СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 406
  • 753
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 7 174
Между другото, в зависимост от размерите на икономическата криза, която ще последва, ще има съответстващ отлив на кандидати за ЧУ и респективно - прилив към ДУ.

# 586
  • Мнения: 2 022
Понеже и аз съм от помагащите по математика, хич не ми е точно до тази математика в момента. Поне докато не видим инфлексна точка (промяна на графиката от изпъкнала към вдлъбната) в графиката на Италия, всичко което си говорим са само предположения. Мин. Вълчев също няма как да знае. Само да сме здрави всички!

# 587
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Според мен най-удачно за моменга за подготовка за НВО е да се правят ПИ от школите до февруари месец-даже и от предишни години да са-1-2 зад в повече не е нещо фатално.

# 588
  • Мнения: 3 040
Пепел ви на клавиатурите за класирания по успех от училище.
Ние сме с по-нисък успех от групата предмети физическо-рисуване-музика-технологии-единия проформа ИУЧ, отколкото от съществените.

# 589
  • Мнения: 3 491
Моето изобщо няма да има само шестици с това ДО. Сутринта цъфнаха четворка и петица по инф. технологии, защото ние с баща му сме по цял ден на лаптопите и той прави домашно от телефона...

# 590
  • Мнения: 4 990
Има време до септември месец, все ще измислят нещо. Може и на лотария да ги пуснат, кой където се падне Grinning
Набора е с възпалено око, ходихме до ИСУЛ рано сутринта. Влачи се от една седмица, ту се подобрява, ту влошава. Сега онлай обучението ще му е трудно няколко дни.

# 591
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Или пък да предложат един от родителите да се яви на изпит, вместо детето. По избор!

# 592
  • София
  • Мнения: 11 860
Или пък да предложат един от родителите да се яви на изпит, вместо детето. По избор!
Боже, добре че нямам седмокласник! Ако трябваше аз да се явя на НВО по математика, вместо детето, сега щеше да учи в Бузема. Scream

# 593
  • Мнения: 6 581
О, не! Без родители, моля!😃

# 594
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
А представяте ли си да са разменени ролите?
Примерно: "стига си висяла в  бг-мама, почвай задачите от пробния изпит! Оставяй си телефона"

# 595
  • Мнения: 5 234
То и това с удължаването на годината не е много удачно за всички. Училищата, които по време на ДО преподават и сериозно подхождат, ще успеят да преподадат материала в рамките на учебната година и за тях удължаване е излишно и натоварващо.
Дай Боже това да е проблема на училищата масово! Но едва ли.

# 596
  • София
  • Мнения: 2 431
А представяте ли си да са разменени ролите?
Примерно: "стига си висяла в  бг-мама, почвай задачите от пробния изпит! Оставяй си телефона"
Аз решавам ПИ преди да ги дам на синковеца. Не съм добра по математика, но с част от материала се справям по-добре от него. Решавам, за да мога после да му покажа къде е сбъркал и как да се решава.
По БЕЛ карам на прима виста, но там и той е с добри резултати.

# 597
  • Мнения: 2 182
За мен по-неприятен би бил вариантът да отпадне изцяло НВО и да се класират само по успех. Децата от училища, в които пишат по-ниска оценки, ще са в много неизгодна позиция. Ще отидат в някое второразрядно училище заради това, че техните учители са били по-изискващи. Младежът ще има сигурно поне 3 петици по разказвателните, може и по музика. Това ще му прецака шансовете за СМГ въпреки всички усилия.
Не е възможно да класират само по успех, без други критерии, но ако общият успех попадне в условията за прием, вярвай ми, че всички деца от СМГ ще получат по 1 единица отгоре. 🙂Просто учителите предпочитат да продължат нагоре с всички стари СМГ-ци, които желаят да останат. Бая труд са положили, за да ги научат на мислене и труд, 'що да се мОрат с нови 😉

# 598
  • Мнения: 47 902
Много ме е страх, че ще върнат децата в училище на 14ти

# 599
  • Мнения: 6 581
Мисля, че ще се продължи с дистанционното обучение след 13 Април. Надявам се.

Общи условия

Активация на акаунт