отиват на борсата и са прецакани не от държавата, а от шефовете си.
Нещата трябва да се разграничат.

# 22 648
  • Мнения: 2 236
60/40 е прах в очите, на борсата е 60 и работодателя не плаща нито 40, нито осигуровки.

# 22 649
  • Варна
  • Мнения: 14 567
Аз искам да ми разясни, как ще разпредели 10 млрд. пореден кредит? Колко конкретно ще се даде за мед.цели- превенция, лечение, оборудване? Къде е бюджетния излишък? Дадоха заявки, че ще вдигнат ЗО и данъци.

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 00:39 от Viviana91

Общи условия

Активация на акаунт