СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 462
  • 753
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 8 228
Аманда, отношението на моя седмокласник към Уча се е абсолютно идентични. Аз и затова не продължих абонамента есента, като не искат да го ползват, няма смисъл.
Сега и Moodle крайна.
За БЕЛ и английски не се притеснявам. Учителите им ще намерят начин да комуникират качествено с тях.
По математика така или иначе грижата за обучението е моя. Ще гледаме и уроците на Просвета, от които лично аз съм очарована и така. Останалите предмети ще са както дойде. Има учебници, ще учи.

# 241
  • Мнения: 6 925
А тези, които сме с абонамент за уча.се дали ще ни се увеличи датата до края на абонамента? Защото ако не ни ги удължат излиза, че тези 2 седмици за едни хора са безплатни, а за други - платени. И като сложим факта, че не винаги зарежда, защото е претоварено, излиза, че хем плащам, хем не мога да го ползвам.

# 242
  • Мнения: 47 981
Ще го удължат, писаха
У нас вече се нормализират нещата, тъкмо мина първата група по френски- ще са на групи. По химия май навсякъде са оправни учителите;), подкарват нещата.
Мразя белина, защото ме дразни, с астма сум. Но не виждам с какво да измия етажа и пода в момента. Останалите препрати са съвсем кът и скъпи.
Дали може да се мие пода с вода и сапун течен? Извинявам се за въпроса тук, но щом има професионалист Hug И дали ще има дефицит и на сапун в някакъв момент?

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Добро утро от мен, докато не ме е грабнала лудницата у нас.
Ние с мъжа ми сме поставени под карантина до 22.3 (събота), заради прибирането ни на 10.3. от Чили. Идват по 2-3 пъти на ден да ни проверява полиция и служители на Общината дали сме тук.
Всички служебни телефони са у нас. Всяко дете е в стая с компютър, но нямаме принтер. Та вчера поръчах мултифункционално устройство: принтер, скенер и копир и днес го чакам да пристигне.
Много трудно ми върви работата у нас. Аз работя с клиенти, децата като ме видят, че съм на телефона и моментално точно в този момент започват да ми искат нещо! Все има някой гладен, жаден..... здраво ме тресат нервите вече....
Дъщеря ми работят с Гугъл Класрум. Честно казано толкова задълбочено учеща не я бях виждала. Става сутрин безропотно в 7ч, оправя стаята под конец, брех! Не й влизам много-много в стаята.

# 244
  • Мнения: 46
А тези, които сме с абонамент за уча.се дали ще ни се увеличи датата до края на абонамента? Защото ако не ни ги удължат излиза, че тези 2 седмици за едни хора са безплатни, а за други - платени. И като сложим факта, че не винаги зарежда, защото е претоварено, излиза, че хем плащам, хем не мога да го ползвам.

Да - Дарин каза, че  увеличават абонамента с толкова дни, колкото  е безплатното ползване.

# 245
  • Мнения: 8 228
Спокойно. Пишеше, че на всички, които  имат абонамент към Уча се, срокът ще им бъде удължен с две седмици.
Моите и сега не го ползват, въпреки че е безплатен. Не го харесват и това е. И аз не харесвам уроците и упражненията там, не са мой тип.

# 246
  • София
  • Мнения: 3 610
В момента по БНТ2 и 4 Весела Михайлова със съвместна употреба на глаголни времена. От 13ч. повторение. От 10:15 математика- Втори признак на еднаквост, от 14ч. повторение.

# 247
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
HAPPY, със сапун и вода също става, но е добре после да се мине и с чиста вода. Друго което става е оцет (не е важно да е качествен, важно е да е по-висок градус), сода бикарбонат, боракс (това трябва да го има в магазините за химични препарати) и зимна течност за чистачки. За ръце става кислородна вода (леко разредена) и йодасепт или йодна тинктура (но пък цапат), содата и оцета също (но не смесени, а отделно). Тези неща имат известно дезинфекциращо действие, но не са като хипохлорида и спирта. Става и със спирт за горене, който си е метанол, но трябва да е проветриво, защото и изпаренията са вредни, а при поглъщане е отровен и НЕ става за дезинфекция на кожа. За дезинфекция на кожа много добра работа върши и вода за уста на алкохолна основа с добавен хлорхексидин (обикновено това са води за парадонтоза).

# 248
  • Мнения: 47 981
Благодаря! За хлорхексидин пишеше че не е толкова ефективно за короната. Но в един момент ще ползвам каквото намеря.

# 249
  • Мнения: 24 467
А при нас в момента на сайта на училището виси това: "Учениците от V -VII класове ще получават обучителни задачи от своите учители според учебната си програма за втория учебен срок всеки ден, по следния график:
Преди обяд: от 9.00 ч.до 12.00 ч.
След обяд: от 13.00 ч. до 15.00 ч.".
Друго няма.
Няма и смисъл да коментирам.

# 250
  • София
  • Мнения: 12 229
На Николета също Скълдъгъри и е любима поредица. Цяла година чака да преведат последната издадена книга на български и накрая се предаде и реши да пробва и тя да е чете на английски. Началото на втората грипна ваканция ме помоли да и я изтегля на киндъла, изтеглих също и английско-български речник и започна да я чете. Тя не е на никак добро ниво по английски и съм убедена, че това ще и е от голяма полза за езика. В момента е едва на 21 процента някъде, но и книгата не е малка доколкото знам. Препоръчвам този вариант за четене на книги, а именно с киндъл и вграден речник. Огромно удобство е, аз го използвам по същият начин, но за немска книга и ми помага страшно много.
Някой може ли да ми помогне откъде можеше да се свалят основните задачи качвани тук преди време? Бях ги принтирала, но са ги изгубили  и искам да ги принтирам отново, а не ги намирам. Добре че миналата седмица си купихме съвсем навреме принтер за вкъщи. Нещо и двете се затрудняват с геометрията и не ги виждат нещата, надявам се с основните задачи да им стане малко по-лесно.
П.П Мария ми ги изпрати.

# 251
  • Мнения: 6 586
Judy, no comment.

Учителят по ФВС изисква клончета или снимки на деца на, как правят упражнения. Има много поздрави от мен! Няма да я бъде неговата.

# 252
  • Мнения: 11 668
Джуди, кое е това училище?

Учителят по ФВС изисква клончета или снимки на деца на, как правят упражнения. Има много поздрави от мен! Няма да я бъде неговата.

Joy

# 253
# 254
  • Мнения: 24 467
Джуди, кое е това училище?

Joy

Води се най-голямото в един областен град.
Довечера, ако няма промяна, отново ще пиша официално в МОН и ще питам като как ще ходим на НВО, след като децата ни непровеждат учебен процес. Знам, че като типични българи от училището ще ми се нацупят на мен, все едно аз съм крива за липсата им на организация. Но все ми е едно. Родителите сме тези, които имаме основание да сме сърдити. Писна ми много, ама наистина! Не стига, че с години обучението на децата е домашно, поради липсата на осигурено нормално образование в училище, ами сега и изобщо няма изобщо учебен процес.
Пак казвам - никога не съм разчитала на училището да ми научи децата на каквото и да било. Защото като цяло то няма този капацитет от доста години. Търпя го просто. Понеже е задължително. Ако някой качествен учител ги научи на нещо, случвало се е, ми е направо приятна изненада. Но тези деца трябва да полагат изпити и да имат оценки в училище, да предават материали. Е, това вече не мога сама да го организирам. Понеже точно то не зависи ни грам от мен, за жалост. Ако можех - щях и това да организирам и да го изхвърля от живота си тотално като ненужна вещ.

Последна редакция: вт, 17 мар 2020, 14:46 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт