Чакаме задружно да дойде есента и ОКТОМВРИ да се сбъдне най-красивата мечта!

  • 13 170
  • 280
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 278
АИР, честита годишнина! Много любов и радост ви желая!   bouquet Весело изкарване довечера!

Галенце, и аз ви стискам палци да се оправите възмножно най-бързо и мъжът ти да си намери хубава работа, че е ужасно притеснително точно в този момент да е безработен. Успех!

Наистина дано с Ели Гу всичко е наред, че много време се загуби   Praynig

Ох, преди малко станах от следобеден сън  Embarassed Цяла нощ един пумияр вие под прозорците и не ме остави да се наспя, та сега наваксах...  Grinning

Утре смятам да влача таткото по магазините и да си избираме легло и други разни бебешорски работи, дойде ми вдъхновение вече, а и като гледам по списъците колко работи ни трябват малко се паникьосвам кога ще ги купуваме и как нямам нищо...

Лека вечер ви желая и хубав уикенд!

# 61
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
....Някой знае ли за ограничението от 180 дни болнични в една календарна година? Аз май ще изляза в платен отпуск за десетиан дни, преди да ми пуснат 45 дневния болничен...

Какво точно те притеснява за тия 180 дни ?

Вярно е че за една календарна година можеш да ползваш само 180 календарни дни болничен поради общо заболявана, тези болнични за бременност и раждане който вече за 315 дни като 45 преди термина са отделно

# 62
  • Мнения: 565
KaliMa, благодаря! Нищо не ме притеснява, просто се чудих дали наистина съществува такова ограничение и има ли нещо общо с болничните за раждане newsm78 Вече ми се изясни положението.
Веничка, прецизирай  малко списъка - почти всички, които съм гледала съдържат дреболийки, които почти не се използват, а после се чудиш къде да им намериш място.  Вземай най-необходимото - допълненията винаги могат да се вземат тогава, когато дотрябват. Аз например няма да си взема помпичка за нос, термометър за вода ( лакета идеално го замества), помпа за кърма и всичко свързано с кърменето - само ако ти потрябва и т.н.
На някой да са му препоръчали т.н. ортодонтски биберони newsm78, които предпазвали от изкривявания на челюстта и деформации на небцето?

# 63
  • Мнения: 518
една от презентациите на лекциите на "9 месеца"беше на "нук" .бибероните им са със специална форма асиметрични,леко извити към небцето където са и дупчиците за течността.показваха рентгенови снимки на сучещо от гърда бебе и формата на зърното в този момент , е използвана за дизайна на техните биберони.наистина изглеждат анатомични. аз си имам достатъчно от "авент"(нали все подаряват по нещо на тези лекции),та едва ли ще купувам още,но тази информация  за "нук"може поне на вас да ви бъде полезна.

момичета и аз от доста време се питам как ли е ели гу.вили също отдавна не е писала.надявам се ,че всичко с тях е ок и скоро ще се отчетат с добри новини!

# 64
  • Мнения: 2 152
Оска, аз съм се спряла на тези шишета. Всъщност колебаех се, но сега определено ще купя такива със силиконов накрайник. Страшно сладурски са, на много готинич овечета и животинки и не са кой знае колко скъпи. Малкото е 8лв., голямото е към 9лв. Ето ги тук:




Дано са добре момичетата.  PraynigСега в този отпускарски период, кой знае как са се опънали някъде и си почиват, а ние се тревожим  grinning039

Лека вечеер Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 1 322
Здравейте мили коремчета и от мен.
Много отдавна не бях писала понеже ни бяха отрязали кабела на нета по невнимание и така 3 дена без нет. smile3515
Вие страшно много сте изписали а и Хера ни е направила отново хубава темичка newsm10
Да честитя на Аир по случай годишнината и да ви пожелая щастливи мигове чак до старини  loveuuu
Другата седмица малко съм в отпуска и смятам да походя и а по магазините и да разгледам някои нещица за бебчо,че много ме сърбят ръчичките. nuts.освен това съм и на преглед да видим бебчо дали е порастнал че нещо тоя корем изобщо не ще да ми расте или поне аз така си мисля и вече взех да се притеснявам.
Момичета освен на шишета кажете ми на какви помпи за кърма сте се спряли че аз се бях насочила на AVENT но една майка ми каза че не си заслужава да се дават грешни пари и ми даде съвет да си взема от Шейново имали най-обикновенни български които са много добри и безболезнени,аз ще си помисля. newsm78
Между другото радвам се че успяхме да допринесем за повишаването на болничните и най-сетне да се раздвижат и нашите депутати и да гласуват по-хубави подобни закони.
Аз май-доста се поулях айде спокоина вечер на тумбачетата ви желая че моя юнак не спря да ме блъска football Scream

# 66
  • Мнения: 1
Здравейте   smile3503

Честит празник , Аир  bouquet  Пожелавам ти мноооооого дълги и щастливи години заедно с любимия !

Кръц - кръц има ли сайт на тези шишенца? Наистина са страшно симпатични и бих искала да ги разуча. От малкото фирми, които знам  NUK са ми казвали, че са много добри.
Оска, аз ще ходя сега на 15-ти при лекаря само за болничен, че от 21-ви, както знаеш излиза за малко отпуск, а после не знам кога  newsm78  Във вторник на Кра-Кра ли е лекцията на 9 месеца?
Днеска едвам избутах, така ми се спеше и не ми се работеше.....ама ми се струва , че колкото по-малко време остава до майчинството толкова повече ми се размеква мозъка и губя концентрация. Всъщност какво съм се разписала глупости само, като утре е събота  balloon 
      Лека нощ и целувки от нас двете   

# 67
  • Мнения: 278
Пак съм аз, да ви питам до къде го докарахте с килограмите? Аз съм +11 Rolling Eyes а ми се искаше толкова да съм в края, дано не кача още много... Някои казват, че в 9-ти мес. нищо не се качвало, други пък точно тогава качват най-много... ама ще видим, то наиситна е индивидуално.

# 68
  • Мнения: 639
ЗДРАВЕЙТЕ  И  ОТ  МЕН,като ви гледам колко рано се събуждате направо ви завиждам,аз по цяла нощ не мога да спя и после цял ден спя smile3507 Освен на шишенцата на какви други марки сте се спряли за другите неща?Аз още не съм преценила какво да копувам за бебка

# 69
  • Мнения: 209
Здравейте момичета
Аз смятам да си купя всичко на Авент Шишета и биберони имам но помпа и останалите ел уреди Май поприключих с дрешките останаха ми няколко по плътни костюмчета за навън
Освен това ми предстоят покупки като ваничка, козметика , плот за повиване и хавлийки
Ще си купя ваничка със сгъваема стойка, мек плот за повиване от тези по - широките а не тези с ръбовете а козметиката ще е Мустела
Препоръчаха ми да си купя четка за коса, аспиратор и ножичка на Чико Още се колебая за това какъв термометър да си вземем Дали си залужава да се дадат толкова пари за термометър за ухо newsm78 Някой ползвал ли е и може ли да изкаже мнение
Бебефон на Джордани и няколко играчки А и матраче за леглото
Всичко дрруго май за сега го имаме но то после ще изкочат много неща
Веничка не се приеснявай ще ги свалиш тия кг а и 11 кг не са много Някои жени качват по 30 пък ги свалят та ти 11 няма да опаткаш
Айр честита годишнина и от мен Желая ти да си много много обичана и желана
Таралежче наистина е различно при всяка жена
Аз си мисля че просто трябва да сме психически подготвени че няма да е лесно че наистина боли
Но всичко това е без значение Дай боже да са ни живи и здрави бебоците пък всичко друго се преживява
Поздрави и лека вечер

# 70
  • Мнения: 2 152
Добро утрооо Hug

Еее, сега ставам...голям кеф. Пия си кафенце и си хапвам кексчета Mr. GreenАко на някой му се дояде, пращам Wink

Яни, ти като чета май си понакупила доста неща. Аз имам всичко на всичко - матраче, тензухени пелени и мокри кърпи в кутия памперс Mr. Green Т.е. нищо нямам. Решила съм комплектчето за изписване, да е или жълтичко с патенца или зелено-от това хубавото нефритено зелено. Синьото ми е много банално Tired Харесала съм дотса нещица и като мине и тази седмица се почва - супееер newsm44

Билингам, ето сайта:http://www.family-bg.com/catalog/catX_44_82_149.htm

Вени, пак не са много тия килограми...Момичета аз нямам нещо апетит и хапвам насила. Ям иначе яко праскови и пъпеши, но по-сериозните неща SickТа килограмите ми от един месец са същите и незнам да се радвам или не + 6 кг. Поне казват, че бебо е наред ,дано, дано Praynig

И пак да се оплача с моето- голяма болка в срамната кост newsm45 Тази нощ беше кошмарно. А като седна, все едно сядам на бебо на главата #Crazy Болии, а остават още два месеца, през които ще натежава и още ще притиска...

След малко ще ходя на сватба smile3507 Така ме мързии, ама няма как. Целувки и лек и щастлив ден от мен Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 2 708
Здравейте мамчета, аз пак само си чета без да пиша  newsm78

За помпата за изцеждане - аз съм твърдо за Авент, няма по - добра, качетсвена и безболезнена помпа от нея. Ползвала съм какви ли не и просто не може да се сравни, препоръчвам я с 2 ръце. Това беше най - добрата ми покупка преди година и нещо и ако трябваше пак бих си купила. Цената наистина е висока, но си струва парите. Това разбира се при условие че искате да кърмите, иначе няма смисъл

Яни, аз не съм доволна от аспиратора на Чико, изсмуква ня празно, по - скоро не изсмуква почти нищо. Най - доволна съм от Нуби аспираторчетата, а четката и ножичката  Peace много са добри (въпреки че четчица въобще не трябва за Началото, ако има бебешка кел има едни много добри силоконови гребенчета на Чико които вършат страхотна работа). Термометър - аз имам за ухо, супер удобно нещо, но за по - големи дечица, в началото колкото и да е неприятно най - точно се мери Т в дупето  Embarassed а и термометъра за уго обикновено е малко по - голям от каналчето за ушето. Мнението ми е че е много полезна вещ, но за след няколко месеца  Simple Smile

Еър, честита годишнина, винаги много да се обичате като в деня на сватбата ви и да се радвате на голямо задружно и здраво семейство   bouquet

За килограмите - аз съм + 12, за месец и половина съм качила само 1 кг, но то на тия жего които бяха как да стане повече Simple Smile Аз съм доволна разбира се, но колкото - толкова, това въобще не толкова важно, важното е бебо да е добре

На мен ми остана да взема само памперси, чорапки и мляко за след баня, може и някоя друга шапчица за навън и още едно - две неща Simple Smile Дори след 2 седмици смятам да започвам да пера и гладя нещата, че ако бебо ме изненада като миналия път нямам време (по последни данни въобще не го чакаме за Октомври, сега термина ми е края на Септември  #Crazy няма време)

# 72
  • Мнения: 603
Здравейте коремчета. Simple Smile

Като ви чета, си мисля, че много съм изостанала с покупките. Абсолютно нищо не съм купувала още. Може би е, защото влизам в ремонт и днес пренасяхме всичко от жилището в "майкини". За 1 месец мъжо ще е заврян зет - хич не е щастлив. smile3508

Ходих и на консултация в петък - умрях да чакам 1 час пред кабинета...  ooooh! За капак лекарката ми каза, че съм щяла да родя слонче, щото последния месец съм качила много килограми. Че в този ред на мисли да ви питам - как може да се качат 5 кг. за 1 седмица????? Не могат нали?! Мерих се като се върнах от море и бях в норма, а като отидох на лекар - 5 кг отгоре.... Явно задържам повече вода. cry
Бебка много рита и страшни колики имам - реших че съм единствена, но сега като ви чета виждам, че и вие имате. Оправям коликите със сода бикарбонат във вода.
И пак да питам - кръц кръц ти в Русе ли беше на 3 Д. Ако "да" къде? Simple Smile

# 73
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Здравейте мушмороциииии Mr. Green
ДНес се завърнах вече в боядисаната и изчистена къщичка.
Чета ви и гледам май всички вече сме в отдел - мързелана на месеца Mr. Green
Честита годишнина на AIR   bouquet
Абе вече мен и в клуба пенсии може да ме пишете...много работи щях да ви пиша...ама забравих ooooh!
За покупки...ами още нищо не съм купила...все ме е страх...Иначе пообикалям из магазините ама гледам като цигянче пред месарски магазин Mr. Green
Лек и прохладен ден Hug

# 74
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Аз нямах интернет от вчера и днес ми го оправиха. Така и не се разбра какво е станало  newsm78.
Айр, честита годишнина!   bouquet
Галенце, дано нещата при вас се наредят по-бързо и шефът ти да прояви разбиране.  Praynig
Нашият тати е в Банско и го чакам да се прибере и докато го чаках изчистих къщата  Laughing . Напоследък май имам повечко енергия, ама и то ми писна от лежането.
Днес с мама бяхме по магазините. Тя купи на бебо пелена за изписване - бяла е, с малко синя панделка по края. От едната страна е дантелена, а от другата памучна. Към нея има и същата възглавничка и комплект с боди и гащеризонче.
Аз пък другата събота съм на рожден ден на една принцеса (моя братовчедка), която прави 1 годинка. Взела съм и жестока джинсова рокля от Бързаков и едно костюмче в розово с бродирани кучета. Да ви се оплача - скъсах се да обикалям да и купя дънково яке, но такова малко не намерих и ще купувам догодина.
Куки, мерси за съветите!  Hug И на мен ми казаха, че аспираторът и термометърът за вода са ненужни и не мисля да купувам.
Въобще за покупките само чакам да мине прегледът ми тази или другата седмица (след 15 ще разбера кога ще гледаме бебо) и  ще мина да си взема нещата, вече съм ги избрала. Да са живи и здрави майка и татко, те ще купят почти всичко за беборан, само трябва да им покажа какво съм харесала.
Брат ми и той чака списък - гаджето му работи в някакъв нов бебешки магазин и ми е обещал да ме води да ми го покаже и да накупим разни глезотии за малкия. Само кошче за кола не съм харесала, ама и това ще си избера.
Тази седмица ме чака лудо обикаляне по магазините. Кумата ни има юбилей и сме канени и трябва да и купя подарък. И за себе си имам да понапазарувам някои неща. Така че дано да съм добре, че да успея да си свърша набелязаните задачи.
Кръци, много е гадно това с болките. За съжаление не може нищо да се направи. Леля ми така миналата година много я боля преди да роди малката, ама сега не си и спомня като я гледа каква кукла е  Wink .
Още малко трябва да изтраем и ще си гушкаме бебоците, да е живот и здраве!
Септемврийките вече имат бебоци, значи скоро и при нас ще се почне.
Лек ден и много  Hug !

Общи условия

Активация на акаунт