СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 472
  • 753
  •   1
Отговори
# 420
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ако продължи това  висене в къщи,моето ще изкара 100 точки на НВО матем ,ама аз със сигурност няма да доживея да го видя...Едва го издържам да се разправяме по цял ден,преди поне беше само по половин-чак на него му е чудно,че още имам сили и нерви да се разправям. Ама имам сили,защото временно не работя.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 22:12 от svetlaem

# 421
  • София
  • Мнения: 3 610
При нас пък почти нищо няма онлайн. Само в школо им дават някакви задания, но без яснота къде и дали да ги пращат. Госпожата по мат. прави опити да се включи в Скайп, но нещо не и си получава и децата основно си бърборят и се лигавят. Гледа си онлайн уроците на просвета и БНТ и така.
При баткото идентична работа, имаше 2 сутрини БЕЛ и два пъти математика.

# 422
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Lianr, то и при нас не се получават,по математика си го гърча аз...

# 423
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Хм, утре по програма има тест по математика. С материала са до успоредник. По всички предмети взимат уроци и има домашни. Отделно днес имаше урок по мат и с Междучасие.

Споделете някоя рецепта за козунак - никога не съм имала толкова свободно време и брашно вкъщи, така че сега е моментът да се пробвам!

# 424
  • Мнения: 7 279
Веднага давам рецептата на Морена https://morrennaa.blogspot.com/2019/04/blog-post.html
Погледни и в козуначената тема на първа страница - сигурна съм , че още утре ще имаш ухаеща закуска Wink
 https://m.bg-mamma.com/?topic=1109059

# 425
  • Мнения: 569
Хайде малко отчет и от мен
При нас цари пълен хаос, всеки учител бълва материали и задания за домашни когато и където се сети-в школо, вайбър и всякакви групи и платформи. Домашните също се връщат без особени правила и указания, кой когато сколаса.
Два примера: Учителката по математика полага неимоверни усилия, като им пише да гледат уроците на просвета, след което им дава домашно. До тук бива. После, за да им даде домашното създава нова вайбър група, всеки ден-нова.
Учителката по БЕЛ (тя е по-ларж) се включи някак в общия чат на класа и започна да изпраща емотикони на децата и да ги закача. После изсипа един куп свалени от нета анализи и постави задача да бъдат прилежно преписани и като гарнитура да научат наизуст 5 стихотворения.
През това време в гореспоменатите платформи и приложения се бълваха задания по: изкуство, физическо, физика, география, втори чужд език, първи чужд език, история, биология ... без изобщо да кореспондират, нито с програмата за седмицата, нито с при личния час за изпращане (заданието по физика получихме в около 23 часа).
В същото време имахме истински онлайн час в британика (естествено двете  по едно и също време), и ще правим.регистрации в още две платформи за математика и БЕЛ от школите.
Дъщеря ми първоначално беше окръглила очите, но после го ударихме на дружен смях.
Това беше до вчера.
Днес:
Отмених някои домашни (преписите на анализите от нета по БЕЛ, също наизустяването на дори половин стихотворение), пише останалите домашни е предава когато може.
Обяд в 13.00 часа.
От 13.30 до 15.30 играхме федербали на слънце (Имаме си двор, личен). Беше много весело.
После помагах по химия, мина 5 урока с упражненията, предаде си домашното за британика(тази година не пишат в тетрадки, ползват някаква платформа, даже не съм я виждала).
Утре мисля да е като днес, а не като вчера🥳🤣🥳

За протокола
До сега съм сготвила не по малко от 5 пъти, два пъти правих палачинки, веднъж крем-карамел, два сладкиша.
Хладилника е празен, утре на нова сметка🍷💃🥳
Бъдете здрави, усмихвайте се и си стойте у дома (дано ви е възможно).
От мен, лека нощ, преди да е дошло поредното домашно по физическо или физика.

# 426
  • Мнения: 2 022
Dodiela, при нас е същият хаос, от 8:30 до сега - презентации и тестове по всичко - включително по музика, рисуване, ИТ и то с доста изисквания и обем , очаква се да се включиш във всяка дискусия, филмчета, кореспонденцията върви на няколко канала - тестове и дошашни се пращат и в системата и по мейл, защото всеки учител различно следи. От цялата работа остана време само за 4 задачки от домашната по математика, и един тест онлайн по български. Време за УЧЕНЕ на уроци цял ден не се намери. Явно навсякъде е различно, но това тук в къщи не е учене, просто заетост. Някаква лудост е. А за НВО не остава никакво време, идва ми да резна интернета и да ги оставя с учебниците, сборниците и помагалата ...

# 427
  • Мнения: 3 491
Станах в пет, за да преписвам задачите за домашно на детето от курса. Ужасно е, когато нямаш принтер в тази обстановка. Баща му вчера уж излиза да ги принтира, а се оказа, че две трети от страниците, които трябват, ги няма...
Мога да се похваля с тен на лицето като от поне две седмици море, защото работя предимно в градината. Готвих не пет, а направо сто пъти. Децата са непрекъснато гладни, аз също. Опитвам се да оправя щетите сот храненето с домашни тренировки. В тази връзка - браво на Ния ! Запали ли се по тренировките, няма откъсване. А това е хубаво пристрастяване. Моите също тренират, но те не харесват да го правят по програма. Обикновено се набират на лост. Непрекъснато ги предупреждавам да понамалят движенията, че само сме за някоя травма в сегашната обстановка. Дребното вчера ми изкара акъла с едни коремни...
Изтръпвам, когато чуя, че някой леко подкашля, а мъжът ми си има хронична кашлица. Сутрин и аз кашлям от цигарите, но не ги намалявам, защото нали уж били средство за предпазване от вируса Simple Smile
Като ви чета по колко много учат децата, започвам да се радвам, че моето е в училище без особени изисквания и претенции. В тази напрегната атмосфера не мога да го следя дали си е написал и домашното по физическо. А той не е от тези, които съвестно ще напишат всичко, затова трябва да се проверява.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 06:09 от Amanda.D

# 428
  • Мнения: 6 926
Аманда, виж в някой от магазините за техника и поръчай малък принтер, докато все още правят доставки. Не са скъпи, а ще си спестиш време.
На Ния забраних да прави презентациите по фвс.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 19:10 от maria77bg

# 429
  • Мнения: 4 967
Девойката последните 3 дни се оправя сама с домашните и домакинството. Изникна ни допълнителна работа с мъжа ми и от личните си работи тичаме на другото място. Това, разбира се, доведе до занемаряване на домашните. Написала и изпратила само тези със срок. Останалите.... По цял ден играят игри в нета с братовчед си, който е в Исландия, и друго приятелче във Великобритания. Това последното поне до вчера още ходеше на училище. И като яхнах снощи метлата! Днес се прибирам по обяд и ще го закъса, ако не е свършила каквото трябва.
Иначе получи домашно по ТП. С някакви конци (каквито и да било, можело и връв) да плете гривни. Упражнения вчера правила, изпратени от учителката по ФВС, което е добре.
От Междучасие все още нямаме сигнал за онлайн уроци.
Току що видях - нова оценка по математика, днес наборката има нанесена шестица.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 08:33 от Betty L.

# 430
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Моето пише дом по ае,кето е пратено в 7 и 40 и е със срок до 14ч днес-толкова ли е трусно срока да е до събота или поне до довечера?
Още малко и ще яхна метлата и ще пиша лично на шефката на регионалния инспекторат,която е писала във ФБ колко ефективно е онлайн обучението-та с примери по всеки предмет ще й напиша,даже ше й предлога да закрият училищата-колко много пари за заплати и консумативи ще се спестят,а децата си се справят и без учител да им обяснява.

# 431
  • Мнения: 7 279
Бети , виж и в спам/реклама за писмо от Междучасие- последните няколко кореспонденции бяха там.
Вчера два часа след урока от по мат., получих мейл със запис на занятието.Организацията е добре според мен , на този етап.

# 432
  • софия
  • Мнения: 25 459
Нашата госпожа по бел във вторник даде домашно 7 тези и отговор на 13 въпроса без да даде срок. Моята нали е праволинейна и изпълнителна, и понеже по програма днес имат литература, снощи писа до 10 ч. Останаха 2 тези за писане. Вчера писах на госпожата, но не ме отрази, не си чете съобщенията.
Искам да видя как и за колко време ще провери 700 тези и повече от 1000 отговора. Изобщо нямам колебание, че това няма да се случи. Само се чудя защо трябва децата да го отнасят. Дала съм си срок до понеделник и ако нещата не се подредят ще говоря първо с класната.
За сега имат мат,бел, история, география, руски и физика. По химия нямат учител и не знам какво ще става. По ит, трудово и рисуване имат домашни също.
Днес се очаква да имат следобяд само час по география. Не знам защо няма да има други. Чака съобщения по вайбър.

# 433
  • Бургас
  • Мнения: 3 077

От 13.30 до 15.30 играхме федербали на слънце (Имаме си двор, личен). Беше много весело.

Dodiela, даде ми супер идея. В Бургас тези дни е малко неприятно ветровито, но днес ще ги изкарам на двора да направим същото. Запали ме да потърся и дълго въже и ластик. Само не съм сигурна дали ще успея да ентусиазирам моята сърдитка. Въпреки, че от стоенето у дома тези дни забелязвам голяма промяна в поведението й: почти не сме се карали и не се криви, както обикновено.

# 434
  • Мнения: 6 587
Честита  Пролет, момичета!

Аз оставам с впечетлението, че повечето учители разбират дистанционното обучение, като даване на домашни с голям обем( визирам нашите учители).  А една учителка дори не помни , какво е дала за домашна работа и направи децата на луди калинки. Добре, че има черно на бяло, какво е писала. Аз бих се извинила на децата...
Изключих си нотификациите на Школо.

Какво забелязвам при Моника.При нея нуждата от общуване със себеподобни е огромна. Домашните не я натоварват толкова, колкото липсата на социални контакти. Днес ще ходим до кварталния плод- зеленчук двете.

Общи условия

Активация на акаунт