СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 473
  • 753
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 491
Аз знам, че не си го казала с лошо...Само споделих, че ми е трудно да се позная, товаря и хората около мен. И всички ми се струват ужасно безотговорни

# 676
  • софия
  • Мнения: 25 459
Аз съм като ред. Неам нерви. Единственото различно спрямо преди е, че малко малко се притеснявам (само вътрешно) като прибирам продуктите без да ги бърша Rolling Eyes

# 677
  • Мнения: 3 877
Aз току-що лъснах асансьора и парапетите до първия етаж ..
 Махнах и стелката пред входната врата..
А аз също като Аманда изповядвам веруюто, че децата имат нужда от мръсотия за да са здрави

# 678
  • Мнения: 6 587
Спазвам хигиена на информиране- един път дневно с е информирам за ситуацията. Достатъчно ми е. Ако има нещо извънредно като новина, ще се намери кой да ми я каже.Лошите вести пристигат бързо. Не ми се ще да си докарам паник атаки от това облъчване с информация.

От прекалено ползване на дезинфектанти  , няколко колеги на ММ са с нацепване на кожата на ръцете.
Златната среда търся аз, не винаги я намирам.

# 679
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз съм като ред. Неам нерви. Единственото различно спрямо преди е, че малко малко се притеснявам (само вътрешно) като прибирам продуктите без да ги бърша Rolling Eyes
Хахаха! Да. Но винаги си казвам - Абе аз нали си пипнах и чантата, и портмонето...
Всъщност технически устроеният ми мозък е напълно наясно, че няма как да се гарантира 100% хигиена в момента. Да, въпрос на намаляване на вероятности е. Но въпреки всичко е невъзможно.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 21:32 от Red

# 680
  • Мнения: 3 877
Бисе, и аз, и детето не можем да ползваме дезинфектанти. Веднага ни се пукат ръцете на второто ползване. Единственият ми шанс са нитрилните ръкавици

Взех да се замислям за UV лампа, но не съм намерила още информация колко време е достатъчно на UV лъчита да утепат тая гад

# 681
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Аз гледам предимно последните новини за деня-през деня не. Събирам сили и желание да измия прозорците...
С моето за съжаление продължаваме да се караме и разправяме. По биология госпожата е казала да се попълни УТ и е изброила кои 5 номера да й пратят-явно ще се преумори да погледне на всичките 30. Та според моето щом не е сред тези номера нямало смисъл да попълва-разправяхме се цял час,което страшно ме измори и натовари,а я попълни за 15 мин.УТ по матем му е в училище-една добра душа в лицето на Дидева ми прати уроците от УТ до кроя на раздела-сега се разправяме с това да попълва-бил написал на госпожата ,че му е в училище и нямало проблем-като се върнели в училище тогава.

# 682
  • Мнения: 6 587
Таз, аз си мисля, че и със сапун е достатъчно,  когато сме си вкъщи. Навън във вашия случай май е по-добре  с ръкавици, да не си докарате дерматологични проблеми.

# 683
  • Мнения: 6 926
Светле, не му губи времето с УТ по математика. Особено щом се е разбрал с учителката.

Аз не бърша покупките, чантата и т.н., но като ги внеса ги оставям в килера в торбите за 3-4 часа и после ги прибирам. Мия си ръцете само със сапун, но нещо прекалих и кожата ми стана  супер суха. Не съм си купила ръкавици, но маска нося. Ужасно ми запотява очилата. Но аз излизам 2 пъти в седмицата, за да напазарувам в кварталните 2-3 магазинчета, та не е страшно.

# 684
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз и по принцип се мия ръцете по 100 пъти на ден покрай домакинската работа, та не усещам промяна. Опитах веднъж да измия всички покупки, преди да ги прибера в хладилника. Няма да повторя. Не е за мен това. Бърша пода като успея и почнахме да чистим общата площадка на етажа с белина, разтворена във вода. И с това се изчерпват мерките ми. Но и препарати трудно се намират.
Следя чат-пат брифингите или темата в БГ мама, но прескачам по 20 страници. То няма смогване там Stuck Out Tongue Winking Eye.

# 685
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Светле, не му губи времето с УТ по математика. Особено щом се е разбрал с учителката.
Той се е разбрал да я предаде като се върнат на училище-решаването няма да му се размине...А и някак предпочитам по 1 стр на ден,а не 20 ,ако не и повече накуп.
А свободно време за губене има предостатъчно,само че аз вече нямам сили,а май и желание да му го оползотворявам.

# 686
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Аз не мога да работя хоум офис, невъзможно е. Всеки един ден, в който не работя, ми е загуба. Използвам времето вкъщи, за да направя пролетно почистване, неща, за които все не ми остава време - гардероби, зимни дрехи, обувки, кухненски шкафове...

Не дезинфекцирам, не мия продукти, извън нармалното за плодове и зеленчуци. Поръчваме храна от takeaway от време на време, защото ми омръзна да готвя постоянно.
Аз смятам, че изкарах този вирус януари като се върнах от Азия (20 дни бях там). Беше тежко за мен, чак на 23-тия ден получих подобрение, изпих купища лекарства и 2 вида антибиотик, които не ми действаха, направих усложнение бронхит, имах задух...мина ми в крайна сметка. През цялото време бях вкъщи с децата и мъжа ми. При децата мина с болки в гърлото и стомаха, за 3 дни. При мъжът ми - безсимптомно. От цялото семейство само свекърва ми е рискова и на нея й казваме много да се пази и да не излиза.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 22:25 от gadamer

# 687
  • София
  • Мнения: 7 190
Ама то сега ти е паднало да се увенчаеш с лаври и със славата на Пациент 0. 😁 Може нещо медии, такива работи.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз също не взимам кой знае какви мерки, а съм мед. работник. Дезинфекцирам от време на време дръжките на входната врата, копчетата и дръжките на асансьора, вкъщи мия не по-често от досега, един, два пъти седмично, но се старая да не пипам дръжки на общи помещения, вход, асансьор  и нося маска и ръкавици в магазините, което много ме напряга и рязко ми спада покупателното желание извън най-необходимото.
А дребното толкова се е отпуснало и както почти нямат онлайн обучение, съвсем го е подкарал през просото. Една задача в повече не е решил, дори домашните си не прави. Не му се карам, сигурно му е писнало,  но му правя от време на време забележка да се стегне, че ще се удави накрай Дунава.

# 689
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Аз също мисля, че съпругът ми изкара този вирус есента, със същата симптоматика като  при Gadamer,   беше болен около 20 дни, не можеше да спи от задух, до пневмония обаче не го докара. Но честно казано, друг път не бях виждала такова нещо, три антибиотика не му помогнаха. Оправи се след около 20 дни.
    В къщи са само мъже, яде се като за световно,     готвя всеки ден и взе да ми писва. Веднъж седмично поръчвам от Доминос и веднъж ги карам те да готвят някакви аламинути.
    Носех маска, но експертите инфекционисти казаха, че тя има смисъл ако си болен, за да не заразяваш, здравите хора носели маските само за успокоение и нямали за тях предпазващ ефект. За това спрях да се душа с маска😁

Общи условия

Активация на акаунт