Дистанционно обучение за учениците

  • 28 014
  • 886
  •   2
Отговори
# 855
  • Мнения: X
Злодеида, браво на теб.
Съвсем сериозно, погледи неща като това: https://www.olx.bg/ad/kompyutar-dvuyadren-intel-e3300-2-4gb-ddr3 … house-retargeting
Нищо не губиш особено. А има 90% шанс да ви върши работа поне 2-3 години.
Монитори има свестни също за по 50-60 лева.
Уча се има опция за месечен абонамент. Така едва ли би се наложило някакво отгладуване.

Иначе и мен доста ме е яд на една голяма част от учителското съсловие, които просто си делегираха задълженията на родителите.

# 856
  • София
  • Мнения: 62 595
До някаква степен винаги е било така, само че сега съвсем се видя. Някак в нормални условия се смиташе под килима - децата я на заминалня, я на уроци.

# 857
  • Мнения: 667
Тук обаче се намесиха вече няколко майки, които съвсем честно казват, че при тях не става дума за липса на средства, а за разбирането им, че на дете преди гимназията не се полага компютър. Компютърната грамотност да си я придобива в часовете по ИТ или никак.
Съгласна съм, че образованието ни е с 30-40 години назад.

Това е грубо и не е съвсем истина. Никой не е казал, че не желае да ограмотява детето си.
едни се оплакаха, че в училище не са ги ограмотявали и не ги, а трябва.
Други се оплакаха от друго.
Но, че някоя категорично отказва детето да бъде обучавано не видях аз никъде.
От зор да се доказват доходи и нужди от определена техника.
Аз съм пей сърце, моето изкласи и приключва. И е достатъчно грамотно, включително и компютърно и с един лаптоп вкъщи, за щастие тези два месеца няма да му се отразят, защото има солидна основа.
Основният проблем обаче остава-и той е в невъзможността на училищата да ограмотяват децата-каквато им е идеята и целта все пак. Независимо дали в такива условия, или в миналите.

# 858
  • Мнения: 6 571
Тъй като цитирания пост беше към мен, благодаря Сапфир че си се загрижила за успехите на моите деца. Предпочитам на тази възраст да спортуват, да рисуват, да учат езици-все неща които ги развиват. Време има (и умствени възможности също) да се научат да кълват word на клавиатура с повече от един пръст, бъди спокойна.
А и още нещо-света е пъстър, хората сами откриват в някакъв момент какво ги прави щастливи.  Независимо колко сме вложили като родители, и колко компютърно обучение сме им осигурили с огромните си възможности, може да решат да станат учители по сноуборд, професионални катерачи, певци, танцьори... за което ГРАМ няма да им върши работа това.
Пилците се броят наесен.. и ще допълня от себе си.. не когато ги “храним”..
Пожелавам успешна учебна седмица на всички-кой където и както учи!

# 859
  • София-Младост
  • Мнения: 23 401
Уча се има опция за месечен абонамент.
Не, няма опция за месечен абонамент.

# 860
  • Мнения: 6 571
Има - но на годишна база, трябва да сте в профила обаче.

# 861
  • Мнения: X
Преди малко просветният министър говори по БНР. Удължаването на годината не е сигурно.

Няма нужда да се доказват доходи, нито съм се обръщала персонално към някого. Тук не е до доходи, нито до "огромни възможности". Разходите за техника могат да са в размера на двумесечния разход за цигари.
Но все пак се оказва, че много деца не разполагат с нещо елементарно - персонален компютър. Работен, не геймърски. Не защото родителите им мизерстват, а защото така смятат - че не им трябва. Не знам защо наличието на такова елементарно нещо се приравнява с липса на шанс за развитие в други области - физическо, артистично и т. н.
Вярно е, че училищата трябва да ограмотят децата - дори и децата на такива родители. Но факт е, че не го правят и заложените 2 часа седмично ИТ са крайно недостатъчни. Училищата просто трябва започнат да изискват децата да изпълняват все по-голяма част от домашните си на компютър, както е в технологично напредналите държави. Тогава вероятно повечето родители все пак ще преосмислят вижданията си за нужно и ненужно.
Може да някои хора да си устроят живот извън цивилизацията. Но винаги е по-добре да имаш избор и да не излизаш от цивилизацията, защото не можеш да се впишеш в нея, а защото така ти харесва. Техническата грамотност в днешно време е не по-малко важна от буквената.

Секънд, това имах предвид - че се плаща всеки месец, не наведнъж цялата сума.
Е какво, 20 лева месечно са ви прекалено много ли? Толкова ли няма от какво да орежете този разход - кафе, кабелна телевизия, цигари, козметика?

# 862
  • Мнения: 6 571
Не, нито пък съм се оплаквала за уча се-беше попитано-отговорих. 

Аз не меря моите разходи в цигари, нито в алкохол. Изкласила съм вече един ученик, доста успешно при това, спазвайки същото правило. Учи програмиране и е много добър. В цивилизацията е. И?
Не мисля че нещо е загубил от детството си.

# 863
  • София
  • Мнения: 62 595
Елементарни са тетрадките, храната и дрехите. Не персоналният компютър. Все още от социалните не са тръгнали да проверяват дали детето има компютър, а дали има храна, дрехи, тетрадки и учебници и дали ходи на училище. ПосмалИ малко.
Училищата нямат право да изискват нищо повече от домашните да е на компютър. Ама, моля ти се, недей да мериш с твоя си метър, има си граници на разумното! А как точно повече домашни да изготвят на компютър, моля те! Те да вземат грамотно да пишат на тетрадка, пък после искай компютър! Светът не е от айтита, все пак!

# 864
  • Мнения: 780
То дистанционното обучение ще си отиде с карантината.Друг е въпросът,че децата не четат книги,не могат едно смислено съчинение да напишат с куп правописни грешки.Ако ще компютърът да бъде върхът на сладоледа детето ни да е грамотно и да може да върже пет приказки.Това е важното за мене.Поне да е прочело пет книги.

# 865
  • Мнения: 5 280
Злодеида, браво на теб.
Съвсем сериозно, погледи неща като това: https://www.olx.bg/ad/kompyutar-dvuyadren-intel-e3300-2-4gb-ddr3 … house-retargeting
Нищо не губиш особено. А има 90% шанс да ви върши работа поне 2-3 години.
Монитори има свестни също за по 50-60 лева.
Уча се има опция за месечен абонамент. Така едва ли би се наложило някакво отгладуване.

Иначе и мен доста ме е яд на една голяма част от учителското съсловие, които просто си делегираха задълженията на родителите.
от кога не си влизала в сайта Уча.се. Аз цяла седмица преглеждам, по телефон им звънях дори, ама опция за 1 месец няма.

# 866
  • Мнения: 5 280
Има - но на годишна база, трябва да сте в профила обаче.

Това не е месечен абонамент, а абонамент за 1 година. Никой ли не чете малкия текст?

# 867
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво мислиш, че правя през повечето време? Ограмотявам ги още от ПУк. Включително със съчиняване на някакъв свой текст. Може пет букви да може да напише, но трябва нещо да измисли като изречение с някаква дума, която учим. Няма значение дали правим някакъв звук или е дислексия и изобщо с обучителни трудности. Да не говорим за моторната част - да свикнат да си координират движенията при изписване и да следят какво пишат. Затова хич не съм фен на мераците за домашни на компютър, защото повечето деца не са стигнали до този етап.  В училищата отличниците са малко (аз и тях ги карам много да мислят и да пишат, за да вдигаме още повече нивото), а повечето деца са в норма, но имат сериозни проблеми поради неща, които са влачени още от ранното детство, и чак тогава са децата със СОП. В първите класове писане на ръка му е майката и бащата.

# 868
  • Мнения: 780
Браво на учителката на моето дете от 1 до 4 кл.Даваше им да преписват текстове на ръка.Е ми сега има резултат и в правописа и в четливото писане не говоря за краснопис.Тук компютърът не играе роля.Пък и за матурите искат да се пише,а не на компютър.

# 869
  • Мнения: 6 571
Да, регистрираш се за година, но плащаш на месечна база, а не еднократно. Аз го прочетох добре, но е опция когато не искаш /не можеш да извадиш парите наведнъж✌🏻

Общи условия

Активация на акаунт