Септемврийската дружина мина първата третина - Тема 3 (2020)

  • 22 865
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Пак съм аз, може ли тези болки да са от преумора. Вчера беше хубаво времето и доста обикалях в градината, едни цветя местих, други засаждах не са били тежки 🤷‍♀️
За фамилията и на мен ми беше криво всеки пък защо си с друга 😂 даже тук ползвам семейната фамилия като потребителско име 🙈 после свикнах с моята си и на сватбата водещата искаше да поздрави двете фамилии аз си казвам моята 😂😂 малко преди сватбата се усетих иначе си представям жената излиза говори и поздравява двете фамилии /едната само с един представител /😂😂😂😂 мъжа ми още се смее някъде като ми чуе фамилията,но в края където съм аз това е рядко детето да е с друга фамилия Simple Smile

# 706
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Ама на мен ми е много странно как така имате различни фамилии от семейството. Защо така?

# 707
  • София
  • Мнения: 7 490
Дядо ми ми е разказвал, че това е било налагано на хората по време на комунизма, вероятно за да се заличи родовата памет.
Баща ми има различна фамилия от дядо ми, роден е 51г.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Ама на мен ми е много странно как така имате различни фамилии от семейството. Защо така?
При нас е защото чичо кръстил единия си син на тъста му, а по- малкия отново на онази страна. Аз съм по средата и съм едно дете, на дядо му било криво и така баща ми решил да ми смени фамилията. Водил е дело. Не знам дали от това но връзката ни с него беше много силна. Сега пак съм с две фамилии моята си и на съпруга ми, но ползвам предимно моята. /на всеки преглед се цупи като кажа Орлинова а другата фамилия не /🙈
Абе с тези имена понякога драмата е огромна, има развалени отношения, недоизказани неща. Ние уж с моя баща се разбрахме. Иначе нашето при всички положения ще носи фамилията на баща си.

# 709
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз за пръв път чувам за подобна практика. По нашия край мисля, че го няма това. Детето си взима презимето и фамилията на бащата.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Цял живот ме питаха родителите ми разведени ли са 😂 понякога не е добре така. А и от нашите знам че процедурата е била доста сложна, родителите на майка ми са ходили и те в съда като свидетели че нямат против. Живи и здрави нашето ще си носи имената на таткото, каквото и да се случва той му е баща и имената им ще са едно до друго Simple Smile

# 711
  • Мнения: 95
И в нашия край е рядко срещано детето да е с различна фамилия. На мен лично изобщо не ми харесва.

# 712
  • Мнения: 2 120
Ние сме с различни фамилии, защото нямаме брак. Неговата фамилия е доста трудна за произнасяне и записване и затова обмисляме. Фамилията на дете, родено в България, може да бъде или фамилията на бащата, или името на дядото (баща на бащата) със съответната наставка. Все едно презимето на бащата да стане фамилия на детето. Тук е често срещано името на дядото да  ефамилия на детето

Аз имам един пръстен, който по принцип като си седя вкъщи не нося, защото все трябва да го свалям, ако върша нещо. Иначе преди бях забелязала, че когато катерим върхове и се променя налягането и надморската височина, ми се подуват пръстите. И не само при мен беше така...

Последна редакция: сб, 11 апр 2020, 17:12 от Jаsmin

# 713
  • Мнения: 95
От вчера се чувствам все едно съм адски преяла и ще ми се пръсне корема много ме опъва отвътре отделно имам контракции,но това опъване дали е защото расте корема или е нещо с контракциите и не е добре?

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
От вчера се чувствам все едно съм адски преяла и ще ми се пръсне корема много ме опъва отвътре отделно имам контракции,но това опъване дали е защото расте корема или е нещо с контракциите и не е добре?
А какво пиеш, аз цял ден съм така все едно нещо мърда ниско долу не е бебето, чух но шпа три броя, но никакъв ефект и се чудя какво да правя 😢

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
А колко силна болка се смята за спешна. 🤷‍♀️ Аг каза ако не ми мине да отивам в спешното, но моя праг на болка си е по принцип нисък и не мига да преценя.

# 716
  • Мнения: 120
Аз много харесвам и Мартин, но си имам един /таткото/😂😂 двама ще ми дойдат в повече.

Аз бих го кръстила на таткото, но той не иска.

Василева23, объркваш ме. Simple Smile  И без това дългият разговор тук е хаотичен - накара ме да върна на предната страница, да проверя дали ти си го писала.  Simple Smile
Майтапът настрани, не се стресирай относно тази болка - пий магнезий и но-шпа и се опитай да поспиш. Ако и утре продължава, звънни на Учикова.

Дядо ми ми е разказвал, че това е било налагано на хората по време на комунизма, вероятно за да се заличи родовата памет.
Баща ми има различна фамилия от дядо ми, роден е 51г.

Дели, не е така - не за да се заличи родовата памет, а точно обратното.  Simple Smile
Моят баща и моят чичо (двама братя) са с различни фамилии. Първият син е кръстен с личното име на дядото (бащата на баща им), а вторият син получава фамилия, която е производна на първото име на дядото - точно за да бъде почетен основателят на рода. А двамата братя ги свързва общото бащино име и името на дядо им също. Simple Smile

# 717
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Ели
Таткото е Мартин, но не иска детето да се казва Мартин или Мартина. На мен името ми харесва още от преди да се запознаем.
Писах на Мерджанова, каза да пия магнерот, пих два броя и болката за щастие почти спря. Във вторник ще обсъдя с Учикова на прегледа. До тогава ще карам 3х2 магнерот.

# 718
  • Мнения: 441
Не знам колко е това от някой край, семейството на мъжа ми няколко поколения назад все са от София и всички да така, по скоро е до семейство. Детето взима за фамилия името на дядото, Мм е с различна фамилия от родителите си. Презимето си е на бащата, него няма как да се смени. Но за фамилия няма проблем законово да го запишеш с другата фамилия, но аз не харесвам това. Синът ни си е с нашта фамилия, бебето живот и здраве също.

# 719
  • Мнения: 1 123
И аз предпочитам всички да сме с еднаква фамилия (Е, освен мен 😄 нямаме брак).
Канени бяхме на кръщене (от страната на ММ). Събрахме парите в един плик от цялото семейство. Надписвам картичката "от сем..." Кое семейство 🤷 родителите му са с една фамилия, той с друга, а аз даже не съм от семейството.
Бяха много изненадани, че дъщеря ни не получи тяхната фамилия, а на баща си.

Общи условия

Активация на акаунт